scaun cu mucus si singe

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Lilia, primele simptome au aparut, cred, de cind era bebelus, dar au inceput sa se manifeste mai intens pe la 18 luni. Apoi am taraganait-o noi, pt ca nu am crezut ca are malrotatie (inainte de a-i face testul), am facut teste de alergie la diferite mincaruri (nu are alergie la nimic, dar pt ca voma dupa ce minca, in special capsuni, am crezut ca are alergie la capsuni, dar nu are).
Cu vreo luna inainte de a implini 2 ani i-am facut testul cu bariu si s-a dovedit ca are malrotatie; vroiau sa ne trimita chiar atunci, sa ii faca operatie de urgenta, pt ca se poate ajunge la blocaj intestinal, dar am reusit sa prelungim cu 2 zile, ca sa avem timp sa vorbim cu un chirurg bun, sa ne spuna despre ce e vorba.
Nu sint convinsa ca baietelul tau are asta, dar e bine sa il testezi, pentru ca simptomele sint la fel. Bariul ala este ca un milk shake si il bea, fara anestezie sau altceva, doar citeva radiografii (se vede imediat daca are malrotatie).
Din ce ai scris, m-am ingrozit la cite medicamente i-au recomandat ... Saracul copilas ... sper sa se faca bine cit de curind.

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ande spune:

Buna fetelor!
Si eu am un baietel de 4 ani care are malabsorbtie intestinala...Multe drumuri am facut si noi,momentan suntem pe tratament naturist,dar as vrea sa incerc si eu acel medic homeopat din Brasov...daca spuneti ca sunt rezulate...
Noi ne zbatem cu ac. boala de la 1.8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ande spune:

Am fost in mai multe orase...tari...
Am scos din alimentatie si noi glutenul,zaharul si toate lactatele.
Acum suntem mai bine,dar binenteles ca nu vindecati...Dar macar nu avem scaune multe...sange si mucus.A FOST GROAZNIC!!!


Aniko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanarelu spune:

Pt Oana C

Buna!
Ma numesc Manea Ioana si sunt din Brad, jud. Hunedoara, Romania.
La nastere Alexandru, baitelul meu a fost diagnosticat cu malrotatie intestinala si a fost operat de volvulus. As dori sa te intreb daca in cazul fetitei tale aceasta malrotatie a fost corectata, pt ca am inteles dintr-unul din mesagele tale ca i-a fost repozitionat intestinul, iar in Romania mi se spune ca nu am ce sa ii fac. Ca asa a dat Domnul si asa trebuie sa fie. Dar datorita acestei malrotatii el poate oricand sa repete o ocluzie intestinala, ceea ce este ingrozitor atat pt el cat si pentru mine ca mama. Sa stai si sa astepti sa s eintemple ceva rau este tare, tare greu.
Asa ca te rog spune-mi daca in cazul puiutului tau s-a putu face ceva in privinta malrotatiei. Dac mai ai nevoie de informatii suplimentare iti voi trimite biletul de iesire din spital, in care este mai integal prezentata situatie.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanarelu spune:

Buna!
Ma numesc Manea Ioana si sunt din Brad, jud. Hunedoara, Romania.
La nastere Alexandru, baitelul meu a fost diagnosticat cu malrotatie intestinala si a fost operat de volvulus. As dori sa te intreb daca in cazul fetitei tale aceasta malrotatie a fost corectata, pt ca am inteles dintr-unul din mesagele tale ca i-a fost repozitionat intestinul, iar in Romania mi se spune ca nu am ce sa ii fac. Ca asa a dat Domnul si asa trebuie sa fie. Dar datorita acestei malrotatii el poate oricand sa repete o ocluzie intestinala, ceea ce este ingrozitor atat pt el cat si pentru mine ca mama. Sa stai si sa astepti sa s eintemple ceva rau este tare, tare greu.
Asa ca te rog spune-mi daca in cazul puiutului tau s-a putu face ceva in privinta malrotatiei. Dac mai ai nevoie de informatii suplimentare iti voi trimite biletul de iesire din spital, in care este mai integal prezentata situatie.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Ioana, malrotatia Evei s-a corectat in urma operatiei. I-am mai facut echografie si totul e bine. I-au scos si apendicele atunci, pentru ca era in alta parte a abdomenului.
In unele cazuri cred ca este posibil sa nu se corecteze de tot, mai ales cind malrotatia este f complicata. Nu am mai citit demult despre asta, pentru ca Eva este bine acum, dar pot sa ma uit prin ce am salvat si sa vad cum este. Oricum, nu cred ca nu se mai poate face o alta operatie de corectare, daca apar complicatii!!


Oana 29+sapt si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadas spune:

Buna ziua!
Si noi ne confruntam cu aceleasi probleme cu mucus in scaun, aa vrea si eu sa imi dati adresa medicului homeopat din brasov, va rog.Adresa mea de e-mail este englishzonecenter@yahoo.ro

Mergi la inceput