Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

carmenada, pot sa trec direct la tort?

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze

mitzica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Am uitat! Masuratorile complete sunt: 3.680kg si 56 cm! Bebe Robert e un serios, nu asaaaa

Gessy multumim mult! Dumnezeu e Mare si asta trebuie sa stiti toate! Fruntea sus, nasteri usoare si multa incredere!

O zi buna fetelor! Si scuze ca va zapacesc, e stilul meu de a fi obositoare:)


SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA (16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Carmen, la multi ani! Numai bine iti doresc!

Mai fetelor, daca spun prostii, ma scuzati, dar intreb si eu: de ce a facut Plici cezariana asa repede? Abia acum m-am uitat la DNP-uri.
Si Maria am vazut ca avea 40 de saptamani tot in prima saptamana a lui martie. Plici, Maria, sa nu va suparati ca intreb asta, dar au fost probleme de genul col deschis, sau scurt sau asa ceva? Adica au fost ceva semne cum ca urmeaza sa nasteti mai repede? Eu de fiecare data ma gandesc ca mai am mult timp, dar cand am vazut ca la voi au venit bebelusii mai devreme, incep sa ma panichez.


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

plici plici Sa iti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii .

Fetelor am noutati despre mititica este in spital de cateva zile, a avut contractii si dureri, azi a pierdut dopul gelatinos si dr i-au spus ca in maxim 2 sapt va naste.
Ea are 34 sapt si i-au spus ca bebele e dezvoltat de 36-37 sapt.
Speram sa mai stea in burtica, fiecare zi conteaza.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

ceva vesti de la maria?


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

WOOOWWWWWWWWWWWWWWWW PLICI FELICITARI Refacere usoara si sa faci laptic pt Bebe Robert caruia ii spun BINE AI VENIT

35+ Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Buna fete cu fete...sau baiete

Felicitari celor cu ghiocei, ma bucur ca au scapat de burtici, o sa le fie lor dor sa se mangaie mereu pe burta..sunt convinsa.

La multi ani sarbatoritelor! Aveti voie dulciuri cat cuprinde(ha ha ha)

Se pare ca ghiocika mea nu iese sigur sapt asta, col inchis, cu lakat. Sa vedem ce zice si anestezistul, dc se baga, ca p-astia treb sa-i iei cu binisorul, adika eu optez pt peridurala, sper sa fie bine...
Cika bebelina are lok sa iasa , pe unde a intrat, dar o sa mai ia 600 de gr in 2 sapt.
merg pe 23 sa vedem ce se mai intampla, in rest e totul ok, dezvoltata, bucalata, uterul cam tare, ma intreba de contractii..dar eu nu prea zic sa fie...sa vedem cum decurg lucrurile.
Ne-a sosit si cadita super, portocalie cum e baia, cu termometru inclus, numai cand o vad zambesc ca nebuna prin casa. Yuhuuuuuuuuu!

NU v-am plictisit, nu?
ciao-bao, va pupa Ariana-Maria + 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

plici plici Sa iti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii .

Fetelor am noutati despre mititica este in spital de cateva zile, a avut contractii si dureri, azi a pierdut dopul gelatinos si dr i-au spus ca in maxim 2 sapt va naste.
Ea are 34 sapt si i-au spus ca bebele e dezvoltat de 36-37 sapt.
Speram sa mai stea in burtica, fiecare zi conteaza.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

28+


Iuca, multumim pentru vestile despre Mititica, sunt sigura ca va fi totul in regula, mai ales daca bebe e deja dezvoltat de 36-37, inca 1-2 saptamani inseamna la termen.

Cel putin eu asa gandesc, eu sunt 35+ dar puiul este cu 3 saptamani inainte, asadar si daca nasc pana pe 18 - asa cum implicase doctorul meu la ultimul control , este OK.

Maine merg la manichiura&pedichiura, hainutele lui bebe se spala acum (deja sunt la tura de colorate ), vineri epilat si .... suntem pregatiti!!!!!

Nu m-am lamurit daca pentru cezariana trebuie sa cumpar eu kit-ul de anestezie - am inteles ca este destul de delicat cu peridurala pentru ca trebuie foarte bine dozat anestezicul.

Asta in cazul in care doctorul constata ca este indicat sa facem C-section....

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Felicitari, Plici Plici!! Bebe Robert sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Felicitari PLICI, sa traiesti si sa fi sanatos bebe Robert si sa le bucuri sufletele parintilor tai!!!!
PLICIROBERT

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput