*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (20)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Pup sumonitza mica , Mirtha, doar cu lapte de san si doarme asa indelung? Deci pot sa sper si eu, cu toate ca nu ma plang, se culca la 10-11, trezit la 3, la 7 si mai departe depinde cat o putem lungi, nu prea doarme peste zi decat vreo 3 jumatati de ora.

Iza, chiar c-ai nimerit o doctora super, mai sunt si oameni.

Tin si eu pumnii Mariucai curajoase!



Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii
_

Bazar pentru Sonia si Andrei

Emma este iubire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Neatza fetele....Va pup pe toate ...si bebeii
Noi suntem bine....ne pregatim de botez....
Am fost ieri la dr..a luat doar 400g intr-o luna...tare nacajita am fost.A zis sa-i dau completare da nu ii dau. O mai las pe san exclusiv o luna...si vad atunci.La 4 luni ince si diversificarea..si o fi altfel.
Acu..ce sa fac?Si-a rarit mesele noaptea..sau le-a lungit, nu stiu cum sa zic.De la 19-20 seara se mai trezeste la 4 dim si apoi la9-10..ce sa fac sa o scol sa pape?Ar fi culmea...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Am citit si admirat poze in fuga... dar nu mai comentez, ca nu ma pot concentra acum...
Eu nu-s prea bine cu moralul... Nici n-am scapat bine de colici (eu si Antonio) si au inceput durerile (insotite de urletele) specifice eruptiei dentare.... Nu-mi vine sa cred... aseara l-am calmat pe micut masandu-i gingiutele cu Calgel.... Da' saracul.... are durerile de cateva zile.... si eu greu m-am prins despre ce e vorba...
Si mai e si problema cu alaptatul (tendinta sa refuze tzsss si sa urle de foame -daca era primul meu bb, il intarcam de mult)........
...Poze de la ziua lui Seb n-am cine stie ce, ca mi-au busit copiii camera si adio, nu se mai deschide obiectivul...
...Sunt f obosita... si abia acum realizaz ce usor era cand aveam doar un copil, de care ma puteam ocupa asa cum merita....
Suna a depresie cumva....??



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Mirtha, chiar ca Eva e leita mami.
Maria, tinem pumnii!!!!

Si pitica mea a luat f putin in greutate. Mai avem fix o saptamana pana facem 3 lunite si am luat doar 300gr luna asta , in conditiile in care pana acum a luat in jur de 1200 pe luna

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Mav, imi pare rau ca iar plange mititelul. Nici nu vreau sa ma gandesc ca o sa vina si perioada dintilor, ca eu inca nu am reusit sa dorm noaptea mai mult de aproape 3 ore legat. Si mi-e team aca atunci cd isi va regla programul o luam d ela capat din cauza dintisorilor .
Dar nu a revenit Antonio la sentimente mai bune fata de tzitzi? In ultima sapt si zanica a cam refuzat sanul. Plange d emama mama, zici ca o tai. O iau si o fac avion (ii place la nebunie) si o intorc brusc si ii infig tzitzi. merge d efircare data. Cateodata o face tati/buni avion si mi-o agata de san, apoi o iau eu usor in brate. Scheme nene, ca altfel e jale. Nu inteleg de ce, pt ca ea era fan tzitzi. Acum nici ziua nu prea cere. Eu intind sa cred ca se trage de la neplacerile pe care le-am avut si care au influnetat-o si pe ea, chiar dc eu incercam sa fiu cat mai calma. Ea tot ma simtea si plangea f mult.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!
Maria K tin pumnii !!!


Mav sus cu moralul!!!, si fratelui meu (in urma cu vreo 35 ani) primul dintisor i-a iesit la 3 luni! colici, dinti , stiu ca mama imi povesteste cat de crunt a fost pt ea, cateva luni nedormite.
Ramo si Bavegirl am admirat 2 printese cochete!!
Olivia pupDavidut dulce si vesel!
eu imi bat capul cu ce as putea gati azi! m-am saturat de tot..
Va plangeti de kg...si de dulciuri...eu tot la 3plus sunt de cateva saptamani, sa zic mersi ca nu am inceput sa ma ingras la loc , la cate dulciuri bag in mine. mai nou cum am timp liber cum trantesc un tort praji orice, dulce sa fie, nu stiu ce ma apucat.
Bicicleta de camera e in coltul ei, o mai sterg de praf.....sa ma urc pe ea sa nu ma urc...hai ca fac altceva(eventual o prajitura ) si ma urc dupa si uite asa o tot ocolesc cu toate ca sport am facut toata viata , nu prea imi vine sa fac miscare...

Thomas a luat cate un kg in ambele luni, are 5,400(avea 3,400 la externare) , nu pare gras la fatuca in schimb are niste pulpite numai bune de savurat.
o zi frumoasa va doresc!!!

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
bravegirl am vazut niste poza f f ffffffff frumoase...sala a fost spectaculos aranjata, la fel si aranjamentele florale...numai vb de printesa, mami si tati...the best pana acuma aveti coronita f mult bun gust bv inca odata felicitari , sa fiti sanatosi si iubiti sa va puteti creste printesa cat mai bine
iza ma bucr de relatia dezvoltata pacient-doctor e bine asa lucreaza in beneficiul lui rapha

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 sunt un sef
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

daca va incalzeste cu ceva, laurei i-au crescut dintii fara prea mari dureri sau nopti nedormite. nu e regula sa ii doara asa rau.

mav, cu greutatea cum mai stati? nicole avea aseara pe cantarul nostru prin scazamant 4.300g, 100g in plus fata de vinerea trecuta.

corina, e normal sa mai stagneze, daca lua 1200g pe luna in fiecare luna unde ar fi ajuns? oricum, as sta cu ochii pe ea. si eu o alaptam pe laura leganand-o prin casa, caci refuza sanul.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Am fost la vaccin, nu avem nimic in gat si nici la plamani, doar mucisori...am plans un pic cand ne-a intepat si gata, acum dormim.
Am facut Infarix Hexa.I-am spus dr. ca vreau sa facem si Rotarixul si a spus asa, "o aduci, o consult si i-l dai tu, pt. ca se da pe gura si e mult si se poate sa-l dea afara si costa vreo 350 RON".Asta e...i-l dam incet ca sa nu-l dea afara.
Mi-a dat schema cu vaccinurile care urmeaza:
martie Rotarix I, aprilie Infarix IPV, mai Rotarix II, iunie Infarix Hexa,august Prevenar I, sepembrie Prevenar II, decembrie Infarix IPV, ianuarie, Prorix, martie, varilix, mai, Prevenar III + Havrix.
Si voi faceti toate astea?Trebuie sa ma documentez pt. ce sunt...
Aaa...avem 4, 900 kg si 55 de cm, de la 2,600 kg scaderea fiziologica si 46 cm...eu zic ca e bine, nu?
De cand am inceput sa scriu mesajul s-a trezit si a papat 130 ml de laptic si acum gangureste cu maimutoii de la patut.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mirtha am vazut poza cu tina Eva e identica mami
anca buei numai suferi in liniste ca ma alatur tie...eu am sanii ca baba aia in animat planet show...aia are 80 eu 26 vaaaaaaaaiiii de sanii mei eu o sa imi iau costum de baie plin

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 sunt un sef
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero


Mergi la inceput