Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

mamilivia si eu sunt in aceeasi situatie, sunt dependenta de forum si nu pot incepe ziua daca nu-l deschid
toata ziua caut diverse lucruri pe net depre sarcina si
in fiecare zi de luni cand schimbam saptamana ma uita sa vad cat a mai crescut si ce presupune noua saptamana de sarcina
pana si seful meu a ras intr-o zi de mine ca numai poze cu burtici si copii vede cand rece pe langa biroul meu
eu sunt foarte fericita , deoarece de ieri il simt mai bn pe bebe, am observat si cred ca nu-l place cu tramvaiul sau metroul, deoarece atunci e mai agitat, acum parca nu-l mai simt ca un fluturas, e ceva mai puternic si ma trezesc zambind cu gura pana la urechi, se uita unii mai ciudat la mine dar mie nu-mi pasa deoarece ei nu stiu cata fericire este in sufletul meu cand il simt pe bebita


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

mamilivia, eu cred ca asa trebuie sa faca o viitoare mamica. Sa-si faca planuri si sa se gandeasca la puiutul ei. Mai nasol ca cei din jurul nostru nu ne prea inteleg. Unii nu au copii si altii au uitat cum au fost. Si eu ma concentrez la servici nici sa nu aduc in discautie sarcina mea ca se uita lumea la mine de parca as avea ciuma.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

mamilivia, si eu fac exact la fel!!! Toata ziua am forumul deschis si dau refreshuri, si tot la fel, de fiecare data cand schimb saptamana caut pe o multime de siteuri ce se intampla cu bebe si mami in saptamana respectiva....Mie mi se pare un lucru cat de poate de firesc, si cui nu-i place, sa nu se uite...
Oamenii de aici s-au obisnuit.
Asa ca, te pup si continua in ritmul asta, don't worry, ce poate fi mai frumos?

Iulia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna!

Sunt bucuroasa ca am primit rezultatul de la TT si a iesit super...1/4484 .
Am scanat si pozele cu
Denisa
.
Bun venit noilor gravidute! Sarcini usoare si -i sanatosi!
Felicitari si mamicilor care au aflat culoarea caruciorului.
Monica2008 imi place numele pe care l-ati ales.
Buburuza ma bucur ca ai revenit. Ieri m-am delectat cu pozele tale. Mi-au placut si cele de la spectacole, dar mai ales cele cu nepotelele .
Nu mai stiu cine zicea ca o doare piciorul...si pe mine ma doare destul de tare piciorul drept si chiar de la inceputul sarcinii. Cred ca de la ligamente, dar este foarte neplacut. Zici ca sunt baba asa mi-l tarai dupa mine cateodata. Cel putin dupa ce stau mai mult timp intr-o pozitie parca imi trozneste tot bazinul si abia ma misc. La prima sarcina era si mai "frumos" ca ma durea osul pubian...va dati seama ce placere .

Andreea 18+ Denisa Ioana si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

mamilivia e foarte normal sa fii entuziasmata doar creste o minune in tine, stai sa vezi dupa ce nasti vorba unei fete aici pe forum o sa-l rontzai toata ziua...eu toata ziua ma iubesc cu Cezar si am noroc ca si lui ii place e chiar exagerat ma pupa toata ziua si zice ca m-ar manca

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 19+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

andreea felicitari pentru baietel sa va traiasca sa va aduca numai bucurii

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 19+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luanambro spune:

Motana multumesc mult pt complimente. Nu sunt chiar asa de slaba, acum am ajuns la 55 kg si chit ca sunt inalta lumea mi-a remarcat rotunjimile recente dar mai putin burta.

Uliiasi eu sunt in Bruxelles, dar mi-am pus in profil Bucuresti ca pana la urma toata familia mea acolo e, si mi-e mai aproape de suflet. Deci, de aia ploua la mine asa tare si la tine nu!

Andreea FELICITARI pt baietel si pt rezultate!!

Nici eu nu il simt pe bebe cu toate ca dr. mi-a zis ca o sa am sanse sa il simt de pe la 15 - 16 saptamani..el stie de ce! In legatura cu "dependenta de forum" eu cred ca nu trebuie numita asa, e doar o nevoie de a face parte dintr-o comunitate care sa iti fie aproape intr-un moment atat de special pt fiecare cat si nevoia de informatii, la care altfel nu am fi avut access. Chiar trebuie sa ne consideram norocoase ca acum putem cunoaste si intelege mult mai bine ce se intampla cu noi!

Inca o data BAFTA la toate fetele care au eco azi.
Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

buna fetelor,cinci zile n-am avut net si ooau ce ati mai scris!
harnicute zmeurele!am vazut ca carucioarele rosii contraataca!
e drept cam timid,dar ne mai auzim noi!

merci pt reteta adriana,asa fac si eu cu conopida,doar ca-l culc
pe un pat de pesmet si-l astern tot cu ea.cu broccoli n-am incercat.
tomi evita urland politicos la verziturile de farfurie...
sparangel?o reteta te rooog

elena-duble felicitari!ma bucur sa sint bine bb-ii!

muffi-ma bucur ca s-a reabsorbit chistul,sanatate leutului!

eu(pt ca restul familiei nu ma sustine)am dat pe pizza.am facut un aluat imens
,l-am portionat,congelat si daca vreau am in fiecare seara o pizoaca.am cumparat
un mini cuptoras electric de 9 l din kaufland,cu pret de oferta 65 lei si de acum
am cu ce sa ma distrez.mama ce mirosuri placute imbie casa pe la 9 seara...

pooh-asa mi s-a spus ca magazinul pt gravide exista pe revolutiei,eu inca nu
am dat cu nasul.ti-ai cumparat ceva?

iau o pauza de scris sa va mai citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna burtici!
va citesc, va citesc...si uit ce vreau sa zic
oricum, sa aveti o zi frumoasa!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Hello fetelor!

iata ca m-am intors si eu de la ecografie si dublu test (l-am facut pina la urma sa ma simt cu constiinta impacata.
toate sint bune, sarcina evolueaza foarte bine si toti parametrii normali, din eco am risc foooarte scazut de down.
Cea mai frumoasa parte a fost la sfirsit, cnd m=a intrebat daca vreau sa stiu sexul. I-am spus ca sigur ca da, daca se vede si daca e sigur, la care dr mi-a spus: E FETITA!
S-a chinuit ceva vreme sa o masoare, caci dormea asa de bine mititica...a zgaltzait=o de multe ori cu rola de ecograf pina cind s-a trezit, si-a pus mainile la ochi si a inceput sa se invirta pe toate partile. am vazut foarte clar fetzisoara, manutele, picioarele, urechile, nasul. am si o poza 4D color pe care o sa o scanez acasa.
sint foarte incintanta si mai ales ca totul decurge ff bine, toate masuratorile au iesit perfecte si astept acum si rez de la dublu test. si mai am profilul torch de iesit.

Patricia s14 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput