Sunt romanii niste mancai?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica
fac si o tarta cu mandarine un pic mai tarziu,astept sa se dea pitica jos din brate,de fapt a adormit ,scuze scriu doar cu o mana ,cu stanga



Ionica, ma umilesti cu talentele tale culinare. Ia sa ma apuc si eu de delicatese din astea, ca si-asa sotu e mare amator de dulciuri de casa . Ce sa ma fac, ca eu trebuie sa scapt de 5 kg si musai sa mananc putin si slab .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Eu nu am vazut in Romania, oameni sa alerge pe strazi dimineata si seara, sali de fitness pline, bazine la fiecare bloc, si pensionari cu pantaloni scurti!!!



Dar pensionari in costum si cu adidasi ai vazut in Romania ? Eu da .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Eu nu am vazut in Romania, oameni sa alerge pe strazi dimineata si seara, sali de fitness pline, bazine la fiecare bloc, si pensionari cu pantaloni scurti!!!



Dar pensionari in costum si cu adidasi ai vazut in Romania ? Eu da .


cam asa ca pensionarul www.sfgate.com/cgi-bin/blogs/sfgate/detail%3Fblogid%3D7%26entry_id%3D30417&usg=ARR3wXXicOi0dR6pL44kUcse47w=&h=426&w=285&sz=22&hl=en&start=21&um=1&tbnid=Eg1l-0cd6bbYXM:&tbnh=126&tbnw=84&prev=/images%3Fq%3Dpaul%2Bmccartney%2Bin%2Btrainers%26start%3D18%26ndsp%3D18%26um%3D1%26hl%3Den%26rlz%3D1W1SNYK_en-GB%26sa%3DN" target="_blank">asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Aici este un calculator de indice de masa corporala,si la ce-a zis sanzi,160 cu 55 se incadreaza perfect,are 21,5 si ideal este intyre 20 si 23,deci nu e grasa!
http://www.sanatate.org/teste/imc_metric.php

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


La mine nu functioneaza linkul asta, introduc datele, apas butonul de calculat si nu se intampla nimic .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Deianira, incearca cu asta: http://www.sepoarta.ro/Articole/calculator-indice-masa-corporala-greutatea-ideala.html

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Ce masa corporala ..indice X si altele..astea sint metode de revista libertatea.
trebuie proba din os...si facuta densitatea. O doamna are oase mai multe si mai mari decit o alta doamna...uite cum apar si alte probleme.
Hai sa o testam pe madam Xio ...
2 femei de aceeasi inaltime care poate sa fie variatia in kg functie de oase?
raspuns
a)3kg
b)5kg
c)10kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
trebuie proba din os...si facuta densitatea. O doamna are oase mai multe si mai mari decit o alta doamna...uite cum apar si alte probleme.


proba din os ??
Iar barbatii au oase si mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

munteanu...yo vorbesc de probe exacte...nu bazaconiii indice X etc.
deci...tu poti sa ai o densitate de 200 kg/cm3 os...si alta doamna o densitate de 300 kg/cm3 os...acelasi volum oase...care dintre voi pare mai grasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Depinde ... care are oase mai multe

Te-am prins, esti inginer ! Cine ar mai putea sa gandeasca atat de exact ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui ionica
fac si o tarta cu mandarine un pic mai tarziu,astept sa se dea pitica jos din brate,de fapt a adormit ,scuze scriu doar cu o mana ,cu stanga



Ionica, ma umilesti cu talentele tale culinare. Ia sa ma apuc si eu de delicatese din astea, ca si-asa sotu e mare amator de dulciuri de casa . Ce sa ma fac, ca eu trebuie sa scapt de 5 kg si musai sa mananc putin si slab .




5 kg? putin maria! te duci la schwimmbad de doua ori pe saptamana si scapi rapid de surplus...ma rog. daca nu, e de la oase, cum zice guestus.




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput