Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Neatza fetelor.
Inca sunt contrariata: pustiu meu doar sughite si da anemic foarte rar din ceva(picior sau mana) Aseara ma gandeam sa fac rost deun stetoscop sa ma asigur eu mereu ca e bine.
Mi se pare destul de mare schimbarea: de la super activ la mormoloc. Oare de la ce o fi?


31+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 saptamani


Lysbeth, eu cred ca bb al tau a crescut mare si voinic si nu mai are loc sa faca asa multa gimnastica ca pe vremuri, da daca esti in dubii fa-i o vizita lu nenea dr. sa te pozeze putin la burtic
ai grija de tine

30+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974

Un copil la 2,800 gr e mic, dar nu e o tragedie. Si Gabi a mea a avut 2,850 gr. Totul e sa fie cat mai aproape de termen. Eu cred ca sunt probleme daca e prematur, ca nu are inca toate organele dezvoltate corespunzator (asa a fost la Gabi), dar ca si greutate e OK.


ada 32+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni


tb sa vad si partea buna a lucrurilor. fiind mai micut, o sa-mi fie mai usor cu alaptatul si tinutul in brate dupa cezariana
P.S: sa stiti ca nu vreau sa supar pe nimeni, doamne fereste, doar ca incep sa ma obisnuiesc cu ideea
ce rau imi pare ca nu v-am descoperit de la inceput. cu voi se trece mult mai usor peste griji

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Uitasem: rog fetele "abilitate" sa treaca si numele lui bebe mic pe prima pagina: Ian Alexandru.

Multu'

Gina 32+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

Simina, fetele au dreptate. recunosc ca nu pot sa ma pun in situatia ta, si nu numai a ta, pt ca nu am trecut prin asa ceva. banuiesc ca e f greu. mi-am amintit o kestie care m-a marcat cand eram mai micuta... cineva mi-a zis o kestie care mi s-a parut f frumos spusa: "copilasul e undeva sus pe un norisor si asteapta sa vina cand crede el ca e cazul..." tot ce tb e sa asteptam si o sa vina asa ca fruntea sus. eu cred ca toate se intampla cand tb sa se intample

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Fetelor, am schimbat si eu semnatura - intram in 34 sapt., deci AMR = 6-7 SAPT.
In sfarsit m-am autopozat si am pus poze cu "burtikuta" pe contul comun - sa vedeti cu ce ma laud eu!!!!
A, si am mai pus o poza pt. fetele "movulii" - o idee pt tortul de botez!!
Chiar, fetele din Buc. v-ati gandit cam unde o sa faceti botezul - restaurant?
Cred ca iau o pauza - de azi dimineata tot recuperez ce ati citit si am cam amortit.

ada 33+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani - 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

ina
eu deja ma simt epuizata. mi-e greu sa ma misc, de dormit nu mai pot, ma dor toate. burta mi-e imensa, mai nou lasata si tzuguiata. a se vedea AICI

poate nasc azi la 4 ca atunci incepe luna plina
si cica favorizeaza. (glumesc)

Maria 37+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

fetelor multumesc pentru raspunsuriAdevarul e ca am avut cateva zile agitate cu ceva efort suplimentar, deci se prea poate ca si puiu sa fie lafel de obosit ca si mine
Cred ca o sa stau un picutz mai mult in pat.

31+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Maria, da ce burtica...seamna cu un pepene lunguiet , intradevar vad si eu cum e burtica coborata, ca ma tot intrebam oare cum vad cand coboara. Poate sa fi avand luna plina influenta, am citit ca metabolismul femeii are o mare legatura cu serile cu luna plina . Deabea asteptam sa vedem ghioceii!
Plici...sa ne tii aproape si nastere usoara, usoara!

Florinela 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Maria, numai astazi nu e maine (adica 10), dar eu zic sa mai stai nitel, macar 1 saptamana.


ada 33+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani - 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Eu m-am apucat de smotru prin casa..spalat paturi si perdele, ordine in dulapul cu haine...i-am facut loc si am golit cateva sertare pentru bebe.
O sa scoatem si patutul din gentuta la aerisit, la fel si salteluta.
Marti, adica maine intru in 35 si daca face cezariana (asta vedem miercuri la doctor, ce si cum..)in max 4 saptamani...un bebe.

Florinela 34+

Mergi la inceput