Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Ceaiurile si sarcina

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 7
valeanu_mary
valeanu_mary

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivaleanu_mary Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mergi la inceput
valeanu_mary
valeanu_mary

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivaleanu_mary Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna seara tuturor mamicilor!
sunt insarcinata in luna a4-a si in fiecare seara beau cite o cana de ceai sanye(impotriva constipatiei) care ma ajuta sa merg dimineata la baie...L-am baut si inainte sa ramin insarcinata...niciodata mai mult de 1 cana si numai seara.Mie medicul nu mi/a spus nimic cu privire la ceaiuri,mi/a specificat doar sa am o alimentatie cat mai sanatoasa...Va rog sa/mi raspundeti daca mai este cineva intr/o situatie similara sau cum credeti ca ar putea dauna fatului...imi este teama ca fara acest ceai nu mai merg la baie si toxinele acumulate in organism i/ar putea dauna.Va multumesc, numai bine tuturor!
Mergi la inceput

Marina_1609

1956 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarina_1609 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina_1609 un Mesaj Privat  Reply with Quote
l-am intrebat pe medicul meu si a zis ca pot sa beau chiar si ceai verde sau negru. bineinteles ca nu trebuie sa depasesc limitele. dar in mod normal, asa cum beau eu cam cate o cana pe zi nu are ce sa se intample rau. a spus ca sunt insarcinata nu bolnava asa ca pot manca si bea ce am eu chef....

----------------------------------------
Marina6+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput
andreea_mdm
andreea_mdm

274 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
am aproape 10 saptamani si m-am pricopsit cu o infectie urinara. Cum sa scap de ea mai natural nu vreau sa iau inca antibiotice pana nu se formeaza bine bebelusul! Nici nu e indicat pana dupa 16 saptamani!
Mergi la inceput

missmj

2183 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimissmj Adauga semn de carte la raspuns Trimite missmj un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din cate stiu eu ceaiurile indicate in sarcina sunt cele de tei si musetel. Alte plante pot provoca contractii. Cel mai bine este sa te consulti cu doctorul.Sanatate !

carmen
25 + cu Andrei
Mergi la inceput
andreea_mdm
andreea_mdm

274 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
am tot citit si rasfoit netul dupa subiectul asta si am inteles ca ceaiul de codite de cirese si matase de porumb ar fi indicat,cica il recomanda si medicii. Voi ce spuneti? Am baut vreo trei cani deja si nu a avut nici un efect negativ. ce-i drept nu mai simt disconfortul la urinare. Sa mai iau?
Mergi la inceput
elda
elda

15 Mesaje
eu am citit ca in sarcina sunt permise ceaiurile de tei, menta, musetel, zmeur
Mergi la inceput
andreea_mdm
andreea_mdm

274 Mesaje
am facut analize la urina si mi-au zis urmatorul lucru: foarte frecvente epitelii plate, rare leucocite si hematii, rara flora.
Ce stiti de asta? e de bine sau rau?
Mergi la inceput
gaviotax1
gaviotax1

1 Mesaje
si eu am avut aceias problema iar doctorita mia dat sa eau antibiotic lam luat simia facut bine "bebe" are 7ani acum.
Mergi la inceput

andreea2011

217 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea2011 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu doar ce am citit intro revista de sanatate cum ca nici ceaiul de musetel n-ar fi bun. Cica ar provoca contractii. Nu stiu ce sa ami zic>
L-am trimis pe sotul meu la farmacie si a cerut un ceai pentru sarcina.
A plecat de acolo nedumerit, deoarece farmacistele i-au spus ca am voie sa beau orice fel de ceai.
Nu mai inteleg nimic
Mergi la inceput
Pag. din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com