Filantropia -personal medical, conditii spital (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura23 spune:

Buna ziua fetelor sunt nou inscrisa pe aici dar va citesc de mult....si am urmarit saptamanal odiseea sarcinii
Sunt o gravidutza in 34 saptamani (Dnp 23 martie). Voi fi o mama de fetitza
Nasterea va avea loc la spitalul Filantropia si as vrea sa va intreb daca a nascut careva curand si cum i sa parut spitalul si personalul...(pana acum am auzit si am citit numai de bine, ceea ce sper sa fie si in continuare).
Aveti vreo idee despre dr Maria Bari ?
Va poop si va doresc nasteri usoare !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaBondila spune:

Multumesc de raspuns fetelor!
Eu o sa-mi iau o pompa totusi, macar sa n-am nevoie de ea!!
La filantropia am inteles de la alte mamici ca nu-ti aduc copilul cu tine in salon i-l tin acolo si te duci tu si alaptezi. Oricum am inteles ca e mai bine asa, ca te mai odihnesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Laura, felicitari pt bb fetita, avem cam aceeasi varsta a sarcinii.

pai cam ce detalii mai vrei?? Primul capitol l-ai citit? Am pus eu linkul in primul post. Ai acolo o gramada de detalii de la fetele care au nascut acolo, iar in ultimele pagini chiar de la cele care au nascut recent!

Elena, stiu asta - ca bb nu sta cu tine in salon si te duci tu la alaptat dar intelesesem de la cineva ca, dupa renovare, poti lua un pic si copilul in salon ziua, daca vrei. Acum sa vedem daca ne confirma cineva. Chiar eu am explicat in capitolul trecut de ce cred ca e mai bine sa nu stea bb in salon cu tine, asa ca nu e bai daca nu s-a schimbat nimic.

Mami de fetita si de baietel 33+ ( real 34 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura23 spune:

Multumesc Eseea tocmai am citit cap I si mi-a fost de folos
Din cate am mai auzit si de la spital : se fac niste cursuri pt gravide (cursuri tinute cu moasele spitalului), pt bebe nu trebuie decat sa aduci de acasa hainutele cu care-l vei scoate din spital si pampersi (asta nu este o sursa sigura - oricum ma voi interesa mai mult).
Voi cum veti naste? Cezariana sau natural ?
Eu nu sunt inca decisa...trebuie sa port o discutie cu dr mea.....
Va poop si sarcini usoare in continuare !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismari spune:

Buna.Eu am nsacut in noiembrie la Filantropia,am stat in rezerva.Mi s-a spus ca daca vreau sa stau cu bebe in camera nu e nici o problema,dar eu nu am putut pt.ca am facut cezariana,stiu ca o fata luase bebelusul de cum s-a mutat in rezerva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

multumim si felicitari pt bb!! Deci numai in rezerva se poate lua bb? In celelalte camere nu?

Mami de fetita si de baietel 33+ ( real 34 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismari spune:

Eseea, multumesc.Nu stiu daca se putea si in celelalte camere.Nu am auzit la nimeni daca se poate sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

am inteles, Crismari.

Laura, pt bb iti trebuie pampersi, servetele umede si Bephanten. Si hainute de venit acasa.

Mami de fetita si de baietel 33+ ( real 34 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura23 spune:

Am inteles Eseea si mc pt informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybehappy spune:

Buna fetelor!Am intrat si eu aici sa va incurajez pe cele care veti urma sa nasteti la Filantropia Eseea, Laura23.Eu am nascut anul trecut in martie cu dr. Catalin H si am fost super multumita de personal si de conditii si va urez sa aveti parte de acelasi tratament. Doream sa va spun din experienta mea de mama care alapteaza; eu nu am putut folosi nici la prima sarcina pompa (asa sunt eu mai sensibila ),ci doar mana proprie.Pentru cele care sunteti la prima sarcina ar fii indicat sa le rugati pe asistentele de acolo sa va arate cum se face(chiar daca la inceput pare ca doare, dupa un timp te obisnuiesti)si sa va desfunde canalele.Eu acasa am folosit ca supliment pastilele Nutrinatal, spirulina, ceai pt alaptat de la Fares si imi iau si acum multivitaminele.La mine functioneaza, dar consider ca fiecare trebuie sa-si adapteze pt propriul corp.Cel mai important lucru de retinut cand alaptezi este faptul ca nu trebuie sa te lasi, sa permiti nimanui sa te streseze caci stressul este principala cauza a stoparii lactatiei.
Va urez sa fiti puternice si sanatoase si sa aveti bebelusi sanatosi si frumosi, cuminti si mancaciosi!!!
Va pup si fug ca s-a trezit cel mic
Cu drag ,Maria.
psPentru MaraAnisia :succes si sa te ajute Dumnezeu sa realizezi ce-ti doresti!

Maria, mami de Maria- Magdalena (12 ani) si Nicholas-Calinic(16.03.2008)

Mergi la inceput