Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23

neata bubulinelor

noi am inceput sa mancam dulce destul de mult si ma gandeam ca poate cere bebe sau organismul, mai ales ca eu sunt genul care as da orice prajitura pe o friptura (preferata mea e scaricica de porc la gratar inmuiata in sos de usturoi cu smantana si asezonata cu multa salata de vara zemoasa.... mama mama)

stie sa-mi spuna careva daca angajatorul trebuie sa anunte medicina muncii si ITM-ul despre starea mea de gravidenie? Nu de alta dar nu vreau sa ma trezesc ca n-am facut tot ce trebuia legat de hartoage. Sar'na


21+ cu Catalin-George
Asa creste Funditza!
A piece of our life


GOD is a DJ


draguta, daaa..TREBUIE..chiar mai mult: medicul de medicina muncii trebuie sa iti recomande anumite treburi in functie de tipul de munca pe care prestezi. de ex, in cazul meu, pentru ca stau mai mult la birou, am dreptul la pauze de cite 15 min la interval de 2-3 ore maxim plus ca ai dreptul, tot cf legii, la 16 ore pe luna free pentru analize si investigatii, fara diminuarea drepturilor salariale. citeste OUG 96/2003. gasesti acolo toate "chichitele"..eu citind am realizat cite drepturi am!

ana-maria 24 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariacs

va aduceti aminte ca acum citeva zile Carla raspundea unei albinute legat de cauzele care duc la marirea nr de leucocite in singe? mai stiti cumva in care capitol? deja am inceput sa sap!..am o prietena care a primit un astfel de rezultat la o analiza de rutina..si as vrea sa o mai linistesc un pic...multumesc!

pup



Anamaria,cap 32,pag 6

elena,21 cu +Radu (21.10.2005)

http://community.webshots.com/user/nicuratze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

anamaria multumesc, esti o dlaguta! Totusi, spune-mi te rog din alt punct de vedere (pt. ca eu sunt propria-mi angajata). Eu, in calitate de angajata voi avea nevoie de hartii de genul acestora? Sau in calitate de angajator voi avea nevoie de ele la intrarea in C.I.C. sau in alte cazuri?

21+ cu Catalin-George
Asa creste Funditza!
A piece of our life


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata!
Cand ti-e jena sa mai numeri anii ajungi sa contorizezi experienta . Maria, Bebe Beca, .

Clodyac, ce soacra tanara ai! Sanatate multa.
Alberta, din pacate am avut presimtirea respectiva bazata pe experienta, vad astfel de lucruri in fiecare zi. Nu am nici un sfat daca sa vii sau nu in tara, tu hotarasti asta, punand in balanta suferinta daca se intampla ceva si iti vezi tatal inainte, dupa sau deloc. Nu vreau sa sune dur, incerc sa fiu realista, iarta-ma ca te intristez.
Bebe Beca, bafta in lupta cu birocratia!

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze

Citat:
citat din mesajul lui anamariacs

va aduceti aminte ca acum citeva zile Carla raspundea unei albinute legat de cauzele care duc la marirea nr de leucocite in singe? mai stiti cumva in care capitol? deja am inceput sa sap!..am o prietena care a primit un astfel de rezultat la o analiza de rutina..si as vrea sa o mai linistesc un pic...multumesc!

pup



Anamaria,cap 32,pag 6

elena,21 cu +Radu (21.10.2005)

http://community.webshots.com/user/nicuratze


sarutmina , am gasit si eu..dar am luat pagina cu pagina, intii cap 33, dupa 32 ..dee..blonbutza..


ana-maria 24 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Carla, Nicuratze, multumim de urari! Carla, deci nu sunt singura care a patit-o la hotel de 5 stele...

Uau, Carla si Dicirstea, dar ce experienta bogata aveti! Imi place ca domeniile sunt diferite.

Anda Magda, tin pumnii sa fie bine, probabil ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, mai repeta analizele.

Mi-am adus aminte ca vorbeati de soacre. Eu am o soacra, pita lui Dumnezeu. Cateodata cred ca ma iubeste mai mult pe mine decat pe fiu-su . Chiar nu prea am ce sa-i reprosez.

23+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Neata burticutze!

Harnicele ca de obicei, ati si schimbat capitolul!

Alberta nici nu pot sa-mi inchipui ce e in sufletul tau, sa stii ca suntem toate langa tine.

Eu stau si astazi acasa, Matei mi-a interzis sa ma duc la serviciu mai ales ca acum ploua si e frig si urat de nu-ti vine sa trimiti nici cainele afara... Si dragutul de el a fost de dimineata la supermarket si mi-a facut cumparaturile, plus ca mi-a adus reviste din Romania sa ma pun la punct cu stirile mondene - un scumpicel!

Sper ca astazi sa ma mai lase baietii de la birou cu telefoanele, vad ca pana acum sunt cumintei...Inca trei saptamani si o zi

Va pup, mai vorbim in cursul zilei,

Alex 19+ Ari Victor sau David Victor sau...
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/PanaAcumPeScurt?authkey=OSg7SMV1YUU&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/Bebel?authkey=69A5urjDRCw&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Am schimbat si noi saptamana si semnatura. Sunt curioasa cum mi-a iesit.

Bebe Beca, ce norocoasa esti cu mama locuind in acelasi bloc cu tine!

24+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

AlexsiMatei, spor la citit mondenitatile de la noi!
Strunfita, da, am patit-o in Bulgaria si la mai putine stele, dar ultima experienta a fost la 5 stele. Am facut toti enterocolita (de fapt, 90% din turisti) din cauza restaurantului care recicla mancarea ramasa de dimineata, facea diverse preparate pentru cina, plus muste in mancare. Apoi: ne-au zis de la agentie ca vom avea minibar in camera, acolo cica nu ne trebuie la all inclusive, mi s-a stricat toata mancarea pentru copil, ne-au zis ca vom avea internet in camera, dar nu era decat in holul altui hotel pana la care trebuia sa mergem 10 minute; aerul conditionat functiona doar pe rece, in 15 septembrie am simtit nevoia sa facem cald in camera si n-am avut cu ce, multi au plecat inainte de incheierea sejurului, pentru ca au racit cei care au scapat de enterocolita; parcarea marelui hotel era un maidan neamenajat, neluminat si nepazit, iar in fata hotelului erau doar smecherii cu taxiuri; nu am avut room service sau fitness, cum era promovat in oferta; camera era foarte murdara, cada nespalata, cu par si nisip de la altii, am gasit gandaci mari si paianjeni in camera; nu ne-a ajutat nimeni sa caram bagajele, usa principala de la intrarea in hotel s-a inchis, probabil ca sa stea mai bine fumul de tigara in lobby, trebuia sa folosim o intrare laturalnica; la restaurant era cafeaua diluata, sucurile la fel, aveam de ales intre 2 feluri de ceai, nu aveau destule lingurite, mierea a fost doar 2 zile in 2 saptamani, canile si servetelele erau limitate, cand era ora de terminare a mesei ni se stingeau luminile... si multe altele, culminand cu faptul ca mi s-a furat telefonul de pe masa din lobby si ei nu aveau camere de supraveghere la receptie.

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

'Neata!
Cand ti-e jena sa mai numeri anii ajungi sa contorizezi experienta . Maria, Bebe Beca, .

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"[/size=1]



si sora mea ! Ca bine le zici, cu vorbe mestesugite, se vede ca ai fost la scoli inalte, cu oameni mari la stat si la sfat si nu ti-ai pierdut timpul cu ingineria (fara suparare, ingineritelor )

Alberta, te rog eu nu dispera si nici nu te lua dupa toti prapastiosii. Uite nu mai departe de asta-vara i-au spus acelasi lucru fratelui meu despre soacra lui: cancer agresiv la pancreas. Nu au avut nimic de taiat ca era totul afectat, intins peste toate organele interne, nici nu le-a venit sa o coasa, au insailat-o doar, ca nu credeau ca supravietuieste nici 2 zile, si mai era si in varsta. Si totusi...a trecut mai bine de jumatate de an si se incapataneaza sa traiasca. Ba chiar vrea sa renunte la persoana care sta cu ea sa o ingrijeasca, a inceput sa-si gateasca singura, a dat petrecere de ziua ei. Are un psihic foarte puternic si cred ca asta e tot ceea ce conteaza intr-o astfel de lupta. A zis ca ea nu are cum sa sufere de cancer, duce o viata sanatoasa si e credincioasa, asa ca va trece si peste asta.
Si tatalui meu i-a fost depistat un carcinom la ficat acum 7-8 ani si i-au recomandat operatie de urgenta si o speranta de viata de 2 ani. Nu s-a operat, a tinut regim strict aproape 1 an, dupa care s-a mai relaxat. Carcinomul s-a retras (nu a disparut) si isi face controale periodice, dar nu mai tine regim pentru ca "vrea sa simta ca traieste". Ti-am spus toate astea ca sa vezi ca nu trebuie sa luam totul asa cum ni se serveste sau sa ne gandim imediat la ce e mai rau.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 21

MINUNEA MEA



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput