FIV la Cluj 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Brunadria, nu stiu cum am reusit de am racit da ii dau cu ceai cu lamiie si ca paracetamol si sper sa treaca in 2-3 zile. Multumesc de urari, doamne ajuta sa fie bine si de craciun sa am sub brad ce imi doresc mai mult. Si pentru voi la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bine..hai ca ma trezesc de dragul vostru!adevarul e ca m-am dereglat rau,dar rau cu somnul si mi-am impus ore de culcare si trezire!!!asa ca,dimineata daca nu sunt la apel,sa ma trageti de urechi!altfel ma culc la 3-4 dimineata si ma trezesc la 11!
uff..mara,dragutica de tine,ai grija fatuca frumoasa cu "raciturile" astea!mai bine ca stai acasica,cumintica foc si cu ceiucul langa tine!sper sa iti revii repede si sa fii pe baricade asa cum trebuie!hmmmmm..si buna cafea mai faci!!aproape la fel ca a criademei-diferenta e ca ea are si aroma data de copilasi..dar o sa urmeze si la noi!
bruni-tu cred ca te apucasi de invatat,asa ca iti urez sa ai spor!si sa mai vii oe-aici ca ni se face dor!
madutz,dedus-sper sa terminati odata cu sedintele de la munca!!nu de alta dar apoi ma vad nevoita sa tin si eu sedinta cu voi-datorita absentelor de pe-aici!aveti grija de voi si sa veniti cu vesti proaspete!ca sunteti purtatoare de bebici!
apalina-hai trezirea!!!pai ce crezi ca daca esti casnica poti sa dormi pana tarziu?nu,fatuca!!!fii aici la apel!pai se poate?hai uite o amara,fara zahar ca sa te trezesti!
petruta-sper ca te-ai dumirit in ale inseminarilor si esti deja la linia de start!bafta multa!
anamy-pana luna viitoare esti in asteptare,asa ca te asteptam pe-acilisa la o barfa!
criadema e fata silitoare,liciteaza azi,asa ca o punem absenta motivata!
moni-mai vin-o un picut cu bebelasii tai frumosi,sa ni se urce la cap ambitia si sa ne gravidim si noi odata!
lilicica-ai inceput si tu sa te intepi?sau faci totul pe ascuns?vezi ca noi avem inflaroase si te vedem!
uff..din nou ptr gravidutele noastre si inca o ptr voi!sa fiti bine si voi si bebicii!asteptam numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

madutz-daca tot esti asa harnicuta la munca,nu gasesti si tu o pastiluta sa ramanem insarcinate peste noapte?
uff-fetelor,pe unde sunteti?nu va graviditi fara mine,ca eu trebuie sa fiu cu voi sa va tin de manuta,sa invat si eu cum se face!..hai bine,promit sa inchid ochii cand faceti chestii de-alea rusinoase,asa ca nu ma lasati singurica aici!!!!!invatati-ma si pe mine!nu fiti rele!uite,va ofer si o floricica ptr asta!de fapt 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

uritico buna dimineata....gata?....am lasat-o mai moale cu sedintele...si abia astept sa mai treaca inca 7 zile sa pot face testul.....adevarul e ca nu ma stept la minuni dar.... poate totusi -totusi....asa ca de 14 februarie....
o zi faina sa ai si tu si toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

dedus-nu te mai perinda asa cum i-am zis si marei,pe la alte subiecte!ptr ca vrei nu vrei,te afecteaza nereusitele altora si nu fac bine la psihic!e mai bine sa te gandesti la tine,la sansa ta si la bebicul din burtica!!vezi..deja eziti si nu prea tragi sperante..e mai bine sa gandesti pozitiv!!uneori "puterea mintii"-psihicul pozitiv chiar ajuta!!!!mai mult decat crezi!
fii cumintica si crede in sansa ta!gadeste-te doar la tine!
o zi buna fete dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna fetelor!

eu sunt noua pe acest forum dar vroiam sa va spun ca v-am urmarit inca de la inceput, de la FIV 1,am ajuns sa cunosc povestea fiecareia din voi si nu trece o zi fara sa va citesc, chiar am prins drag de voi si simt ca va cunosc de-o viata. imi place optimismul vostru, va admir pentru curajul de care dati dovada pentru a va indeplini visul de a deveni mamici.sper din tot sufletul ca acest an sa va aduca la toate bebicul mult dorit.
si eu ma lupt cu infertilitatea(masculina)dar deocamdata suntem in stadiul de cercetare si tratament naturist, pentru moment.
maddutz am vazut ca esti interesata de acupunctura, pot sa iti spun ca si sotul meu face sedinte de acupunctura, are ceva probleme cu spatele, si merge la un doctor foarte bun din Turda,mai are o tura de sedinte in martie si apoi o sa inceapa acupunctura pt. infertilitate, el zice ca se simte foarte bine dupa aceste sedinte, daca esti interesata pot sa iti dau un nr. de telefon.
mara,succes sisa fie cu noroc
uritica,esti mortala,deseori ma binedispun citind mesajele tale, imi place mult optimismul tau sunt sigura ca vei reusi din prima, n-are cum sa fie altfel.
brunadria, ai sa vezi ca in acest an se va intampla minunea,DD va avea grija de tine.
toate fetele si sper ca nu v-am deranjat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

turqoise, esti bine venita!! aici nu deranjezi pe nimeni!!!
chiar ne face placere, multumim pt vorbele frumoase..
voi cati ani aveti? si de cand il asteptati pe bebele mult dorit?
ai mare dreptate cand spui c o sa reusim, o sa reusim toate, orice pb se trateaza si se rezolva...
te asteptam mai des pe la noi,
mult noroc si voua!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

fetele yupi-yei!!!!!am racolat inca o aspiranta!!!!hihihi..ce bine!
draguta iti multumesc ptr aprecierile facute la adresa mea!insa te atentionez ca s-ar putea sa mi se urce la cap!si pe urma imi cresc cornite!
eu deocamdata iti urez bun venit si sper sa iti implinesti si tu visul cat mai repede!si...te mai asteptam pe-aici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hihi..bruni iar ne-am intercalat!
pai ce faci fata frumoasa?chiulesti de la invatat??
bine..pai hai sa luam toate o pauza!deci..declar instaurata pauza!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ufff,fetele!eu mi-s tare necajita...
am fost cu tati la dr..el e ok,insa dr nu a avut ce face si m-a pus sa ma sui si eu pe cantar,ca sa-i explice lui tati ca trebuie sa mai slabeasca vreo 5 kg..si ii explica cum calculeaza!inaltime cu greutatea,cu nu stiu ce si ii dadea un punctaj care te incadra la poderali,subponderali,moderat..etc-si fetele,eu sunt rahitica rau de tot!am 44 de kg!cu tot cu haineera sa fac infarct acolo!m-am suit pe 3 cantare!!se pare ca da gres cantarul de acasa,dar eu pe al meu vreau sa il cred!!si nu mi-am dat seama la haine,ca fiind la shopping,la reduceri,mi-am luat o gramada de toale..si nu mi-am dat seama!norocul meu ca am o conformatie ok si n u par a fi un pui de crevedia..dar totusi 44 de kg???cu tot cu haine si incaltata??nu stiu ce sa mai fac!cred ca o sa merg la criadema la gratre,fripturi si alte cele!mai ales ca pomana ingrasa!..fac si eu haz de necaz acum!
fetelor,ce sa fac sa ma ingras??????help me!mi-e si frica acum sa imi fac analizele!!sper ca nu am luat-o iar pe aratura!!!!vreau sa ma ingras!!deci eu nu inteleg-manc ca sparta si slabesc!ce sa mai fac fetelor??

Mergi la inceput