Se mai poarta lautari la nunta?

Se mai poarta lautari la nunta? | Autor: PISI_LUMI

Link direct la acest mesaj

Sant foarte curioasa ce se mai poarta in materie de nunti anul acesta.

Voi fi miresica in septembrie si inca nu am nimic pregatit in afara de restaurant.

Vroiam sa stiu daca se merita sa dam banii la lautari sau mai bine ne luam un DJ.

Voi ce parere aveti? Astept miresici de 2009 sa-si dea cu parerea.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Noi am ales pentru nunta formatie (formatia restaurantului) care canta toate genurile muzicale si in nici un caz nu i-as considera lautari. E adevarat ca costa destul de mult dar noi asta ne-am dorit.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Vad ca esti tot din Bucuresti, imi spui te rog, pe privat, despre ce local este vorba si cam cat te costa?

Multumesc.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Mie mi-ar placea sa am lautari la nunta....nu suport manelele si imi place muzica r&b dar nunta fara lautari, e degeaba. Eu mi-as dori sa vina loredana cu taraful la nunta mea, dar am auzit ca pretul e undeva pe la 10.ooo euro:( deci pica acest plan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

eu cred ca se mai poarta inca. nu e neaparat sa iti cant manele..au oricum programul lor de nunta dar le poti spune si tu ce melodii sa cante daca ai unele preferate. eu cred ca fac atmosfera.
se mai poarta si dj la nunti depinde de preferintele fiecaruia. succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Stii vorba aia "gusturile nu se discuta" insa ori ce ai face sfatul meu din inima este sa faci fix asa cum iti doresti tu si NU cum spune x si y ca ar fi bine,altfel vei regreta(vorbesc ca o patita).
Mie nu imi placeau lautarii si totusi am avut la nunta (au fost deplorabili) ca asa a zis tata socru,nu mi-a placut restaurantul (dar stie tata mai bine ca doar a lucrat acolo) vax albina,una peste alta singurul lucru misto din toata nunta a fost furatul miresei si p-asta la regizat Doamne Doamne si a fost ceva iesit din comun.Iti doresc o nunta de vis si o casnicie si mai si

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Eu cred ca se poarta ce iti doresti si ce iti permiti.
Noi am avut DJ la nunta si a fost super dar am fost la nunti cu formatie si a fost la fel de frumos. Cred ca depinde foarte mult de cat de talentati sunt cei care canta si de repertoriul acestora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am fost la tot felul de nunti cu DJ sau cu lautari...dar cele mai deosebite in materie de muzica au fost cele cu invitati "celebri": Maria Dragomiroiu, Fuego, Pepe, corul lui Liviu Vasilica, Laura Lavric. o formatie de rockerasi ...care au facut super atmosfera. dar decat sa ai niste lautari obositi cum am vazut la unele nunti mai bine iti iei DJ. daca te hotarasti la lautari eu zic sa-i verifici in actiune inainte.
muzica conteaza foarte mult la nunta ca daca sta lumea pe scaun e nasol.
Uite n-am fost la nici o nunta cu manele sau poate nu am stat pana la programul de manele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Parerea mea este ca nunta fara lautari nu este nunta.Dar depinde de optiunea si preferintele fiecaruia.Poti lua si lautari si dj dar deja platesti in plus.Voi ce preferinte aveti?

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

mai e si faptul ca lautarii astia au cam sarit calul cu preturile lor. nu inteleg ce presteaza ei pt 2000 euro de exemplu? e o suma imensa raportand la cele 8 ore in care canta din care 6 mai raman ca 2 sunt pauze..etc. daca lumea ar incepe sa aleaga dj-ii poate le-ar mai sari fumurile din cap lautarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Eu am avut nunta in 2006. Si am avut formatie. Acasa stii ca atunci cand se imbraca mireasa, cand se scoate mireasa din casa lautarii, formatia sunt acolo sa iti cante. Ei, eu nu i-am vrut acasa. si acasa mi-am pus DJ. Pfffuiiii ce plictiseala.Pe bune. Nu a fost emotia aia a cantecului pe viu.....lautarul cand iti canta apai iti canta din inima , simti! Celputin la mine asa a fost.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput