Cine poate crede in asemenea prostii?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

cred ca ziarele vand ceea ce se cere.

personal, genul asta de activitati si preocupari mi se par niste aberatii, dar majoritatii se pare ca nu.



de printesa

Când ultimul copac a murit, când ultimul râu a fost otravit si când ultimul peste a fost prins, doar atunci ne vom da seama ca nu putem mânca bani.
proverb indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

Bunica avea o vorba: "nu e prost cine cere ci e prost cine da"
La cursurile de marketing era numita pompos: cere si oferta

Daca e cerere ....pai d'aia e si oferta. Nu ma manipu.leaza nimeni sa fiu prost.......o fac singura cand apelez la asemenea servicii :)


ai pus punctul pe i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Aceiasi veche poveste si "smecherie"...spune lucruri GENERLE si fara a specifica nimic. Este o chestie de psihologie la fel cum a facut si Nostradamus.

Asasinat asupra lui obama...ha ha 99% din p.o.p.ulatia USA "prezicea"asta
Basescu pleaca..ha ha ha pai normal e criza economica mondiala si poporul in dobitocimea lui o crede ca altul e mai buna...
Vine unul frumos ...ha ha ... asta include o MAAAAAAARE parte din masa de politicieni

Sunt numai BLA BLA BLA uri.


Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Sintem rautaciosi.

In articol se precizeaza clar ca marja de exactitate a previziunilor este „de numai 50%".

pai la intrebarile:
-mai ia Basescu un mandat?
-presedintele Romaniei va fi aratos?
si eu pot raspunde cu exact aceeasi precizie ca ea. De 50%.

Vad ca nu-i asa greu sa fii "metafizician"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:



u made my day !!! voi toate !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Stati asa ca va prezic si eu!
- Basescu este posibil sa nu mai vrea un mandat pentru ca pe vreme de criza este cam greu.
- Romania v-a avea un presedinte aratos !- cred si eu ca oricare vine dupa Base este infinit mai aratos !

Am prezis bine ??? 50 % garantat !


Acum lasand gluma deoparte, chestia asta cu ghicitul si previziunile de 2 lei sunt pentru cine le crede si le primeste in viata ca pe ceva demn de respect. Daca nimeni nu ar lua in seama aceste baliverne, cu timpul aceaste chestii ar disparea. Dar cum nu poti controla oamenii aceste preziceri vor exista. Mai bine guvernul s-ar gandi sa puna impozit pe aceste practici de vrajitorie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriuta
.

Asasinat asupra lui obama...ha ha 99% din p.o.p.ulatia USA "prezicea"asta Basescu pleaca..ha ha ha pai normal e criza economica mondiala si poporul in dobitocimea lui o crede ca altul e mai buna...
Vine unul frumos ...ha ha ... asta include o MAAAAAAARE parte din masa de politicieni

Sunt numai BLA BLA BLA uri.


Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!


Un atac impotriva lui Obama a fost dejucat de fortele de securitate , in campania electorala cu vreo jumate de an in urma.
Acuma nu mai stiu daca securistii lui Obama au fost sfatuiti de vreo prezicatoare sau nu !?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

....si Anca Parghel saraca, ii prezisese si ei ca va fi bine ...

Madama asta are si niste carti scrise, iar cititorii sai i-au cam dat 5 stele, am vazut pe amazon.com, are ceva talente de te face sa te uiti in gura ei, insa stilul ei e bun pt. americani.... tot ce vreau sa spun este ca stie sa faca bani din asta...insa prezicerile ei nu prea se nimeresc, doar cateva, pe care le tot spune peste tot.

Eu nu ma incred decat in scroafa cu paiul in gura... atunci vine primavara sigur.

Mergi la inceput