Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Georgiana, stai linistita. Nu stiu cum e la voi (in Italia), dar aici iti spun asistentele ce e nevoie, si tati poate cumpara de la o farmacie apropiata. La mine, cand am nascut-o pe Gabi, s-a dus tati la cateva ore sa o vada, iar o asistenta i-a dat o listuta cu ce trebuie adus pt bebe: pampersi... buc, ulei copii, crema fundulet ..., sampon .... . Si in 10 minute s-a intors cu ele (farmacie e la 50 metri de spital).
Iar acasa cand ajungi, vezi exact ce ai nevoi, faci o lista si il trimiti la cumparaturi.
TOTUL E SA AIBA TIMP SA SE OCUPE DE CUMPARATURI.



ada 32+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

aris cred ca acelasi sfat pe care i l-ai dat denisei il poti urma si tu daca nu mai te atrage nimic din frigider... Eu sufar de altceva...gatesc seara cand ajung acasa, iar a doua zi cand imi iau la munca pachetel nu mai imi vine sa mananc as manca cu totul altceva....
Eu am avut la inceputul sarcini greata la carnea de pui nici acum nu mai suport sa mananc de 2 ori carne de pui pregatita in acelasi mod...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

unde pot vedea si eu pozele de care vorbiti?


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ada, am modificat! Din pacate, nu pot inchide eu capitolele vechi, doar moderatorii sau administratorii forumului!Florinela, eu nu am mancat inca nimic azi, si asta pentru ca de dimineata imi tot fac curaj sa ma cantaresc, in zadar insa! La asta se adauga si o lene uriasa de a ma da jos din pat, dar cred totusi ca o sa o fac curand, incep sa roada soriceii stomacul!Ana-Maria 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Eu sunt la fel (adica doar in pat), incercand sa organizez casa pentru sosirea "noilor cetateni ai Romaniei" doar prin directive . Nu-i usor, dar daca asa trebuie...., "cu placere" !
In alta ordine de idei, am reusit sa termin si acesta sesiune cu bine (e ultimul an de master si n-as fi vrut sa aman, ca-mi va fi mai greu mai tarziu), trimitand proiecte, lucrari etc. pe mail unor bune colege care au explicat situatia profesorilor si care au acceptat sa ma noteze astfel. (deci abseanta mea de pe forum e motivata, c-am avut f mult de lucru la calculator, citit, creat etc).
In rest, sub tratament ma simt mai bine in ultimul timp (adica mai putine contractii dureroase), ceea ce ma face sa sper ca voi ajunge cat mai aproape de termen, dar nu indraznesc sa cobor din pat mai mult decat pt toaleta.

Mai este putin.. Curaj mult fetelor care se pregatesc sa nasca deja! Doar acesta e cel mai frumos lucru care ni se intampla in viata, nu?


Andreea, 31+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

http://bd.lilypie.com/vU4Gm8.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

rivali ti-am raspuns pe privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna ziua fetelor frumoaselor!

petra multumesc de raspuns..si celorlalte fete.. sa inteleg ca ezista si un mail comun pe yahoo?..imi poate trimite si mie cineva adresa exacta va rog? sa ma inscriu si eu acolo

galusca tu esti cea mai avansata dintre noi? 37 de saptamani ce super..maria-k parca are 36..si mai sunt fete cu 36 de saptamani..dar 37...cred ca urmezi draguta

fetelor ..acum a ajuns comanda de la Misena materialele sunt super! costumasul de 3-6 luni mi se pare asa de mare fata de ce hainute am luat noi pana acum..dar oricum..e super si am mai luat un costumas verde mai grosut..super este si el sunt incantata...iar pt finuta noastra la care mergem sambata sa-i taiem motul am luat un costumas mov pt 12 luni..sper sa ii fie bun!sunt incantata de ele



Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Mamicilor am si eu o intrebare, ma intrebam daca voi v-ati gandit la ce veti face dupa nastere? Ma refer ca ma gandesc sa imi cumpar o centura pentru a sustine burtica dupa nastere, a nu se lasa muschii abdominali dupa ce bebele va iesi. Nu am ajuns inca la doctor sa o intreb voi ce ati citit sau auzit cum este mai bine? Sa ajutam burtica prin centura si gimnastica , daca vom mai avea timp si daca medicul ne va ingadui sa facem sport, in functie de modalitatea de a naste sau sa o lasam sa se stranga dupa natura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Va salut din nou..pt ca primul mesaj l-am postat la capitolul precedent ca nu era inchis.
La capitolul retete...si eu sunt total neinspirata.
Haideti sa va intreb ceva....eu de pe la jumatatea lui ianuarie nu am mai pus nici un kg pe mine..desi burtica creste vizibil pe zi ce trece...la fiecare cantarire am exact aceeasi greutate....Mai e cineva in situatia asta?


34+ Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

A mesterit ieri tati...cica reinstaleaza windowsu si de ieri nu avem net, ca nu mai stie sa il reinstaleze Intre timp am intrat de la lucru si vad ca deja ati scris 2 capitole

Va rog inca o data sa imi trimite-ti si mie datele contului Picasa, sa pun si eu niste poze


33+Ariana

poze

Mergi la inceput