Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

ely marfa poze,marfa catel, marfa burticaaaaaaaaaaaaaaaaaa

carla nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau ca sunt incepatoare dar sa stii ca inteleg gravitatea problemei.Poate daca nasa lui Saby sta aproape vine ea mai repede si sta cu pitica macar pana ajunge bunicul

miruta chiar ca e rusinoasa titita ta.Dar o vad eu ca e dragalasa foc

mihaelaincantata.Asteptam si cu burtica...

tianafoarte tari pozele .Cu durerea de burtica eu zic sa te mai calmezi ca stiu eu de ce-ti faci tu griji si nu e cazul.De data asta o sa fie bine ai sa vezi

anka cum poti spune asa ceva de garsoniera lu BB?Nu-i urata de loc si atata timp cat el sta bine mersi acolo ce conteaza marimea.Sa vezi tu ce se mareste in ultimile luni....

sefa tare rau soacra ta...

philip nu mai sta pe ganduri ca ne ii in suspans...nu ti-e mila de BBii nostri baga pozele alea ce mai stai

serialbastre frumoase poze...si tricoul lui tati la fel

ioana iar varsaturi credeam ca ai scapat de ele.Am vazut si eu azi noapte 2 filme pt ca nu ma lua somnul

flavia si simsof hai va rog sa primiti si de la mine tote gandurile bune chiar daca le transmit cu intarziere

GATA am terminat de citit tot si acum ma duc la dusulica pt ca a venit ziua cea mare....AZI AVEM INTALNIREA AIA DE 400 RON CU BEBEEEEE!!! NU MAI POT DE NERABDARE

DANA 21+

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

las ca va vad io la a doua sarcina, cu un copil mic deja, cum o sa dormiti, ca butucu'

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna dimineata fetelor..felicitari pt noul capitol....
eu sunt cams upi azi de dimi, nu am simtit pe bebe cam de multisor bine, adica de duminica....ieri a miscat f putin, aseara nu am simtit eu...e drept ca am avut si musafiri, azi de dimi am stat degeaba cu mainile pe burtica ca tot nu l-am simtit....

stranut des, ce credeti e bine sa iau OSCILOCOCINUM? am mai luat si la inceput de sarcina si m-a pazit de raceala pana acuma....

apoi, am dureri sub burtica, seara se intareste burtica tare, e putin dureroasa...sunt dureri foarte usor de suportat....nu sunt deloc asemanatoare celor de menstruatie...care anunta contracti...le cunosc de la nasterea trecuta....

ce sa mananc sa agit pe bebe? o bucatica de ciocolata am mancat de dimi...dar degeaba...

22+
am ajuns la jumatate.....
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemora

las ca va vad io la a doua sarcina, cu un copil mic deja, cum o sa dormiti, ca butucu'

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)


Subscriu!

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

tiana poate vrea bebe niste cola :) stai linistita ca el e bine.
alex stii ce am facut eu de dimineata la 6:05 am? 5 minute de yoga
sunt foarte mandra de mine. dar numai din cauza asta, ca altfel.... trebuie sa ma apuc de invatat pt urmatorul examen si nu ma trage burta deloc. hihihihi ce funyy! acum chiar ca pot sa zic ca ma trage burta sau nu. oare de la asta vine expresia?
fetelor! ca sa ne cunoastem mai bine va propun sa ne prezantam care ce profesie si ce functie are. stiu ca unele dintre noi au spus deja, dar majoritatea nu stiu ce sunt.
asa... ca sa va dau imbold incep eu: profesie jurnalist, functie oragnizator trainniguri, actualmente studenta la a2a fac in vederea achizitionarii unei noi meserii bratara de aur, cea de traducator.
o zi buna! si somn usor celor care n-au pupat azi-noapte!

Vine bebica .... +26
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, in mare graba scriu 3 vorbe, am tone de munca pe cap si drumuri prin oras, dar nu m-am indurat sa nu va salut.

Tiana, daca ai intrat in contact cu cineva racit sau daca ai fost in aglomeratie, poti lua 2 capacele de oscillo de 3 ori pe zi. Daca stranuti din alte cauze nu are la ce sa te ajute.
Maria,
Dani3lla, bafta la intalnirea ce scumpa . Nasa Sabinei sta mult mai departe, dar are masina, asa ca poate ar ajunge odata cu bunicul, ea a insistat sa o sun chiar daca ma apuca noaptea.
Nemo, ne vedem in parc, sigur, numai sa se mai incalzeasca o idee. Cu dormitul da, probabil ca depinde de copil, Saby nu poate sa doarma cu mine sau cu noi, nici cand sugea foarte des nu dormea cu mine mai mult de o jumatate de ora, isi iubeste patutul si se odihneste cel mai bine in el si in scaunul de masina .
Bebe Beca, imi pare rau pentru varsaturi, poate creste bebe mai repede acum si are nevoie de mai multe resurse de la tine. Pentru varsaturile mele stiu cauza, am mancat aseara mult prea mult.
AlexsiMatei, felicitari pentru bucatareala!
Ramonaiani, cred ca sotul s-a simtit flatat daca l-ai simtit ca pe capul copilului . La noi a fost destul de ok, cu multa blandete si lubrifiant la inceput. Da, 1-2 luni mai merge sa stai cu bebe in camera, nu se obisnuieste. Partea aia cu deciziile ai scos-o din context, sper sa nu inteleaga fetele altceva, era in legatura cu laptele praf si dormitul toata noaptea de la o zi.

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

'Neata, in mare graba scriu 3 vorbe, am tone de munca pe cap si drumuri prin oras, dar nu m-am indurat sa nu va salut.

Tiana, daca ai intrat in contact cu cineva racit sau daca ai fost in aglomeratie, poti lua 2 capacele de oscillo de 3 ori pe zi. Daca stranuti din alte cauze nu are la ce sa te ajute.
Maria,
Dani3lla, bafta la intalnirea ce scumpa . Nasa Sabinei sta mult mai departe, dar are masina, asa ca poate ar ajunge odata cu bunicul, ea a insistat sa o sun chiar daca ma apuca noaptea.
Nemo, ne vedem in parc, sigur, numai sa se mai incalzeasca o idee. Cu dormitul da, probabil ca depinde de copil, Saby nu poate sa doarma cu mine sau cu noi, nici cand sugea foarte des nu dormea cu mine mai mult de o jumatate de ora, isi iubeste patutul si se odihneste cel mai bine in el si in scaunul de masina .
Bebe Beca, imi pare rau pentru varsaturi, poate creste bebe mai repede acum si are nevoie de mai multe resurse de la tine. Pentru varsaturile mele stiu cauza, am mancat aseara mult prea mult.
AlexsiMatei, felicitari pentru bucatareala!
Ramonaiani, cred ca sotul s-a simtit flatat daca l-ai simtit ca pe capul copilului . La noi a fost destul de ok, cu multa blandete si lubrifiant la inceput. Da, 1-2 luni mai merge sa stai cu bebe in camera, nu se obisnuieste. Partea aia cu deciziile ai scos-o din context, sper sa nu inteleaga fetele altceva, era in legatura cu laptele praf si dormitul toata noaptea de la o zi.

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

stranut des...din ce cauza..nu stiu....la capacele te referi la dozele alea....din cutie?

22+
am ajuns la jumatate.....
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna tuturor,

Carla,Maria,mersi de urari,piticul e un pic mai bine ( chiar cu incapatinarea mea de a nu-i da antibiotic ).Si o faza nostima:aseara a vrut sa vina in brate la mine sa zaca,si si-a pus capul pe burta mea,dar imediat a sarit ca ars si a intrebat:mami,se dezumfla?

V-am vazut si eu pozele ( asa ca bag si eu ).Mihaela,si tu esti frumoasa!

Dana,bafta la eco ( sper sa nu-ti para rau si tie de bani ).

Alexandra,parca suntem surori,am si eu un chef de munca la fel ca tine.

Ioana,,imi pare rau ca ti-e rau, am si uitat cum e.

Tiana,nici eu nu simt pe bebe concret,doar ca mi se mai intareste burta in diverse locuri,si stiu ca nu poate fi altceva.

Magda,felicitari ca mai ai chef de invatat ( despre mine,profesie inginer,functie inginer ofertare instalatii;poate reusesc totusi sa fac altceva dupa cic2 ) .

Despre educat bebe ,eu zic ca e mai greu sa dezveti un bebe care a dormit cu mama in pat decat unul care a dormit in patul lui,dar cu parintii in camera.

Va pup,

"http://www.webshots.com/user/nicuratze"




elena,20 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetili

Sa avem un capitol bun, plin de zambete

Eu sunt tare trista.De ieri dimineata nu o simt pe bebelina.Parca aseara a fost ceva vag, dar nu sunt sigura.Duminica, sambata, zilele trecute o simteam si la volan, si in oras si peste tot; iar acum nici cand stau in pat nu o simt.Sunt ingrijorata rau...

tiana, eu stranut mai mereu fara sa fiu racita, nu stiu de ce

Sa merg la doctor voi ce ziceti? Sambata am fost

23 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

buna fetili

Sa avem un capitol bun, plin de zambete

Eu sunt tare trista.De ieri dimineata nu o simt pe bebelina.Parca aseara a fost ceva vag, dar nu sunt sigura.Duminica, sambata, zilele trecute o simteam si la volan, si in oras si peste tot; iar acum nici cand stau in pat nu o simt.Sunt ingrijorata rau...

tiana, eu stranut mai mereu fara sa fiu racita, nu stiu de ce

Sa merg la doctor voi ce ziceti? Sambata am fost

23 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza


asa sunt si eu tristaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

duminica am simtit pe bebelina toata ziua, ieri aproape deloc, azi la fel..ma chinui cu mainile pe burtica sa mi dea un semn, dar in afara de o bataie de inima....pe care o simt constant, si nu cred ca e a bebelinei nu simt nici o lovitura...sa fie oare inimioara bebelinei sau a mea care o simt sub burtica?

22+
am ajuns la jumatate.....
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput