Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Maria, ma bucur ca esti bine chiar daca mai ai dureri.

astfel de dureri am avut si eu in vreo 3 nopti. nu prea cred ca anunta nasterea si in plus dopul am inteles ca e totusi cu vinisoare rosii.

ceea ce tu crezi ca e dopul, am fost avertizata ca in ultima luna de sarcina creste abundenta secretiilor si au o culoare mai galbuie si chiar verzui sau maroniu.

asa ca eu cred ca poti sta linistita. bebi mai trebuie sa stea la caldurica cel putin inca o saptamana

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna burtici
Am ajuns si noi acasa de la examen.
Ada ti-am trimis PM cu explicatii...dar prea tarziu cred, ca am vazut ca ai deja explicatii....ti-a raspuns altcineva inaintea mea.
Ce album frumos avem!
Legat de ce mai gatim...si eu sunt in lipsa de inspiratie..ieri a gatit sotul....azi nu stiu ce sa fac..mai ales ca ma lupt si eu cu ceva arsuri...cred ca o supa cu taitei...sau galuste...si un orez cu ceva.
Daca are vreo burtica mai multe idei....astept sugestii.
Mai citesc ce ati mai scris in timp ce beau un capuccino si revin mai pe seara.

34+ Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

maria-k iti tin pumnii sa mai treceti si peste saptamana asta..si inca 2 apoi daca este nevoie..cat mai mult in burtica la mami cu atat mai bine! sa stai cumintica si sa fii atenta la fiecare senzatie! succes si sa ne ti la curent

denisa..si tu sa stai cumintica in patut..ca totusi doctorii stiu ei ce zic!

suntem deja la a 3 a masa pe ziua de azi..la 12 lapte cu cereale.. la 14 vinete si painica proaspata (puuuhh ce mai miros a ceapa, dar tati nu se supara) si acum la 15 supita pasata de legume cu puiulet..si mai urmeaza cu siguranta!!!

Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Merci oricum Adirys. La tine am vazut prima ca erau explicatii, si apoi am vazut ca mai aveau si alte fete.

la toate

ada 31+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ma bag si eu ca musca-n lapte..daca printre voi este vreo mamica pe a carei fetita o va chema BIANCA, va asteptam cu drag aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125313&whichpage=1

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/3159601744/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Dodo pui noi am fost in magazin ca am vrut sa vad exact cum arata insa lafel de bine poti sa-l iei si pe comanda de pe net.
Tu esti din constanta parca ,vad ca au magazin Str. Tomis si acolo.
Mie imi place,culoarea este putin mai inchisa,mai spre bleomarin si arata bine cu etajul,uite cateva poze in album:

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/AlinaN#5298188027710251762

burticute uite ce draguta e chestia asta:
http://www.upmama.com/catalog.php?category=12

29+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Fetelor, cum stati cu opftele? Eu nu am avut pana acum chiar deloc! Acum... mi-e pofta si de pietre daca vad...

30+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

cocufans-ar putea sa ai dreptate. oricum, treaba asta ce am gasit-o eu arata ca si o gelanina. nu ma panichez, ca am citit ca daca nu e maro sau cu sange mai dureaza de la o sapt pana la doua. si in unele situatii chiar se poate reface acest dop.
joi merg la control si intreb.
daca intram in sapt 38, stau relaxata.
oricum, acum sunt in cluj, pana la spital fac 5 min ,bagajule e facut, stau toata ziua in patut, plimbari scurte si exercitii pe minge..... deci no stres


Maria 36+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Off!!! tare greu se mai incarca astazi netul sau merge forumul greu?
maria-k stai cumintica si o sa vezi ca o sa treaca exact atatea sapt. cate trebuie ca sa fie totul bine noi oricm suntem alaturi de tine , acum nu aruncati cu rosii daca spun prostii dar eu stiam ca de la 37 de sapt. nu mai este considerat copilul prematur....oricum vorba lu nenea doctoru cu cat sta mai mult cu atat mai bine

Sabina 30+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Off!!! tare greu se mai incarca astazi netul sau merge forumul greu?
maria-k stai cumintica si o sa vezi ca o sa treaca exact atatea sapt. cate trebuie ca sa fie totul bine noi oricm suntem alaturi de tine , acum nu aruncati cu rosii daca spun prostii dar eu stiam ca de la 37 de sapt. nu mai este considerat copilul prematur....oricum vorba lu nenea doctoru cu cat sta mai mult cu atat mai bine

Sabina 30+ mamica de Maia Andreea


asa mi-a spus si mie doctorita. de la 37 s e la termen

Maria 36+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput