Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

fetelor, voiam sa va cer parerea. Sunt data peste cap de:
-cred ca am racit - nu mai e alergia mea clasica
-fetei ii ies 4 incisivi sus concomitent. Si mai repede ies cei dine xterior, decat cei din interior. jos avem numai 3.
-de 1 sapt nu mai am san. Asta e. Dar bibe vrea numai in somn. Adica ziua nu mai accepta DELOC! Si in somn cam 100-150ml. Alte lichide: deloc, nu apa, nu ceai, nu sucuri...ce e in fruct/supica.

Am mai dat apa cu cana cu cioc. Se joaca, si-o da in cap. In pahar- sufla...face bulburuci.

Alte solutii mai aveti?




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


Nici noi nu am avut succes cu canita cu cioc, asa ca in timpul mesei ii dau apa din cana de-a noastra...ia o gura, facem pauza, inghite si o luam de capat de vreo 5-6 ori apoine chinuim sa papam si iar apica....Am zis ca doar in timpul mese pentru ca noi asa de obicei bem cu bibi.

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Cleo draga mea,m incearca cu linguritza, stiu ca e chinuitor dar decat deloc mai bine asa.Nici al meu nu bea f. mult dar bea suficient cu un pahar de-al nostru ala ii place
Pupici si felicitari pt incisivi
Multumim fetelor care ne-au felicitat de dinti, suntem la coada rau cu dintii de-abia e primul, pana va ajungeeeeeeeeeeeeeem, mai e mult.
Pupici inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor, citesc si eu cum apuc... si scriu si mai si...

Micaela, si eu cand sunt in Crangasi ii dau fetei borcanele Stai linistita, nu esti deloc o mama rea... asta-i buna!!! Biscuiti, mi-am luat si eu tzeapa cu aia de la Nestle care au si zahar si ou!!! (nu e specificat daca doar galbenush sau oul cu totul, asa ca le-am papat eu!) Dar mai sunt unii Organix care sunt super ok, nu sunt nici asa de tari, ci dimpotriva, se topesc in gura (cred ca sunt facuti ptr mame fricoase ca mine, in caz de vreo frimitura buclucasa sa se rezolve repede situatia critica) si sunt indulciti cu sirop de struguri. Sunt buni

Iulia, am citit despre gogoshica ta ca a facut temperatura, sper ca e ok (de ieri pana azi) ca n-am apucat sa citesc tot!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

lorich tinem pumnii sa scapati de plans Noi nu am avut probleme la iesitul dintilor, pana acum, dar avem altele: nu ii place sa stea singura nici un minut si de aici urlete, plansete cu lacramituri.

Miha foarte bine ca ai mai mult timp sa stai cu puii tai, stiu cum e sa nu poti face nimic. adica eu una nu pot face nimic si am doar una bucata copchil, apoi tu nu stiu cum faci fata.

Ylari de unde anume ai luat tu biscuitii? Saru-mana pentru pont, ca eu una renuntam la biscu.

Alysh, baga mama poze ca vrem sa te vedem. cat despre lungimea fustei, cred ca tanti aia era invidioasa.

Sa ma laud si eu nitel: in 2 saptamani am slabit 3,5 kg
Si sa ma plang, tot nitel: Daria nu sta fara mine.
Cand va aud ca sta copilu in alta camera singurel mi se pare ceva ireal, la noi nu dom'le tot timpu cu mami, sa o vedem, sa ne acorde noua atentie Sper sa fie doar o faza si sa treaca de la sine ca eu nu stiu cum sa o dezobisnuiesc de mine.


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Ylari de unde anume ai luat tu biscuitii? Saru-mana pentru pont, ca eu una renuntam la biscu.


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...


Sensiblu. E o cutie verde. Sunt cei simpli. Ca mai sunt unii in cutie portocalie, aia sunt si cu portocale.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

fetelor, voiam sa va cer parerea. Sunt data peste cap de:
-cred ca am racit - nu mai e alergia mea clasica
-fetei ii ies 4 incisivi sus concomitent. Si mai repede ies cei dine xterior, decat cei din interior. jos avem numai 3.
-de 1 sapt nu mai am san. Asta e. Dar bibe vrea numai in somn. Adica ziua nu mai accepta DELOC! Si in somn cam 100-150ml. Alte lichide: deloc, nu apa, nu ceai, nu sucuri...ce e in fruct/supica.

Am mai dat apa cu cana cu cioc. Se joaca, si-o da in cap. In pahar- sufla...face bulburuci.

Alte solutii mai aveti?




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii



Cleo, eu i-am dat apa o perioada cu seringa la indemnul pediatrei, acum ii dau cu lingurita din aceea pentru medicamente. Ii place mai mult asa.




Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Magnetism, lamureste-ma si pe mine ce-i cu stelele!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI



Sensiblu. E o cutie verde. Sunt cei simpli. Ca mai sunt unii in cutie portocalie, aia sunt si cu portocale.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png



Multam, dc se trezeste repede pitica o imbrac in cosmonaut si plec pana la sensiblu sa iau si eu.

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello mamici scumpe!

Multumesc pt incurajari ref la purtarea fustitzei scurte....o sa pun poze cand incarc un calup mai mare pe photobucket.
Normal ca observatia n-am primit-o de la M&M, ca sunt fete prea dragutze si cu bun simt , chiar daca li s-ar parea ceva deplasat cred ca mi-ar spune-o pe un ton frumos si cat mai delicat incat sa nu ma simt de kkt. Dar asa "ie" unele, oricum eu consider ca traim intr-o societate destul de dura pt care eu de multe ori nu sunt adaptata, sunt luata prin surprindere....off, off.

De azi reincep scoala, dar cred ca o s-o las si eu mai moale semestrul asta, probabil n-o sa mai fiu chiar asa constiincioasa.

Abia astept diseara sa revin cu un conspect!

Va pup si o zi frumoasa va doresc!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Alysh bafta mare cu scoala si te rog eu nu mai pune la suflet aceste "blande" sfaturi date de persoane asa de biine-intentionate; probabil ca-i greu de digerat ca arati asa bine la asa scurt timp lui nastere.

Mihaela wow..ce frumos! Felicitari pt kg pierdute, sa nu le mai gasetsi, da? Iar cu Daria... trebuie sa fie o faza, nu se poate altfel, vrea si ea sa stie ca mami e 100% la cheremul ei, apoi o sa se mai relaxeze.

Noi am papat bine azi, dimineata mar+siuuc de manda+ cereale (ovaz+prune) si la pranz supa, care a fost de fapt un piure lung de dovlecei cu putina telina, patrunjel, ardei gras si un sfert de ou. A, si iaurt, normal Inains pt sfat!
Mergem la nani ca-i o scartziala maxima ..vine din tarc de undeva.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput