FIV 212

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Florela:
Betty: Eu am facut echo joi si tot joi am inceput stimularea.....foliculii se vedeau , dar erau mici. Dr. spune ca am raspuns bine, dar sa vedem cati vor evolua asa cum trebuie!
Miruna:
Sheri; Nu mai spui nimic o vreme si acum vii cu asa o veste buna!! Sper ca luna februarie sa aduca multe vesti bune!!
Cristinici, ellanik, Eva: trimis pm!
Muffinuta, Moniland, Nusy; mamici si burtici!
Mia fetelor, am dat de alta belea..... Sambata am extirpat nervul unui molar si continua sa ma doara.......Azi noapte m-a trezit din somn durerea si nu am mai rezistat si am luat un ketonal....sper sa nu-mi faca rau la tratamentul pentru FIV!!!! Azi ajung iar la dr. stomatolog sa vad ce-i de facut...sper sa nu trebuiasca sa iau antibiotice ca se duce totul de rapa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Cristinici, Sheri: ma bucur tare mult ca ati luat startul! Sa dea Dumnezeu sa fie incercarea norocoasa si sa fiti gravidute luna asta!Eu va tin pumnii!

Maria, Iana_Mari, Ioanatugs:

21Ali: te rog eu,nu te descuraja! Vei reusi si tu,ai sa vezi...eu am 3 FIV facute ,toate cu Dracea...nu stiu daca stii...primul FIv nu a reusit, al doilea a reusit si s-a oprit sarcina in evolutie la 6 saptamani...iti dai seama atunci ce mare suparare am avut...dar am luat-o de la capat,nu m-am lasat..dupa 6 luni am facut al 3 lea FIV si iata ca acum sunt .Cheia succesului este sa nu renunti, atata timp cat exista sanse.Te si curaj! Inainte!!

Moni: am mai vazut in listuta de pe prima pagina niste modificari de facut: Chiara nu trebuie sa mai fie la gravidute, ci la mamici,a nascut de anul trecut,din iunie.De asemenea, Mirela_1 apare si la mamici (corect) si la gravidute,trebuie stearsa de la gravidute.Iar tot la Mirela scrie ca are 2 FIV la Giulesti si al treilea reusit tot acolo...e gresit..al treilea,cel reusit,l-a facut la Gynera.Te

Bafta multa tuturor fetelor!!!!

Nusy 18+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any75 spune:

Buna fetelor!
Revin cu intrebarea mea: e posibil sa intarzie ciclu de la cycloprogynova(luat pastilele albe si cele maron)???,de obicei nu depasesc 28 zile de ciclu, media este de 25 de zile
poate cineva sa ma ajute cu un raspuns?
eu ma pregatesc de fiv pt luna martie iar acum mi-a dat 2 luni cycloproginova
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna fetelelor,

Stie cineva de unde as putea sa-mi procur SUPREFACT (spray nazal ) ?

Multumesc

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
In pregatire ICSI 4, la AZVUB Bruxelles -martie 2009
Vand 3 fiole Gonal F ( 75 lei/buc) valabile pana in august 2009. Bonus : 2 fiole Diphereline + un rest dintr-un pen de Gonal (unde cred ca mai e un shot de 75 iui)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor!

ellanik ma bucur mult ca iti place nickul meu! sper sa imi poarte noroc! tu ai zis ca maine incepi stimularea, nu? bafta multa!
lauraa78 bafta la intepat! si eu sunt tot laura si tot in 78 sunt nascuta!
betty tu azi incepi stimularea? bafta multa, multa, multa!
maria08 si tu esti in plin sezon de stimulare! iti tin pumnii!
florela30 te-au convins fetele sa faci test astazi? sau ramai la parerea ta initiala si il faci maine? oricum ar fi eu iti urez multa bafta la 2 liniute!
miruna79, 21ali imi pare nespus de rau pentru ce vi s-a intamplat! dar important este fetelor sa nu va descurajati si sa mergeti mai departe! Dumnezeu ne va ajuta!
cristinici, sherita va tin pumnii!

eu pe 11 merg sa incep inhibarea... ufffff.... cine mai e in aceeasi perioada cu mine???

Laura

"Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Florela, bafta multa oricand faci testul. dar suna bine ce spui tu...

21ali, stiu cum e prioada de dupa un fiv nereusit (chiar si dupa 2) si e usor sa-si dea oricare cu parerea... insa orice decizie de viitor ai lua, trebuie sa incerci sa iesi din gaura asta neagra, pt ca nu are cum sa-ti fie de ajutor... mult succes!

Miruna, nu stiu sa te sfatuiesc, insa cu un gand iti sunt alaturi...

Cristinici, FIV 7 ???? m-ai ingrozit... parca vad ca asta scrie si pe mine...

Ehehe, Sheritra, lume noua cum ai reusit sa te pricopsesti cu cistita acum??? Of...

Catalina, Ioana



still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

pentru:

Cristinici si Sheri
, va tin pumnii strans ca echipa pe care o faceti acum sa fie incununata de succes!
Sheri, ce face Alessia? nu ne zici si noua 2 vorbe la Mamici FIVoase?
Betty78, multa bafta la bebe 2! sa fie cu "ochisori"-adica un/o fratior/surioara pt Mario!


Bafta multa tuturor FIVoaselor in focuri!







Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Sarbatorile de Iarna 2008/2009, Filip la 1an
Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

Buna ziua, dragele mele! Maine in jurul pranzului voi face testul de sange. Dupa cum vedeti, am rezistat pe baricade si sper si ma rog ca toata asteptarea mea sa fie una cu un happy ending. Nu stiu cum am reusit sa am atat de multa rabdare, poate e teama unui esec. Simptomele sunt aceleasi: usoare dureri de burta ca inainte de a-mi veni CM, sanii sunt moi. Pe mine ma dispera durerea de burta; ma gandesc ca e semn de ciclu si atunci ma desumflu si-mi zic ca nu am reusit. Sotul meu spune ca de azi nu mai este curios, este...disperat. Va tin la curent cu ce voi face in continuare.
VREAU UN TEST POZITIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Florela.m-am tot uitat dupa tine..chiar esti cumintica foc,nu ai facut testul de urina,bravo!
Eu zic ca vii la odisee,fara discutie..esti tanara,blasto de calitate,ai stat cumintica..ai toate sansele..pt info..eu am avut sanii fleasca,dureri de burta..e si normal lucreaza ovarele si eram si umflata de la punctie si tratamente..bafta maine,aproape bag mana in foc pt reusita ta!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

Buna fetelor,
Am si eu o nelamurire.
Ma adresez in special fetelor care si-au facut dosarul pentru fiv la Giulesti.
Culturile de col: Mycoplasma, Ureaplasma, si examenul serologic (toxoplasma, cmv,etc) - am inteles de la laborator ca sunt cate doua analize IgG, IgM pentru fiecare din ele, si nu stie pe care sa mi le faca, sau trebuie facute amandoua.
Am sunat la cab. dr. Marinescu dar nu gasesc doctorita si persoana de la telefon nu stie ce trebuie recoltat.
Voi cum ati facut?
Multumesc mult!!!

Mergi la inceput