Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (264)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ca se vorbea luna trecuta de incalzire. Aici la trei camere a venit pe noiembrie toata factura 220Ron.
Acum un sfert de ora a fost o ruda a propietaresei si i-am dat 2337Ron chiria (asta asa la un curs mediu). Clar e o idee buna sa ne mutam la ceva mai modern.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am citit din nou povestirea despre Lisa, ma gindeam si la Tudor de Melania. Cred ca Daria e prea cuminte. Ar trebui sa ma ingrijorez? Sper sa nu o zic intr-un ceas rau si sa imi iasa pe nas acusi.

E foarte atenta si receptiva la tot. Are personalitate dar mi se pare ca a devenit deodata prea serioasa.

Intelege si face tot ce ii spun.

La masa in ultimele zile ii cam place sa se joace cu mincarea, sa o intinda pe masa sau chiar sa faca vint la catronas. Cred ca nu mai are rabdare sa manince.
Nu a inceput inca sa alerge in adevartul sens al cuvintului (mai accelereaza uneori) si e atrasa de orice intrare in magazine, scari rulante si lifturi.

E foarte dulce, cum ma aplec spre ea imi da pup si vine foarte des sa o imbratisez.

Ii lipsesc foarte mult copiii si cum vede unul pe strada e in stare sa se intoarca din drum sa il urmareasca. Ii lipseste mult Baby Tv, i-am uitat si DVD-urile la PN asa ca se consoleaza cu citeva clipuri cu Bambi in norvegiana de pe youtube.

E in continuare topita dupa tati.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, nu ai de ce sa imi multumesti. Oricum nu am fost de ajutor. La un moment dat cautam si noi de zor, preferam Bucurestii Noi. Gasisem si prin Baneasa, insa au fost probleme cu creditul, apoi chiar in Bucurestii Noi, insa aveau probleme cu actele (ne am dat seama abia la notar). Pipera am refuzat categoric, si apoi i-a zis cineva sotului de complexul acesta, m-a adus sa vad casa model si ne-am decis pe loc, dupa 2 ani de cautari si asteptari. Nu stiu daca se putea mai bine sau nu, eu sunt multumita de casa si de zona, imi e tare draga, e caminul pe care ni l-am dorit si pe care l-am visat ani de zile. Numai traficul ma omoara, dar asta cred ca e o problema cu orice margine de Bucuresti. In oras preturile pentru case sunt imposibile. Acum vreo 5 ani vazusem unele ok in zona Domenii, cu curti mai micute, si nu prea scumpe. Dar erau case vechi, trebuiau refacute cu totul. Poate incercati si acolo. Oricum numai vizitand zonele si vazand casele va puteti face o idee. Va tin pumnii sa iasa afacerea si sa alegeti o locatie care sa va fie draga si placuta. Cat despre zapada, chiar sper sa gasim destula la munte.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

In ceea ce il priveste pe Bubu, cred ca sunt nedreapta. Si el bombane in limba lui dar e neinteles, imi arata lucruri, cere sa mearga la somn tragand de tarc, imi pune papucii, imi da sa mananc din castron si sa beau din cana. Deh, asa ajutor o sa am la batranete! E foarte sociabil si interactioneaza cu oamenii, se bucura nespus cand vin musafiri si plange cand pleaca. E mereu vesel si jucaus, alearga si se ascunde. Mi-a scos metalul acela de la gaura cheii pe la toate usile de la parter, si tot el le repara. Iubeste animalutele de plus, le mangaie, dar refuza sa imi arate nasul si ochii, desi i le repet obsesiv. Are o carticica favorita care dezvolta simtul tactil, mangaie blanitele si deschide usitele din carte, si imi aduce mereu sa ne jucam cu ea. De fapt e absolut minunat, cred ca eu fac comparatii pe care nu ar trebui sa le fac.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Apropos de discutiile despre orasul infect si locurile care ne plac sau nu ne plac, daca va plicisiti si aveti chef de putin antren, recomand "Ati ales civilizatia pentru copilul vostru?" de la ZZ. Ma amuza discutiile in contradictoriu si modul in care lumea argumenteaza, sunt si lucruri interesante, si conflicte. Tot ce vrei si ce nu vrei daca nu ai altceva de facut. Eu am citit deja jumatate.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

V-ati culcat sau ati dat si voi iama la subiectul cu pricina? Eu sunt cu gura pana la urechi, cred ca spre disperarea sotului meu care ii face toate nazurile Alexandrei in timp ce eu nu ma mai desprind de calculator.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit sa descarc pozele..........pt cine vrea sa ne vada

http://picasaweb.google.co.uk/lataretucecilia/1AnSi5Luni?authkey=xss97iMfRP0#5297905723601832578

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, eu mai sunt pe aici, putin ...sunt obosita, iar baietii mei deja dorm.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sa va spun repede cum a fost,Lepsa parca este un capat de lume, cam izolata, ff putini oameni si turisti aproape deloc in perioada asta, nu am inteles de ce, e ffff frumoasa zona, linistita numai buna pt cei ca mine, satui de aglomeratie si mult prea obositi pentru distractie, datorita zapezii nu prea ai ce sa vezi, doar peisaje superbe, ultimele poze sunt facute din masina la intoarcere.Pensiunea unde am stat superba, o recomand cu placere, mai ales la vara cand o sa fie gata de amenajat piscina si curtea.Singurul inconvenient a fost ca nu ai unde sa mananci, adica tb sa mergi cu cumparaturile facute si sa pregatesti acolo(stiam de cand am rezervat asta), noroc ca pensiunea a avut o bucatarie super dotata.


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

va mai povestesc maine.

danielle, sper ca s-a oprit sangerarea si sunteti bine.Sanatate multa. Am vazut printesa, a crecut mult, Cristi a spus ca e gigea si ea si catelul.

Betty, sanatate multa, prin ce mai treceti si voi..... sa mearga totul bine cu tratamentul pt bb2.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput