HELP ...unde gasesc afine?????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

chiar daca am rezolvat problema eu tot am cautat afine congelate dar n-am gasit decat impreuna cu alte fructe de padure(mure,zmeura, coacaze) costa cam 8 lei o punga
doar afine n-am gasit
daca totusi vedeti pe undeva spuneti-mi si mie plizzz



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 18+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

afinele sau sucul de afine sunt cele mai bune tratamente pentru diaree, indiferent daca esti sau nu insarcinata. Aici in Suedia e singurul "medicament" prescris in caz de "voma de iarna"-asa se numeste boala care te tine 3 zile la pat cu voma si diaree, nu stiu cum sa o traduc altfel.
Noi gasim in magazine afine congelate mereu si suc de afine care e mai recomandat. Cam un litru pe zi. Daca nu gasesti afine incearca sucul de la Plafar.

Din experienta proprie va spun ca va pune pe picioare mai bine decat orice altceva. Si carbunele medicinal e de foarte mare efect, nu stiu daca e sau nu indicat la gravide...

sanatate multa!


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie



Iar eu iti trimit un camp de , ca datorita tie am aflat despre ast' remediu impotriva diareei si mi-am pus copilul pe picioare de doua ori in doua zile...de atunci nu-mi lipsesc afinele uscate din casa.


Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

In Real am vazut afine proaspete la caserola. Iar afine congelate poti gasi in amestecul acela de fructe de padure congelate. Doar afine congelate nu am vazut niciodata dar cred ca e ok si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia2008 spune:

Ma bucur ca s-au rezolvat problemele.


In alta ordine de idei va recomand un nectar de afine bio ( incercat, super ! ) de la www.biomania.ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

afinele sau sucul de afine sunt cele mai bune tratamente pentru diaree, indiferent daca esti sau nu insarcinata. Aici in Suedia e singurul "medicament" prescris in caz de "voma de iarna"-asa se numeste boala care te tine 3 zile la pat cu voma si diaree, nu stiu cum sa o traduc altfel.
Noi gasim in magazine afine congelate mereu si suc de afine care e mai recomandat. Cam un litru pe zi. Daca nu gasesti afine incearca sucul de la Plafar.

Din experienta proprie va spun ca va pune pe picioare mai bine decat orice altceva. Si carbunele medicinal e de foarte mare efect, nu stiu daca e sau nu indicat la gravide...

sanatate multa!


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie



Iar eu iti trimit un camp de , ca datorita tie am aflat despre ast' remediu impotriva diareei si mi-am pus copilul pe picioare de doua ori in doua zile...de atunci nu-mi lipsesc afinele uscate din casa.


Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec


Nikole multumesc mult!


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput