Emma este iubire! continua lupta cu cancerul (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aida ce mult ma bucur pentru vestile bune despre Emma si pentru sarcina ta!
Sa fie bine va doresc si multa sanatate Emmei si un miracol !

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Aida va sunt alaturi cu tot sufletul si chiar daca nu am scris asa des , simt din cand in cand nevoia sa-mi fac simtita prezenta.
o iubesc pe Emma chiar daca nu o cunosc, ii iubesc taria si frumusetea, iar pentru tine am o admiratie enorma.
azi am simtit o mare bucurie citind ca micutza s-a simtit bine, ii doresc tot binele din lume si ma rog din inima pentru ea.

o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

pupici dragelor...sa avezti o noapte linistita si sa va hodinitzi...


mihi


aidutza daca te pot ajuta cu ceva cu orice...sa nu ezitzi sa ma suni sau sa-mi dai buzz pe mess

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete, invinge-o. Viata este viata, apar-o." Tereza de Calcutta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Am fost astazi si am vizitat puiutza mica. Principe a fost zana buna de data aceasta. Noi doar complicele ei...
I-am dus o multime de jucarii si pupici.
Am nimerit intr-un moment nu tocmai vesel, cind niste oameni draguti se chinuiau sa schimbe flexula, a fost putin scandal, dar chiar putin fata de ce am vazut eu la edi al meu ca face cind trebuie pusa flexula....
Si dupa ce chinul cu flexula a luat sfarsit ne-am pus pe despachetat cadouri si am apucat sa ne jucam, sa servim cafele din noua ei cafetiera de jucarie...sa punem oul de dinozaur intr-un pahar cu apa...de unde sparam ca maine va rasari puiul de dinozaur ..sa povestim cite umpic, sa mai radem cite umpic...
A trimis si Andanii 12 dvd-uri cu desene animate, pe care le-am luat la citit si studiat si le-am impartit pe categorii de preferinte .
Multumim, Dana.
Asadar am gasit puiuta mult mai prezenta decit data trecuta, trompetzica mai ascutita parca, ochisorii mai vioi...si taree ne-am bucurat. O sa va povesteasca mai multe Aiduka haiduka, care printre doua cascaturi, caci caaaasca (ca o femeie gravida ) a reusit sa povesteasca cu noi.
In concluzie, Aiduko, te pupam pe cascatele tale dulci, te iubim pina la stele, esti grozava.
Principe, multumim ca ne-ai oferit bucuria de a duce alte bucurii mai departe
Am mai smuls un zambet :)

Kisuu drag, te pupam pe ochisorii aia frumosi si ne sa-ti fie bine, sa fii puternica si iti trimitem toata iubirea noastra.
Sa aveti o noapte minunata.





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Aida , unul pentru Emma, altul pentru bebe din burtica!
Numai Dzeu face lumina unde nu mai e speranta.

Sa nu incetam sa ne rugam pentru Emma!

15+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Aida, desi eu n-am scris pana acum, sa sti ca ma gandesc zi de zi la fel si ma rog sa va ajute Dumnezeu! Esti o mama extraordinara
Te felicit din toata inima pentru sarcina si pentru tot ceea ce faci si esti
Ma bucur din suflet sa aud vesti bune despre Emma!

Noi fetele din Arad, suntem ochi si urechi la tot ce vi se intampla si suntem alaturi de voi




Claudia si Raul-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

....va doresc tot binele din lume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anda cu multa multa placere , le-am trimis din tot sufletul .... ma bucur ca i-au placut si abia astept sa zica aida ca le-a vazut pe toate si sa-i trimit altele ... si altele... si altele .... cat mai mult timp posibil

aida , emma sa aveti o noapte linistita sa dea dumnezeu o minune

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ooooof , azi asa o zi grea a fost , cu dureri de burtica si de spate si una peste alta s-a umflat si manuta cu flexula ca era tare veche ... si in chinul ala si in incercarile alea de pus flexula noua intra fetele in casa cu sacosile pline de cadouri. In tot necazul ala si toata neputinta de a ne convinge ca renunta la Tramadol doar sa nu ii mai punem flexula , aparitia fetelor a adus pt moment licuricii in ochisorii ei ... si dupa ce flexula a fost pusa a avut multa treaba sa isi vada cadourile ... si clar doua saptamani de aici inainte avem ce sa facem
Va multumesc dragelor , va multumesc din suflet pt tot
principeso nashica noastra spirituala iti multumim , dar draga mea , prea mult ai trimis
andanii atata caldura si energie ne trimiti in fiecare zi
anda si doris voi care ati rupt din timpul familiei voastre , care ati plecat de langa copilasii vostrii pt a pune cap la cap totul nu am cuvinte

... sa nu uit si de helbi care luna trecuta a trimis primul puzzle ball de 96 pcs
... si de voi toate care zilnic veniti aici (chiar daca scrieti sau nu) sa ne unim in rugaciune si sa ii transmitem energie in aceasta lupta crancena , care acum a devenit si a voastra .

Va pup si va imbratisez si va doresc tot binele din lume!


Aida ... 5+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Dragele noastre! Ma bucur enorm pentru voi! Sa fie intr-un ceas bun noua sarcina si sa o duci cat mai usor la termen. Si nastere usoara Aida!
Kisulina scumpa ce face? M-au bucurat enorm vestile bune! Astept cu infrigurare vestile ca tumorile incep sa regreseze. Sper din tot sufletul!!!
Suntem aici, ma gandesc la voi, va imbratisez, asa, de departe, dar o fac cu toata puterea!!

Mergi la inceput