arsurile la stomac ale femeilor gravide

arsurile la stomac ale femeilor gravide | Autor: sanfren2007

Link direct la acest mesaj

salutare la toate mamicile...va rog sa ma ajutati si pe mine de 2 zile nu pot sa dorm din cauza arsurilor la stomac...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna, din pacate nu prea te pot ajuta, doar daca te ajuta sa stii ca nu esti singura. eu am zile si zile, dar de o saptamana nu pot sa scap de ele indiferent ce fac. poti incerca urmatoarele metode, nu rezolva complet dar ajuta:
- portii f mici de mancare.
- elimina complet ciorbele, mancarurile cu ceapa calita in general, dulciurile...stiu
- rontzaie din cand in cand biscuiti digestivi.
- bea cate un pahar cu lapte.
- poti sa iei rennie sau malox, dar sa nu faci exces. au cam mult calciu
- odihneshte-te pe o parte si ai grija sa nu te strnga nimic in zona stomacului.
cam atat am descoperit eu pana acum....poate mai vin alte fete cu alte idei. le ashtept si eu
nu te-am intrebat in cate saptamani esti?

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

poti lua SIGUR dicarbocalm, maalox ( eu asta iau), rennie.

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Eu am arsuri urate daca mananc orice mancare care contine ceapa calita si de la apa minerala. In rest e ok. Cred ca ar trebui sa vezi ce alimente iti provoaca acidul.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Maalox este cel mai bun si sigur. Nici eu nu am putut dormi cateva zile ca am vrut sa fiu eroina sa nu iau pastile, dar tot ca tine nu am putut sa dorm de arsuri. Eu am luat de 2 zile, cate o pastila pe zi si deja imi este mult mai bine.


Micky 23+ +
www.flickr.com/photos/34894502@N08/3234839512/?edited=1" target="_blank">pozici

Mergi la inceput