Karissa Boudreau

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

In cazuri din astea tortura criminalului ar fi justificata.Pacat ca nu aveti pedeapsa capitala in Canada.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

copil nevinovat !ce vina avea sufletel;u de ea ???
de cand am devenit mamica, nu mai suport sa aud sau sa vad copii maltratati, suferinzi si parinti bolnavi, ipocriti.
si ma intreb: de ce da Domnul cui nu trebuie? ca sunt altii care si-ar da viata lor pentru a da viata unui sufletel.
orice pedeapsa este prea blanda pt asemenea persoane. dar ca sa duc spre maxim eu le-as da moarte lenta si fff dureroasa.




mami & bubu, foarte specialul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io as milita pentru tortura...as spanzura-o in fiecare zi pana la limita sufocarii, nu sa moara si sa scape, ar fi prea bland.

Dumnezeu sa-i odihneasca Karissei sufletul chinuit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Asta nu este mama...este un MONSTRU! Din pacate, lumea este plina de monstri asemeni ei...si sincer, este poate singurul lucru pentru care eu, ca om, ca femeie, ca mama as face moarte de om...dar din pacate, ar fi prea simplu, prea usor...spunea cineva de tortura....da, poate cea mai mare tortura ar fi sa fie obligata sa traisca intr-o camera de doi pe doi tapetata cu pozele copilului ei...sa vada in fiecare minut, in fiecare secunda a vietii ei ce a ales sa faca...offf....chestiile astea trezesc in mine atat de multa furie si atat de multa neputinta!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput