Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

vb cu sotul meu in Ajun de Craciun despre ce frumos trebuie sa fie Sus, cum tot Raiul se bucura de Nasterea Lui Hristos, cum Cerul canta colinde si cantece de lauda. Alma, Darius, Ema, Andrei, toti ingerasii plecati de pe pamant se bucura alaturi de cei din Cer. cu siguranta au un Craciun frumos



-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008


--------

UN COPIL ARE NEVOIE DE AJUTOR




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Zi de 28, zi de La multi ani! Sper ca in cer se sarbatoreste cel putin la fel de frumos ca pe pamant.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

azi si noi ne gandim la Alma

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

ALMA

Nu te vom uita NICIODATA!


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

La multi ani Alma printre ingerasi



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi un gand si pentru Maria

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ma tot gandesc ce as mai putea spune, oare au ramas cuvinte nerostite? Poate ca da sau poate ca nu. Cert e ca trebuie sa spubem mereu cu sufletul curat si cu credinta:

ALMA, nu te vom uita niciodata!




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sunt 11 luni de cand Alma a plecat. Nu stiu de ce scriu acum aici. E ca o fila de jurnal.
Sunt 11 luni, si ieri am clacat. Am plans o zi intrega. Au fost doua luni de cand am pierdut sarcina. Vor fi mereu zile triste pt mine, aceste zile, chiar daca intensitatea durerii va fi diferita, in functie de cata putere mai am sa lupt.
Am rememorat acele zile...am cautat la arhiva, cum a inceput povestea. O poveste care speram ca va fi cu happy end.
Era 28 ianuarie...si primul ghiocel urma sa se nasca, aproape "live" la clubul scutecelor unde eram.
La 20,46 s-a nascut Alma si la 21,26 s-a nascut Luana.
...din pacate Alma deja facuse un stop cardiorespirator. Apoi pe 30, al doilea, si la 6 ore jumate de la botez Alma a plecat la cer.
Poate pt mine arhiva ghioceilor este un fel de jurnal al vietii mele in ultimul an. Cu bune si rele. Cu amintiri care dor...si pe care nu vreau nici sa le uit.
Ai dreptata Lucia, nu prea sunt cuvinte nerostite, au fost spuse toate, si nu au ajutat la nimic.
Imi amintesc...vag, ziua inmormantarii, cand Alex a plans mai mult decat mine, si la final, m-a imbratisat si a spus "gata, s-a dus, s-a dus". Inainte de Craciun i-am dus flori si coronita de brad cu ingerasi la cimitir, la insistentele lui...si cand am izbucnit eu in plans sfasietor, mi-a mangaiat obrazul si mi-a spus, pt prima oara "las-o sa plece".
A plecat...s-a dus...de 11 luni nu mai e cu noi, nu-mi mai apartine, mie, noua, acestei lumi. Si tot nu vreau sa uit, s-o uit, si vreau sa rememorez iar si iar, si amintirile si lacrimile, si durerea. Nu stiu pana cand...nu stiu. Dar e tot ce am.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sanatate si putere, sa mergi inainte, alaturi de frumoasa ta familie, Ayla !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am recitit tot subiectul, si am plans, am plans. E prima data cand simt ca m-am blocat, si nu mai pot. Si probabil singura solutie e sa astept. Sa treaca peste mine durerea...sa treaca...si de data asta.
Mi-e atat de dor de Alma. Si as vrea sa fie aici.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput