Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ayla, parintele Teofil spunea ca "numai credinta in Dumnezeu te poate face sa rabzi o suferinta grea si sa cresti copii buni" , asa ca tot la DD ne e nadejdea, cu toate ca incercarile la care ne supune nu le intelegem totdeauna.
gandeste-te ca ai doi copii frumosi si sanatosi pt care merita si trebuie sa mergi mai departe! mii de ganduri bune din partea mea!

*Daca cineva rade - razi cu el impreuna!
Daca cineva canta - canta cu el impreuna!
Daca cineva lucreaza -

lasa-l sa lucreze! !*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

moni, chiar daca nu ti-am scris de mult, vreau sa stii ca ma gandesc foarte des la voi, ma rog pentru voi sa fiti bine, sa va bucurati din tot sufletul pentru ce aveti aici pe pamant, sa va bucurati si pentru sufletelele de fetite care va vegheaza din cer. abia am asteptat un mesaj la clubul scutecelor, sa te vad ca esti bine;

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc celor care s-au gandit si se gandesc la mine!
Nu dau nume sa nu uit pe cineva, si nu dau nume pt ca stiu ca sunt persoane care citesc, si chiar daca nu scriu (sau nu sunt membrii DC dar citesc) se gandesc la noi deseori.

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza
gandeste-te ca ai doi copii frumosi si sanatosi pt care merita si trebuie sa mergi mai departe!

Vreau sa raspund acestui citat, ca idee. Vreau sa raspund azi, pt ca nu sunt sigura ca maine voi simti la fel. Chiar daca poate parea absurd sa scriu toate astea...aici.
Stiu ce am, apreciez, ma bucur, si Ii multumesc Lui Dumnezeu pt ce am. Si traiesc cu teama sa nu pierd si ce am.
Stiu ca e si ceva ce nu am putut avea. Nu pot spune "stiu"...pt ca, am pierdut, si, nu stiu. Dar off-ul ala va ramane vesnic in suflet.
Repet, asta simt azi...
Am evitat sa scriu in zilele ce au urmat avortului, pt ca daca citeam ceva trist, plangeam si eu. Am evitat sa vorbesc cu oricine, pt ca nu doaream decat sa fiu eu si durerea mea, orice mi s-ar fi spus amplifica durerea, simteam ca altii dramatizeaza durerea si o fac mai mare, mai profunda. Dar...sunt bine. Chiar sunt bine. Fata de toata drama care am trait-o in urma cu 9 luni...sunt bine.
Nu vreau sa minimalizez importanta bebelusului meu care l-am pierdut, sper sa nu se inteleaga acest lucru, si sa nu ma judece nimeni.
Am avut zile cand nu doream nici sa traiesc, nu in sensul ca m-as fi gandit sa mor, ci ca doream ca viata sa se opreasca pur si simplu atunci, pt ca durea prea tare sa traiesti. Am plans pana nu am mai avut voce, am dormit pana nu am mai putut dormi. Nu am vrut nici sa ma ridic din pat, nici sa vad copiii care ii luase mama mea la ea cateva zile. Off, stiam ca va veni o zi in care ma voi ridica din pat, o zi in care, spunea sotul meu, ma voi trezi dimineata si totul va fi altfel. Doar...am mai trecut pe drumul asta plin cu lacrimi si caderi. Da, fata de acele zile, chiar sunt bine.
Nu voi intelege niciodata de ce, dar in timp voi renunta sa ma mai gandesc, sa ma mai intreb. Repet, am mai trecut pe drumul asta, de curand, poate tocmai de aceea nu inteleg de ce, iar eu, trebuie sa trec pe aici.
Spunea prietena mea Monica, de la ghiocei, despre tragediile grecesti, unde personajele prigonite de zei erau persecutate pur si simplu pt erau prea fericiti, iar zeii erau gelosi pe fericirea lor. Ma gandesc deseori la ce mi-ai scris, Monica. Nu are legatura cu vreun zeu, si absolut nici o legatura cu Dumnezeu, care sigur e altfel, dar ma ajuta uneori sa ma ridic, si sa vad ca sunt un om fericit. Cand imi sterg lacrimile ca sa vad dincolo de ele, da, vad o viata fericita, alaturi de un om minunat, si de 2 copii adorabili. Asta vad. Si imi doresc sa incetez sa-L intreb de ce, ci Ii multumesc pt ce mi-a dat.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ayla, , eu te inteleg !
Numai bucurandu-ne de ceea ce avem, fara sa uitam ce am pierdut, bine-nteles, putem merge inainte cu zambetul pe fata, ne putem bucura de viata. Copiii au nevoie de mamici vesele si fericite, sa le insufle putere si increderea ca totul e bine.
Esti o femeie puternica, esti exact mamica si sotia de care au nevoie sotul si copiii vostri !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ai scris un mesaj minunat de sincer ; nu pot decat sa-ti spun ca esti... deosebita, in cel mai bun sens al cuvantului cu putinta

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Alma, ingerasul meu, ieri ai fi implinit 10. Sunt aproape 10 luni de cand ai plecat, si inca nu ma pot bucura de ziua de nastere a surorii tale, fara sa plang, nu o pot privi fara sa lacrimez...gandindu-ma cum ai fi aratat tu, cum ar fi fost sa cresteti impreuna. Ingerasul meu, tu o ai acum alaturi pe surioara ta cea mica, Maria. Astazi este o luna de cand Maria a plecat la cer. Daca nu a fost posibil sa fi impreuna cu surioara ta geamana, pe pamant, sper sa fi fericita impreuna cu surioara ta mai mica, sus in cer.
Mi-e dor de tine, Alma, imaginea ta din fotografii, si putinele amintiri ale acelor zile, in urma cu 10 luni, sunt tot ce am, si un gol pe care nici acum nu l-am umplut cu nimic. Imi lipsesti atat de mult, si tu, si Maria. Veti avea mereu un loc al vostru in inima mea...

*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*
Luana 10 months *..*..*..* Light a candle for Alma *..*..*..* Sea drop Maria

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for in my ever hopeful quest for life fulfilled.
You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

pentru ingerasii tai Moni.
Si o imbratisare pentru tine.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

E 29 seara. Maine e 30. Intre ele, o noapte de ganduri. Pe care sper sa le treci cu putere.
Eu le urez la multi ani ingeraselor tale, la multi ani in amintirea noastra, la multi ani in sufletele noastre si la multi ani de vegh asupra familiei de aici. Si la multi ani de amintire senina, nedureroasa, pentru Monica&Alex!


Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Multumesc celor care s-au gandit si se gandesc la mine!
Nu dau nume sa nu uit pe cineva, si nu dau nume pt ca stiu ca sunt persoane care citesc, si chiar daca nu scriu (sau nu sunt membrii DC dar citesc) se gandesc la noi deseori.

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza
gandeste-te ca ai doi copii frumosi si sanatosi pt care merita si trebuie sa mergi mai departe!

Vreau sa raspund acestui citat, ca idee. Vreau sa raspund azi, pt ca nu sunt sigura ca maine voi simti la fel. Chiar daca poate parea absurd sa scriu toate astea...aici.
Stiu ce am, apreciez, ma bucur, si Ii multumesc Lui Dumnezeu pt ce am. Si traiesc cu teama sa nu pierd si ce am.
Stiu ca e si ceva ce nu am putut avea. Nu pot spune "stiu"...pt ca, am pierdut, si, nu stiu. Dar off-ul ala va ramane vesnic in suflet.
Repet, asta simt azi...
Am evitat sa scriu in zilele ce au urmat avortului, pt ca daca citeam ceva trist, plangeam si eu. Am evitat sa vorbesc cu oricine, pt ca nu doaream decat sa fiu eu si durerea mea, orice mi s-ar fi spus amplifica durerea, simteam ca altii dramatizeaza durerea si o fac mai mare, mai profunda. Dar...sunt bine. Chiar sunt bine. Fata de toata drama care am trait-o in urma cu 9 luni...sunt bine.
Nu vreau sa minimalizez importanta bebelusului meu care l-am pierdut, sper sa nu se inteleaga acest lucru, si sa nu ma judece nimeni.
Am avut zile cand nu doream nici sa traiesc, nu in sensul ca m-as fi gandit sa mor, ci ca doream ca viata sa se opreasca pur si simplu atunci, pt ca durea prea tare sa traiesti. Am plans pana nu am mai avut voce, am dormit pana nu am mai putut dormi. Nu am vrut nici sa ma ridic din pat, nici sa vad copiii care ii luase mama mea la ea cateva zile. Off, stiam ca va veni o zi in care ma voi ridica din pat, o zi in care, spunea sotul meu, ma voi trezi dimineata si totul va fi altfel. Doar...am mai trecut pe drumul asta plin cu lacrimi si caderi. Da, fata de acele zile, chiar sunt bine.
Nu voi intelege niciodata de ce, dar in timp voi renunta sa ma mai gandesc, sa ma mai intreb. Repet, am mai trecut pe drumul asta, de curand, poate tocmai de aceea nu inteleg de ce, iar eu, trebuie sa trec pe aici.
Spunea prietena mea Monica, de la ghiocei, despre tragediile grecesti, unde personajele prigonite de zei erau persecutate pur si simplu pt erau prea fericiti, iar zeii erau gelosi pe fericirea lor. Ma gandesc deseori la ce mi-ai scris, Monica. Nu are legatura cu vreun zeu, si absolut nici o legatura cu Dumnezeu, care sigur e altfel, dar ma ajuta uneori sa ma ridic, si sa vad ca sunt un om fericit. Cand imi sterg lacrimile ca sa vad dincolo de ele, da, vad o viata fericita, alaturi de un om minunat, si de 2 copii adorabili. Asta vad. Si imi doresc sa incetez sa-L intreb de ce, ci Ii multumesc pt ce mi-a dat.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star



Te iubesc Monica! Sa iti dea Dumnezeu sanatate si multa dragoste, pe masura sufletului tau bun. Mi-e dor de tine. As vrea ca in fiecare luna, intre 28 si 30 sa pot sa fiu langa tine. Si sunt... chiar daca de la asa distanta.

Ma rog pentru Alma si Maria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

~ I'm Your Special Angel ~

When God asked me
to be your special angel,
I asked him where I would live;
He told me He had a special place for me,
I would live beside you in your tiny crib;
I’m invisible; sometimes I float
above your head, and sometimes I go back
to behold the face of God.
Just like the scriptures said.
If anyone should harm you,
I know what God will do,
That’s why I’m your special angel
I’ve been assigned to
watch over you.

~*~ALMA~*~



www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput