Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Pentru ingerasi
Imi pare atat de rau

Monica, in astfel de momente nu trebuie sa uitam de ceilalti copilasi. Fii tare pentru ei pentru ca au atat de multa nevoie de tine
Suntem alaturi de voi

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

ma inclin in fata durerii tale...nu pot crede ca s-a intamplat asa..mi se pare ca e prea mult...sa iti dea dd putere pt copii tai si pt familia ta sa poti cumva sa treci peste...

iti doresc multa credinta sa ai...


curg siroaie pe obrazul meu..nu pot sa ma abtin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Monica... Doamne Monica... Nu stiu ce sa scriu, nu stiu ce sa gandesc....

Sunt si eu cu sufletul alaturi de tine....

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Azi e 30...inca mai e...si toata ziua m-am gandit doar la Monica, la Alma si mai ales la Maria-Alexandra...
Cuvintele nu isi au rostul, caci nu au puterea nici sa vindece si nici sa aduca alinare rapida...
As vrea doar o putere magica precum in povesti ca sa pot sa raspund la intrebarea obsesiva a Monicai sau a noastra, a tuturor: DE CE???

Monica, nu o sa mai adaug nimic pentru ca tu stii ce simt pentru tine, pentru Alma, pentru Maria-Alexandra, pentru tot ce se intampla in viata ta zbuciumata...
Ma rog cu toata fiinta mea sa...se termine sirul acesta de tristeti ce umbresc sufletul tau imens...
Nu exista vinovati, nu exista greseli, nu exista...EXPLICATIE pentru ce s-a intamplat..cu Alma, cu Maria...




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
bebe din burtica monicai (Ayla) s-a dus sa se joace cu fire din curcubeu cu Alma in cer

Multumesc prietenelor mele dragi, care s-au gandit la mine.

Stelele in cer stralucesc in fiecare noapte
Care dintre ele esti tu?
Ele dau lumina in noapte
Unde esti tu?
Ele aduc speranta pentru o inima franta
Pot sa te prind in palma mea?
Ele niciodata nu dispar
Tu esti steaua pe care o vad?
Pe cer sunt multe stele in fiecare noapte
Dar... de ce?

Nu stii ca Dumnezeu alege doar ce este mai bun pentru gradina Sa?
La fel, alege El doar cele mai minunate stele pentru a lumina cerul.
Stelele sunt lumina inimii fiecarui copil care a ales prea repede sa straluceasca pentru totdeauna...





Steluta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ayla - abia acum am vazut si sunt cutremurata
deabia ma abtin sa nu plang
este ingrozitor
nu stiu ce sa-ti spun insa sunt cu tot sufletul alaturi de tine, de voi

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Monica, ...nu am cuvinte sa exprim tristetea ce m-a cuprins cand am citit ...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 11+

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Monica, doar acum am deschis forumul dupa multe zile si pot doar sa plang alaturi de tine, nu stiu cum e.....nici nu cred ca as fi rezistat sa stiu cum e....te iubim, si imi pare sincer rau ca trebuie sa le induri tu pe toate. Nu ma pricep, nu stiu cuvinte care ti-ar putea alina suferinta, pot doar sa plang alaturi de tine
Ma voi ruga pentru voi toti, si mai ales pentru Alma si Maria, si pt tine ca Dumnezeu sa iti dea puterea sa iti duci crucea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

MONICA, m-am gandit tot week-endul la tine. Asa cum m-am gandit PRIMA OARA la tine, asa cum m-am gandit dupa aia cand intrai sa ne povestesti lucruri bune despre voi, asa cum o sa ma gandesc tot timpul de acum incolo. Pentru mine, esti o fiinta cu mult suflet a carei sinceritate si bunatate am simtit-o direct in sufletul meu. M-am atasat enorm de tine si sunt alaturi de tine. As vrea sa pot face ceva pentru tine. Orice. Imi pare rau ca nu locuiam aproape. Cu siguranta as fi vrut sa te ajut, cu orice.
Nu stiu ce sa iti spun. Nu cred ca exista ceva ce se poate spune si care sa te aline. Sper sa fii bine, imi doresc sa apara/sa se inventeze/sa se intample o minune, ceva care sa te aline cat de cat.
O imbratisare sincera si din tot sufletul de la mine

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput