Pe cand si la noi asa ceva...?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Am si yo o intrebare la voi,vad ca sunteti cunoscatoare in domeniu?

Ce aveti dom-le cu cocoanele blonde si cu genti mai diferite?
Hai cu jeepul mai inteleg ,masina mare,scumpa,statut etc.
Dar geanta? o geanta? va poate ofensa?
Sincer,eu consider marca Vuitton si Hermes doar pentru babe,cel putin aici doar ele sunt detinatoare


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica


Muffins
unde scrie ca sunt detinatoare de obiectele enumarate de catre tine? ,de ce faci atac la persoana?

Nu inteleg de ce faci amalgam atata tot,puteai sa scrii, uite un dobitoc care nu da prioritate femeilor insarcinate in termen destul de avansat.

Ce ai scris tu,se intelege foarte gresit,iar titlu "pe cand si la noi asa ceva", nu inseamna ca te-ai uitat in curtea vecinului?
Eu sper sa dispara odata genul tau de mentalitate de frustrat din romania .
Cum ar fi sa-i consider eu pe toti detinatorii de masini 4x4 in germania nesimtiti? sau femeile care isi permit sa-si cumpere o geanta "altfel" decat cea de la cocoru sau Unirea?
adica ala cu dacia iti da mai multa atentie?sau aia cu geanta de la talcioc?


Citat:
citat din mesajul lui muffin

Ionica, ai gasit inca o ocazie sa te lauzi ca ai jeep si ca ai vutoane. Ok - dar nu este vorba despre asta aici. Evident, ca nu am nimic cu cei cu jipuri si vutoane ci am ceva cu nesimtitii cu jipuri si vutoane. Tu in ce categorie te afli ca raspunzi asa defensiv. Nu am uit in curtea vecinului - insa uite ca nu pot sa nu remarc ca in special cei cu jipane sunt nesimtiti. Evident ca sunt si exceptii si daca ai jip, no offence.

o seara stralucitoare,


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



in Germania sunt foarte putine "jipuri' adika masini de-alae bengoase!

a mai fost un subiect cu prioritatea femeilor insarcinate...care a iesit pana la urma de kakao.

respectul pentru cel de langa tine se invata si daca unii nu-l au, e problema lor. iar daca cuiva nu-i place....merge mai departe...(sper sa ma intelegeti bine!!!)






*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************


~ Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie~
Jean de la Bruyere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Gabitza ,vedetele se respecta intre ele,la fel si bunul simt ,ce rost are sa-ti expui calitatile in public?
Tu crezi ca ele,adica vedetele,nu au educatie?
pai uitate la cv-ul lor .




ionica, mi-ai pus o intrebare pe care sincer nu o inteleg... si as vrea sa iti raspund. Poate ma lamuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Am si yo o intrebare la voi,vad ca sunteti cunoscatoare in domeniu?

Ce aveti dom-le cu cocoanele blonde si cu genti mai diferite?
Hai cu jeepul mai inteleg ,masina mare,scumpa,statut etc.
Dar geanta? o geanta? va poate ofensa?



Hai, hai...ce, n-ai vazut geanta mai scumpa ca jeepu'?
Deci: ai sau nu jeepane si vutoane?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

N-am rufus ca-i criza mare,nu ai vazut ca cei de la H&M au nevoie de 7000de angajati anul asta?


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Hai mai Karigould ,la Dusseldorf pe Köningen ßtrasse vezi numai din alea bengoase.
Mie imi lipsesc Daciilein pana pe marginea drumului scotand abur din radiator

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ionica,din alea nu prea mai vezi nici in Romania!
Link-ul eu nu-l vad!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

la nemti sant locuri de parcare in fatza pt femei
Am vazut si cateva Loganuri pe aici, sant ieftine si se cumpara.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Maraki,

Da ce nu este la nemti?

Stii,eu ma minunez mereu de cate ori intru intr-o toaleta publica,acolo poti judeca cat de civilizat este un popor.
La supermarket in general locurile sunt in fata pt. femeile cu copii si pt. handicapati,ce este interesant, este spatiul acordat pt.un loc de parcat masina femeilor,cred ca e mai mare cu vreo 30% fata de locurile normale.
De ce oare?


Citat:
citat din mesajul lui maraki

la nemti sant locuri de parcare in fatza pt femei
Am vazut si cateva Loganuri pe aici, sant ieftine si se cumpara.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5



Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Pai in Unirea sunt acum mulllte haine de firma...nu mai e ca pe vremuri...s-a schimbat!!!!
Iar Cocoru s-a inchis ca-l refac! Asta ca sa te aduc la zi...mai raman tarabele!
Revenind...de acord ca nu toti jeepanosii si toate vuittoanele sunt de acuzat...dar o mare parte sunt din categoria parveniti lipsiti de bun simt....asta nu inseamna sa generalizam...
Cat despre respectul pentru gravide....aici am pareri impartite...adica, pe de o parte sunt de acord ca femeile gravide nu sunt nici handicapate, nici bolnave...sunt doar "putin" gravide...pe de alta parte, nu poti sa nu remarci ca in Romania locurile pentru handicapati din marile parcari sunt MEREU ocupate de masini smechere, ca la casele prioritare (pentru gravide si femei cu copii)din supermarketuri stau mereu burtosi si alte tipuri de specimene abslut nepasatoare daca apare o gravida...eu cred ca pana la urma, e bine sa ne ferim de generalizari si sa ajungem la concluzia ca este o chestiune de civilizatie (indiferent de masina, poseta sau bijuterii) pe care trebuie s-o invatam...coate in burta in Carrefour am primit si eu cand eram gravida in luna a 7-a si nici pardon nu mi s-a spus...s-a intors si m-a privit furios ca-i "statusem in cot"...dar acum...unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...toleranta si bunul simt se invata si se capata si este valabil oriunde in lume...o parcare sau o casa prioritara nu schimba lucrurile...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput