solarul in saptamana a 4 a de sarcina

solarul in saptamana a 4 a de sarcina | Autor: s3l3na

Link direct la acest mesaj

buna seara.sunt foarte disperata.sunt insarcinata in 5 saptamani...astazi am fost la doctor si i-am spus k am fost la solar saptamana trecuta(atunci nestiind k sunt insarcinata deoarece aveam dureri k si cum mi-ar venii ciclul)...doctorul mi-a spus k sunt sanse k, copilul sa se nasca cu malformatii daca il pastrez ,din cauza radiatiilor,insa pe net am cautat "solar in timpul sarcinii" si am mai intrebat...unii spun k nu are nimic altii spun k nu e bine...c sa mai cred...va rog ajutati-ma sunt disperata...
va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Stai linistita nu iti bate capul chiar cu toate prostiile.
Doctorul ala e de-a dreptul incompetent daca zice ca o sedintza de solar o sa ajunga sa iti afecteze sarcina. E ca si cum ai fi fost la plaja..Hai sa fim seriosi, ar trebui acum toate gravidele, dupa parerea d-lui dr., sa stea inchise in casa, sub patura, si cu 10 kg de creme pe corp.

Stai linistita, si schimbaa-ti doctorul.



Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel (23 Mai 2008)
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Povestea nasterii
M-am nascut de ziua mea
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sustin campania pentru reproducere asistata. SEMNEAZA SI TU !


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



si eu am trecut prin aceeasi situatie ca tine .. ba mai mult .. am facut electrostimulare, impachetari cu parafango .. cu sarcina de vreo 5 saptamani .. asta ptr ca nu stiam ca-s gravi .. aveam ciclul neregulat, un dr imi spusese ca nu am cum sa raman ca nu am ovulatie .. in plus, 1 mai l-am petrecut la mare si iti dai seama chefuri .. si am o fetita superba, sanatoasa si jucausa!

hai capul sus ca totul o sa fie ok cu bebe, da?

sarcina usoara si bb sanatos si papacios!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BUNA!si eu am patit acelasi lucru la sarcina cu cris,am facut chiar o sedinta de solar de 10 minute,fara sa stiu ca sunt insarcinata.
am intrat si eu in panica atunci,dar stiu ca medicul m a linistit,spunandu mi ca nu se va intampla nimic.

si asa a fost,acum am un baietel de 4 ani,perfect sanatos.

sarcina usoara iti doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

in nici un caz asta nu e motiv de avort

in cartea "what to expect when you're expecting" spune ca nu e indicat sa faci soalr pt ca :

1. e posibil din cauza hormonilor de sarcina sa nu obtii o culoare uniforma sau culoarea asteptata

2. e posibil sa iti creasca mult temperatura

eu zic sa stai linistita mai ales ca s-a intamplat o singura data.

chiar, ai facut febra dupa?

www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">asteptam, asteptam


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput