Gravidutze si mamici de Cluj - 109

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dpop

tu fetelor, rotaru daniela unde ziceti voi ca s-a mutat?
eu ma gandeam sa ma duc la ea, ca am auzit numai lucruri bune.



azi sigur e ziua cuiva

La Multi Ani !



are cabinetul ei particular si face nasterile la ginya
nr dnei dr 0724751511

Elena 6 + si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Elena, vai saraca de tine! nu stiu ce sa-ti zic sa iei pt greturi ca eu n-am avut deloc cu stefan...offf... sa treaca repede! il inscriu pe stefan pt la toamna. ca sa fiu sigura ca are loc. dupa ce termin scoala, ma intorc la munca. adica prin august...

Marieta, eu mergeam o data pe luna la eco. ideea e ca poti merge cit de des vrei, mai ales daca te duci la cab privat. iti faci programare si gata. eu am facut 4D in luna a 6-a..era deja destul de mare bebe, si nu l-am putut vedea decit pe bucati...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilema spune:

Citat:


trebuie programare sau te ia cum emrgi???????

Elena 6 + si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero


te referi la analizele gratuite de la contagioase, nu? acolo am mers fara programare cu biletul de trimitere, intr-o dimineata si te ia cand iti vine randul, gravidele cica au prioritate, dar daca ai tot o gravida in fata trebuie sa astepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilema spune:

Citat:
citat din mesajul lui dpop

tu fetelor, rotaru daniela unde ziceti voi ca s-a mutat?
eu ma gandeam sa ma duc la ea, ca am auzit numai lucruri bune.



azi sigur e ziua cuiva

La Multi Ani !



s-a mutat in Buna Ziua, la clinica ei Rotmed, pe strada Mircea Zaciu. E destul de fain acolo..dar cum ziceam..ea mai merge la nasteri doar la particular si acolo a zis ca o nastere costa 36 milioane.
Ea ca si medic mi se pare foarte buna, cand am avut ceva probleme sau nelamuriri, am sunat-o si mi-a raspuns la toate cu rabdare. Ba chiar m-a sunat si dansa o data cand am facut infectie urinara si am fost la urgenta, pt ca ma durea tare in dreapta. A fost frumos din partea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna mamici si graviduteze,
noi suntem bine, mancam parca ma bine, dormim si mai mult peste zi. Am iesit si azi o ora la plimbarica. Profitam pana nu se face iar frig.
Cu fructele era regula de baza la noi, la ora 10 fructe razalite cu biscuite sau branzica sau iaurt. Mai bem si suc de citrice proaspat, in jur de 200 ml...asta pe parcursul intregii zile. Mai nou imi refuza papica la ora 10, adica ia max. 2-3 linguritze. Poate si ca bea mai tarziu laptele de dimineatza...la ora 6-7. Si atunci ce nu papa din pireul de fructe , i-l dau intre masa de amiaza si seara. De sfecla rosie am auzit ca e f.f.f laxativa si se da numai dupa 1 an. AM sa-i dau si eu dar cate putin, insa atunci nu-i mai dau citrice. Acuma avem frecvent 2 scaune pe zi.
Felicitari pt. examen Adriana. SI spor la inavtzat si tie si Ancai. Nu stiu cum reusiti tu fetelor sa va concentrati pt. invatzat. Eu sincer nu cred ca as mai reusi.
Meli, sanatate multa puiutzului. Eu zic sa mergi sa o vada un dr. pediatru specializat pe gastro-enterologie. Eu il stiu doar pe. dr. Miu.
Elena iti doresc sa treaca cat mai repede starile astea nasoale. Nu-mi dau seama prin ce poti trece ca eu am avut o sarcina f. usoara. O singura data am varsat, de la spalatul pe dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Anca, tin sa-ti aduc la cunostinta ca Alexia il recunoaste pe Stefan in poze. A vazut poza de pe mess si mi-a zis : "Uite pe Tan, mami" (Tan=Stefan)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marietarat spune:

Pietricel: Asa am sa fac si eu...sapt viitoare ma programez..k vreau sa ajung azi la medicul de familie..si sa fac analizele..k sa le am si pe astea.
4D tot la Dr Ona si la el la cabinetul particular...ai facut?
Are la cab?
Si nu mi-ai zis tu in ce zona stai in cluj? eu in zona Garii...
Imediat plec, sper sa reusesc la medicu de fam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

icei la fetita isteata!!!!
al meu daca recunoaste pe cineva in poze zice "UITE!!!!!"...

pe strada am avut surpiza sa strige dupa barbati "TATIIII!!!!" si era in brate la ovi. am ris cu lacrimi!!!!

si mai nou stie sa "zica" citi ani are. adica daca il intrebi, ridica un deget si incepe sa rida...

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Anca, tin sa-ti aduc la cunostinta ca Alexia il recunoaste pe Stefan in poze. A vazut poza de pe mess si mi-a zis : "Uite pe Tan, mami" (Tan=Stefan)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ada, greu de tot...cel putin pt mine, care am terminat facultatea acum 7 ani...f greu e sa ma obisnuiesc din nou cu studiatul...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Ada, greu de tot...cel putin pt mine, care am terminat facultatea acum 7 ani...f greu e sa ma obisnuiesc din nou cu studiatul...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii


Subscriu, e foarte greu....



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput