motivarea studentilor?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pai nimeni nu spune ca cei cu 5 ajung mari doctori si avocati dar ei ce sa faca? Nu ajunge doctor, ajunge poate instalator, poate stie sa iti repare o instalatie dar habar nu are sa iti faca un eseu si de asta ia 5. De cand conteaza notele? NU mai bine conteaza ce stie? Acum campania a fost pt cei cu 5, data viitoare va fi pt altii, poate pt cei bolnavi de cancer si atunci sa deschideti topic cu "de ce numai cei bolnavi merg la schi in Alpi?", noi suntem sanatosi si chiar am putea schia, de ce ei? Cam asa suna si subiectul asta...cei cu 5 nu merita nimic!! (eventual daca au bani sa isi ia singuri!)


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Pantera, citeste si tu articolul initial, concursul e pt studentii din universitati, care nu sunt acolo ca sa se faca instalatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
Eu stiu ca tot romanul cumsecade il uraste pe Iovan , dar lasati pilotii in pace!!


Dar de ce ar trebui sa-l urasca? Uite eu nu-l urasc si imi inchipui despre mine ca sunt cumsecade - stiu, modestia este una dintre calitatile mele .
Am zburat (relativ) de curand cu el si as avea toata increderea sa mai zbor (aterizarea a fost perfecta).

Poate cu domnul Geica as avea ceva emotii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura


Inteleg ca voi vreti profesori de nota cinci la cerseala pt copiii vostri, contabili fara legatura cu contabilitatea, avocati care nu stiu legile si de doctori mai bine nu mai zic, cam astea ar fi asteptarile voastre de la viitorii "meseriasi".


Wow... de unde concluzia asta??? Si de ce ar trebui un concurs (haios de altfel) sa determine felul in care ne dorim noi sa studieze copiii nostri? Serios acum, incercati sa luati lucrurile mai in gluma, ce naiba.

P.S. Ce parere ai despre add-urile la Mountain Dew?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Llaura, campania e facuta din banii Blue Air, deci nu se toaca banii publici. Campaniile astea sunt facuta sa atraga atentia.

La tine a avut succes .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Deianira, studentii care nu citesc nimic si nu le pasa de scoala toaca banii parintilor si ai statului. Nu compania care a facut campania (de care n-am auzit, nici companie, nici campanie, decat aici pe forum).
Si cand ii raspund cuiva, personal citesc ce-a scris.
Biznisurile ar trebui sa se abtina de la campanii cu mesaj imoral. Dar nu pretind ca sunt mafalda, e parerea mea, mi-am spus-o si atata.

Mergi la inceput