Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Am semnat si eu contractul cu cei de la Cord Blood Center si acum astept sa-mi vina trusa. Stiu ca e in faza experimentala dar macar asa mi se pare ca fac tot ce pot pt fetita. Sper sa nu fie nevoie niciodata nevoie de acele celule!

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

In sfarsit dupa indelungi cautari am gasit un nume pt bebelitza: Natalia! Nici asta nu e f sigur pt ca vad ca tati tot mai cauta..Acum ma gandesc la un nume de sfant care sa mearga cu Natalia.

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Buna trupa,

Da ati scris nu gluma....
Nu v-am mai vizitat de vineri asa ca am avut ce recupera.

Va multumesc pt sfaturi, ne-am dotat si noi cu toate tipurile de apa plata/semi cu ce are Real-ul pe rafturi. Picioarele s-au mai dezumflat 1 pic, cred ca erau asa din cauza ca stau pe scaun (inca lucrez full time), ca in weekend am fost mult mai bine.

Acuma, nu mai stiu cine exact intraba de celule stem...noi vrem sa facem cu cei de la CJ (Blod Center), toate cunostiintele nostre care au recoltat cu ei au fost multumite.

Am vazut de asemenea ca vb de bagajul de spital si de care cate a cumparat pe bebe....noi in afara de carut si cateva hainute nu ne-am stresat, dar presimt ca o sa intram in panica candva saptamanile viitoare s-atunci il luam pe tati legat/fortat si mergem la cumparaturi.

Acuma legat de nume....cineva zice ca se gandeste la nume2 pt baiet, si noi avem aceeasi dilema, tre musai sa fie de sfant: David, Matei, Luca, Ioan, Marcu,....inca nu ne-am decis....:(
Daca mai aveti si alte propuneri va rog sa ni le impartasiti ca altfel o sa vina bebe si tot nedecisi ne gaseste.

A...chestia cu prima pt nastere...se da si la privat. Am avut si noi scandalul de rigoare, dar pana la urma s-a aplicat legea.

Va las, ca deja m-am intins prea mult

Alex... ... 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Credeam ca mi-am modificat semnatura dar am vazut ca tot 25+ a aparut. Mai incerc o data.

Silvia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Silvia chiar ma miram cum tu intri la sf.lui februarie in 9 luni cand la semnatura aveai 25+

monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Silvia, bine ai revenit! nu stiam nimic de tine....
Frumos Natalia (Naty) cred ca merge cu Elena?!
32+

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Alina n, foarte "titi" lucrusoarele pe care le-ai facut. Felicitari!
***
Diana 27, sa-ti traiasca burtica. Sarcina iti prieste si se vede.
***
Sasha, Petru e un nume foarte frumos. Suna...barbatesc. Imi place!
***
Gaza, imi place ca te-ai "organizat" rapid. Pune pozici cu "realizarile".

Gina 29+

Va rog dati-mi sugestii de nume titi pt. bebe mic

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
Inca nu iau Aspenter dar de el am auzit si eu. Ajuta la coagularea sangelui.


Cu siguranta medicul tau are vreun motiv pentru care vrea sa iti dea Aspenter, dar in mod sigur motivul nu este ca acesta ar ajuta la coagularea sangelui. Doza de aspirina din Aspenter este antitrombotica. Dupa parerea mea, in cazul tau ar fi kiar contraindicata, dar posibil sa ma insel, daca hematologul a spus altfel...



Denisa-Madalina 27+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Millie, mie imi place mult TIMEEA dar si TAMARA sau TAMIRA.
***
Leeloo, Adrian e un nume nu f. des intilnit in zilele noastre. Deci, mi se pare o alegere buna. Ramineti la un singur nume?
Mie imi mai plac: Alexandru, Tudor, Matei, Vladimir, Thomas...
***
Mihaela, nu stiu daca am probleme cu coagularea singelui. Nu mi-a spus dr. nimic referitor la acest subiect. In ce situatie ar trebui sa solicit o astfel de analiza?
***
Nikoleta, saltelute sint de mai multe dimensiuni: 60x120 sau 70x140. Din cite stiu eu si patuturile pliante au dimensiuni standard.


Gina 29+

Va rog dati-mi sugestii de nume titi pt. bebe mic

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Florinela, multumesc pt primire! Si eu ma gandesc tot la Elena ca al 2-lea nume. Sotului ii place Ioana si parintii imi zic sa-i pun Maria. Sper sa ii conving, pt ca nu au zis ca nu le place Elena! Tu ai gasit nume? Scuze daca ai scris, dar daca am lipsit asa mult...

Alex, mie cea mai buna mi se pare Carpatina! Daca tot stai asa mult pe scaun la lucru, sa incerci sa stai acasa cu picioarele in sus, puse pe perne!

Millie, imi place foarte mult cum suna Lara!

Silvia 31+

Mergi la inceput