Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (261)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Luy, perfect adevarat. Pana la onorabila mea varsta de 28 de ani nu am gustat, acesta delicatesa! Dar imi iau revansa cu prima ocazie, chiar cu riscul unor kilograme in plus.
Fetelor tare sunt curioasa sa vad ce fata o face barbate-miu cand va veni acasa. De astazi sunt bruneta! Vecina mea care si-a facut de lucru cu mine zici ca ma prinde, acum sa vedem ce spune cel mai dulce critic al meu. Eu inca trebuie sa ma obisnuiesc cu noua mea infatisare! Promit sa pun fotografii cat mai repede


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Papanas, mie dr imi recomandase Calciu sandoz cu vit C cate o tableta efervescenta pe zi cat tine ciclul.Eu am avut perioada cu dureri inainte de sarcina si chiar m-am sismtit mai bine dua ce luam Calciu. Stiu ca femeile pierd calciu la menstruatie, asa ca probabil de asta este recomandat. Poate te ajuta si pe tine, sa treaca durerile si ameteala.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Melania, tare frumusel si chipes e Tudor la mami in brate!

Roxana, ma bucur ca v-ati simtit bine la muzeu.

Valentina, sa iti fie de bine noua culoare .

va urez o seara placuta

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

papanash, si eu iau cate o tableta de calciu sandoz cand imi vin rusii. Stiu ca la hemoragie este buna vitamina k sau sa ia clorocalcin picaturi( nu mai tin minte cate picaturi am luat eu dar scrie in prospect), e fff bun. Ajuta si un supozit cu diclofenac
unul sera pentru inflamatie.
Daca iei clorocalcin sa nu mai iei calciu si sa mananci bine inainte.
si sanatate si nu neglija, eu era sa ajung la internare pe chestia asta



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai, care se plansese de hemoragie, Papanash sau Moldoveanca? Iar am incurcat borcanele?



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adica buna seara mai intai. A noastra a fost tare frumoasa, cu musafiri minunati, mari si mici. Cei mici au fost iar agasati de cei mici ai nostri, in speta de Bubu, sper sa mai vina pe la noi in asa conditii vitrege. Nu credeam ca Bubu meu e asa bazdagos, dar zau stie ce vrea. O sa descarc poze daca reusesc sa culc fata mai devreme, daca nu ramane pe maine.

Valentina, sa iti fie de bine noua culoare, asteptam impresiile.

Sabina, cica ar fi fine sa ne inscriem de acum si pentru februarie, urmatorul eveniment pentru grupa noastra de varsta este 21-22 februarie parca. Daca vrei o inscriu si pe Sofia. Apropos de activitati, galeria aceea pentru cursuri de pictura de care iti vorbisem isi deschid sediu nou din martie si o voi inscrie pe Alex pentru vinerei de la 17 la 18.30. Poate va intereseaza si pe voi.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana din ce am citit parca Moldoveanca se plansese de hemoragie...Eu una luam un aulin si calciu.

Fetelor va doresc o noapte buna...eu ma bag la nai, ca de maine incep proiectul "bebe2" la toate mamicile


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Da acum am citit in urma si este vorba de moldoveanca. Scuze papanash pentru confuzia creata.
Rox si mandarinutza, multumesc. Chiar imi place cum imi sta.


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Fetelor ma retag si eu, caci ma luat un somn.... Noapte buna fetelor si pe maine. O noapte frumoasa!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Betty, doamne ajuta! Sper ca de acum sa nu mai intervina nimic care sa intarzie proiectul BB2 . Noapte buna si linistita, iar de maine tinem pumnii stransi, stransi. Un pupic pe burtica

Valentina am vazut-o pe Crina, e frumoasa, nimic de zis Astept poze cu o bruneta acum [D:]

Dana ma bucur ca Miru nu a mai facut "bhaaa" (vorba lui Rares, cand il intrebi cum a facut cand a vomat )

Melania, frumos fecior

Marunzika, am vazut-o pe Pupi puppicioasa. Harnica, vorbareata, dansatoare, pupacioasa, autoalimentata, carliontata si desteapta

Gabriela, ce pacoste pe capul tau cu boala asta. Tin pumnii sa nu se ia de Sara, iar tie sa-ti treaca cat mai repede, sa ne putem vedea intr-un tete-a-tete.

Nu mai tin minte daca te-am felicitat Sabina pt. reusita asupra careia eu personal si nici fetele nu aveam vreo indoiala . Daca n-am facut-o, o fac acum, daca am facut-o, o mai fac o data ca meriti

Cred ca nici pe Picasso a lui Papanash nu l-am felicitat. Superbe lucrari, vad o stapanire a penelului de invidiat. Ce noroc ca familia il sustine!

Fetelor va multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa piticului meu, dar nu va mai enumar (fiindca ma tem ca uit pe cineva)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput