GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetelor!Abia sunt la ! Sunt cam lenesa in ultimul timp...as dormi ca un urs in perioada de hibernare
Ramona felicitari pentru bebe! Eu una nu cred ca e mare! mai ales ca de obicei se pune la calcul si o eroare de vreo 60 g ,deci daca ai deja 24 de sapt adica ai intrat in sapt 25 e perfect normal!Iar greutatea ta chiar nu conteaza f mult! Daca te alimentezi sanatos si bebe are de unde sa ia ce e bun e f. bine! Iti urez o sarcina usoara in continuare si BB sa fie sanatos!
Beatrix ai dreptate ...nnu ma intereseaza prea mult sistemul insa tot stresata sunt!si asta pentru ca am uitat sa intreb ce se intampla in cazul in care mi se rup membranele sau vin contractiile inainte de 12...dar vineri am programare din nou si am sa intreb ca sa ma linistesc!
Lauramonica spun ca mi-as fi dorit sa fiu acasa ,pentru ca oricum e altfel si cu siguranta as fi ales serviciile unei clinici private ,mai ales ca sora mea lucreaza intr-una destul de buna!deci nu as fi avut de suferit din cauza profesionalismului sau a conditiilor de spitalizare!Acum o sa avem tot un baietel,am aflat de muuuult, si abia il asteptam!
Intri pe http://www.webshots.com/ , si in partea dreapta sus ai log in, intr-o casuta scrii mamicisiburticibacau si in cealalta la pass scrii pass-ul pe care ti l-am trimis,apoi pui clicul pe my shots si gasesti albums! acolo ai sa gasesti poze ...poti sa faci si tu upload !
Pupici tuturor!
AMR 16 ZILE

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

fetelor aseara am fost la control la dr.Draghici si mia- zis ca am o sarcina de 6 sapt.Socul a fost cand mi-a zi sca in loc de unul sunt doi,adik am ......GEMENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramonica spune:

nanei,oau... ce chestie. Sa ai o sarcina usoara! E frumos, nu?
In legatura cu cezariana la clinica palade, din aia 1500 euro cat deconteaza casa de asigurari? Ca spre ex, operatia mea de colecist a costat 1500 ron, dar am platit doar 375 ron, restul a decontat casa de asigurari. Per total am achitat in final 1150 ron (250ron pe zi spitalizarea).
mersi de lamuriri, alina! Am vazut pozele! O sa pun si eu, cand imi fac olecutza de timp.
Ce dulcica e Ioana! Of, cred ca vreau si o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Felicitari pentru bebei.Sa-ti dea d-zeu sarcina sanatoasa nanei.Si eu merg la doctorita draghici.eram si eu aseara acolo dar nu stiu daca nu cumva esti ultima cea care a venit ultima ....


Roaga-te sa nu ai probleme ca altii





10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Scuze.Parca ma prostesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Alina mai ai putin si o sa-ti tii puiutul in brate! Cred ca ai niste emotii! Uite un si o de la mine ca sa-ti treaca!

Nanei wow!Sa dea DD sa duci sarcina usor si la sfarsit sa te plimbi mandra cu ambele minuni!

Lauramonica multumim de aprecieri!

Ramona felicitari pt baietel, sa dea DD sa fie sanatos!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Nanei sa dea DD sa ai o sarcina usoara si bebici frumosi si sanatosi!Fericire mare cred! Eu una daca as fi avut gemeni as fi fost super de fericita!
Anna chiar am emotii ....grozave ,nici cu Alex nu am avut asa emotii( cred ca din cauza nu stiam prea multe la timpul respectiv) .Voi ce mai faceti ? Cum e Ioana? Sper ca e refacuta total si ca sunteti bine amandoua!
Mariaaaaaaaaaaaaaaa tu ce mai faci? ce face Delia? Dar Robert?
Fetelor va pupacesc pe toate !
AMR 15 ZILE

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

eumada aseara eram imbaracta in negru si sunt blonda.stateam langa acvariu?tu erai cu bluza alba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu.Eu sunt cea zgomotoasa cu geaca rosie si in trening.

Azi mi-e rau.Ma rog e de bine ca mi-e rau sau cam asa ceva.lu`cel mic nu ii este foame azi...


Trebuie sa ai grija cu bebeii.Nu sari nu te zbuciuma nu alerga nu ridica macar pana faci 12 saptamani.Nu fa ca mine...serios.

numai eu am crezut ca e totul usor.trebuie sa ai grija.Te-a socat vestea de gemeni?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetelor,
Am si eu o nelamurire, inca de la 2 luni de sarcina salivez f.f.f.mult si o tin asa si azi la 24 sapt. La inceput dr.mi-a zis ca o sa treaca dupa ce misca bebe dar contunua salivarea. Seara cand ma asez in pat imi ia cate 2 ore pana sa adorm, scuip la fiecare minut. A auzit cineva de asa simptome? M-am cam saturat sa umblu cu babetica dupa mine... Nici nu pot inghite saliva, are un gust salciu... Am redus si lichidele dar tot nimic... nu mai stiu ce sa fac, incepe ziua pe la 13:00 si o tin asa pana adorm

Mergi la inceput