Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Micola, multe multe felicitari sa creasca mare Alexandru, sa fie sanatos si sa aveti numai bucurii impreuna!

Recuperare usoara, laptic mult acum.. si bucurati-va unul de altul



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Felicitari Carmen, sa-ti fie mereu sanatoasa comoara si sa creasca mare-mare, sa fiti cu totii fericiti si sa aveti numai bucurii impreuna!

De-acum inainte, recuperare usoara si laptic mult



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alina iti tin pumnii.

Ma duc sa fac nani ca ma simt tare obosita si parca imi e asa .... greu. Mi-a cam trecut raceala dar nasul imi curge tot siroaie si noaptea e infundat....slava domnului ca nu ma mai ustura gatul....sper sa nu mai revina...

37+ Vlad Mihai

AMR 3 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Felicitari Carmen!!!!

Felicitari Micola!!!!


Refacere usoara mamicilor si pofta de laptik bebicilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica21 spune:

Si eu sunt o viitoare mamica de Februarie(intre 9.02.2009 si 19.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

am venit si eu!
pot sa dau copy si paste la ce a zis anca_,parca avem acelasi doctor. 3 cm dilatatie,control fff dureros,mi-am mai facut o programare pe miercurea viitoare,sper sa nasc pana atunci ca eu nu mai merg la un astfel de control,clar.


39S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 1 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaq spune:

merci mult Anca!! acum inteleg diferenta intre treavaliu fals si adevarat, probabil ca ai povestit deja dar eu nu citisem capitolele dinainte...mai e putin, putin de tot si ne vedem si noi puiutii! 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Vin si eu cu niste intrebari:
- Aidan este alimentat mixt, san si formula, mai mult de jumatate de mese sunt la san,iar restul san si completare formula. E normal sa doarma asa de mult dupa o masa, cam 3-4 ore? El nu prea plange, dc ii dai papa si e schimbat, doarme linistit. Mie mi se pare prea linsitit, cand citesc cat plang puii vostri, ma ingrijorez...
- nu prea reusesc sa il fac sa ragaie, in afara faptului ca e mai agitat cu aerul ala in burtica, mai sunt si alte consecinte?
- sughita destul de des si mult, am inteles ca e normal, nu au diafragma dezvoltata si de aceea?

Revin, ca s-a trezit fomila si isi mananca mainile.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Anca, faza cu ruperea membranelor nu cred ca s-a facut, ca daca ti le rupea inseamna ca pierdeai lichidul, adica ruperea membranei=ruperea apei( din cate stiu eu). Dar si pe mine ma doare rau cand merg la controlul ala intern.
Oana, noua ne-a zis de travaliu fals ca trece daca de ex. ai contractii cand stai in pat, trec daca te ridici si umbli, sau invers, daca ai contractii cand esti agitata si mergi mult sau stai in picioare, trec daca stai intinsa..si la fel, faci un dus cu apa calda si daca sunt false se linistesc. Si eu am ceva contractii, ca de fapt AMR-ul meu e de 3-4 zile, dar ieri la control mi-a zis ca nu sunt dilatatata deloc si colul e lung si inchis bine-mersi...asa ca mai asteptam. Piticul nu are chef de iesit la frig. Desi m-am cam saturat sa-l tin in burta, ia sa mai pofteasca si pe afara.
Lisa si Anca, de-abia astept sa citesc ca ati nascut si voi odata.
Si felicitari Bee si Micola, de-acum nu mai suntem asa multe in faza de ou kinder..inca un pic si ne tinem toate pruncii in brate.
Pupici


Crisss 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Miere, din ce ne-au zis noua la cursuri mi se pare normal sa doarma 3-4 ore, unii copii asa sunt( mai ales daca sunt hraniti mixt)
Si la faza cu ragaitul nu stiu, dar stiu ca poti sa-l tii pe Aidan de sub brate la tine in poala cand stai pe scaun , cu picioarele lui atarnand peste alea tale, si sa-l salti putin, si asta ajuta la scoaterea aerului...asta daca nu merge mereu cu batutul pe spate ptr ragait

Crisss 38+

Mergi la inceput