Moldovence aspirante sau gravidutze! (8)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

taty_ana nu stiu ce sa-ti spun, dar si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.
am facut un tratament pt metroanexita cu profenid, polidin injectabil, cu ciprinol, metronizadol si niste ovule si tot stau si astept uratii. test am facut...negativ.
ma gandeam sa ma apuc de luat duphaston sa il fac sa vina, dar nu stiu.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Am fost azi la medic. Ma asteptam la mai multe.... am facut o ecografie endovaginala si mi-a iesit asa...poate ma lamuriti voi:

endometru 12,8 mm - contine 2 imagini hipoecogene aprox 3.4 mm
ovar drept 14 foliculi, max-8,8 mm
ovar stang 12-14 foliculi, max- 4,1 mm.

In rest totul ok. Nu inteleg ce inseamna chestia cu 2 imagini...sunt ca 2 punctulete negre...
doctorita a spus ca mai mult ca sigur nu e sarcina si ca urmeaza sa vina menstruatia...
maine dim mi-a zis sa mai fac un test...asa sa fiu sigura...dupa care sa astept sa vina menstruatia..si dupa aia m i0a dat sa fac niste dozari hormonale.
Daca poate sa imi explice cineva ce inseamna chestia cu imaginile,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor cat despre mine, ii multumesc lui dzeu si sf meu Nectarie ca ma invrednicit si ma simt minunat, parca nici nu am avut probleme cu coloana, a fost un vis,cel putin asta pot spune acuma, cat despre proiectul bb, ma rog la Dzeu sami trimita si mie rusii pe cap ca mie dor de ei, ..nu iam mai vazut de pe 29 decembrie, doamne nici nu vreau sa socotesc de cand nu au mai venit....iau in continuarea duphaston, mai rau ca aseara ma durut burta so ovarele de mor de zicem ca gata gata vin, iar sanii nu mai zic, ma dor de 3 zile, nu suport nici sutien asa sunt ed sensibila..sunt toate simptomele de CM dar el nui, unde sta oare uraciosul?????/
ma rog la doamne doamne sa faca cum crede ca e mai bine ptr mine si ptr organismul meu..dar sincer grea e suferinta atat fizica cat si pshica


xgg, ziine si noua acata zi a CM ai facut eco endovaginala, caci foliculii sunt cam micuti, ei treb sa fie peste 18 mm ptr a se putea sparge, stiu ca la inseminare dau un exemplu treb s a fie peste 20 mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Eco am facut azi..ar fi cam ziua 43... inseamna ca nu am ovulat?? Intreb si eu pt ca dr nu m-a lamurit deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Buna seara fetelor,
x_ggg, din cite stiu eu termenul de ecogen semnifica proprietatea de a reflecta ultrasunetele, mie la un ecograf mi a iesit endometru hiperecogen, la tine se pare ca e invers,endometrul e destul de gros probabil menstruatia va veni curind; e cam dificil in ziua aceasta de CM sa ti dai seama daca ai avut ovulatie sau nu, incearca sa nu ti mai faci griji si sa asculti sfaturile doctoritei.
Fetelor haideti cu vestile bune aici pe forum !!
dasalina ce mai faci, ne ai parasit si ai plecat la odisee? OK taraie bine picioarele ca sa venim dupa tine!!!!!Pupici la bebica si sarcina usoare
pgonici, ma bucur ca te simti mai bine, cu siguranta Dumnezeu vegheaza asupra ta si ai sa vezi ca in curind ai sa ne anunti aici pe forum minunea cea mare

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

buna fetelor, va citesc zilnic si zilnic sper sa zica una din voi ca e gravidutza .
delphinas ma bucur ca operatia a reusit si chiar daca testul de luna asta a iesit negativ ...cel de luna viitoare va fi II(sper ca perioada de finish a covalescentei sa coincida cu ovulatia ta ...ca am inteles ca o luna tb sa faceti pauza).

Eu saptamana viitoare mi-am facut programare la dr.Dumitrascu irina la clinica Ominiclinic.Am tot sperat ca minunea se va intampla ...dar nu ...asa ca iau atitudine (e prima oara cand ma duc la d-na Dumitrascu ...ce stiti de ea?)



Vrem si noi un bebe
http://tt.lilypie.com/z0OAp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Dar ce parere aveti ca azi dimineata am facut un test si a iesit pozitiv??????? Clar pozitiv...!!!!!Oare e adevarat??? Voi fi mamica??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

x_qqq felicitari daca ai un test pozitiv...e foarte bine.
arinna dna dr dumitrascu e o super profesionalista...eu regret tare mult ca nu am mai prins-o la clinica unde venea la vaslui. mergi cu incredere la ea.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

pt x_ggg, draga x_ggg daca testul a iesit pozitiv sigur e sarcina si poate sunt gemeni te asteptam in continuare cu vestile bune aici pe forum!!!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any75 spune:

X_GGG ma bucur mult pt tine!! FELICITARI!!
test pozitiv siiiigur esti gravi!!
sarcina usoara
ne mai bucuram si noi cu vestile astea bune

Mergi la inceput