Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina.n - trimite-i un lui ayla si sa le traiasca baiatul

gaza - ai vazut ca nu e asa rau? mie faza cu: look ma, no hands! mi s-a parut dementiala. despre un baiat peshte, pai de asta imi e frica sa nu fie prea bun si sa profite vreo tipa de el...deh, incep sa imi intru in rolul de soacra(soacra, soacra poama acra, de te-ai coace un an si o vara tot esti acra si amara)

31+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

cris eu la gine 1 sunt la dr. Bartok Ildiko.
analiza pt streptococ am facut-o in sapt 32. am primit rez pe loc. sunt "curata". ar fi foarte bine sa o faci cat de curand. daca nu iti face medicul tau, du-te la synevo.
tocmai din cauza distantei, la sfarsitul saptamanii viitoare, insfac boarfele si ma mut la cluj (cu tot cu sot ) pe capul sora-mii n-as vrea sa o fac pe bebita undeva pe topa

Maria 34+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

aris, si eu am intrat azi in luna a 8a desi la faza cu lunile mi se pare total anapoda calculul; nu ma impac cu el deloc, dar...sarbatorim si noi

p.s. gagici, dupa luna aprilie ne intilnim la "scutece", "alaptat" si..."diete"? :P

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

LA MULTI ANI, RODICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


si pt ca nu mai intru saptamana asta

LA MULTI ANI , MIRUNA SI ADA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Pisigri, eu am scris mai devreme ca mie doctotul mi-a programat ceyariana la 39 de saptamani si cateva zile.Eu am DPN in 3 Martie si cezariana programata in 27 Februarie.Treaba e ca eu stiam ca cezarienele se programeaza undeva la 38 de saptamani

monica 34+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

off tot nu sunt prima, sunteti foarte harnicute. oricum;
Neata fetelor!
dannonique si nu a avut efecte asupra lui bebe, cafeaua? eu am fost cuminte pana acum dar nu stiu cat voi mai putea rezista, oricum in nici un caz pana termin de alaptat.
aris daca te linisteste cu ceva, in cazul in care flacaul tau se va naste in pesti, toti baietii pesti pe care i-am cunoscut eu, mureau fetele dupa ei . Aaa si multumesc pt site-uri al doilea e chiar incurajator.
denisamada, primul site nu-l mai am, daar uite-l aici pe al doilea http://www.tomorrowsedge.net/aries-child.html
Nikoleta bine ai venit!

27+
Eu cred ca o cafea pe zi nu il poate afecta pe bebe iar la noi nu s-au vazut efecte nedorite.Eu nu as fi rezistat fara cafea mai ales ca bebe vroia laptic din trei in trei ore iar dimineata numai odihn nu eram.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 29+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

fetele...pana m-am trezit eu sa scriu s-a inceput un capitol nou
maria multumim

pisik eu am stiut dintotdeauna ca vreau cezariana, din diverse motive. Si ma bucur tare ca dr meu imi respecta dorinta .
millie eu as fi programata la 39 sapt fix, dar sper sa grabesc cu o saptamana daca pot..daca e si asta micu ok...vedem pe 2 febr la spital ce-mi zice

moaa ce gasca de parc v-ati facut....in herastrau cine vine? hihihi pisik tu ai zis ca bagi herastrau nu?...

m_monique ce face juniorul, cum se simte?

mitzico nu mi-a zis nika de greutate pt ca nu s-a uitat decat la capatana lui, mi-a facut control pe masa si a recoltat pt streptococ, il "cantareste" la bilantul de la spital peste 10 zile...

la fete
corina 35+ robert andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Buna burticilor si mamicilor, am venit de la spital aseara, a zis ca e foarte bine, la monitorizare asistenta, mi-a luat si tensiunea 13/8, ma duc si saptamana viitoare si tot asa...pana hotaraste Dl.Dr.Tutunaru sa nastem.

32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Multumesc Plici de raspuns.Asa si eu mi-as dori sa ma programeze cu o saptamana mai repede,acum sa vad ce o sa spuna doctorul la urmatorul consult

monica 34+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Buna ziua dragelor,
am recuperat cu cititul din urma caci nu am mai avut timp sa intru de la munca. Alina n. ma primiti si pe mine in gasca voastra , eu stau in colentina dar voi veni prin zona deoarece nasa mea va avea si ea un bebe la sfarsitul lui aprilie si ne vom vedea mai des. Apropos nu stiu daca ai primit mesajul meu pe PM referitor la conditiile de la spitalul judetean ilfov, m-am documentat la doctorita.
Referitor la cafea sa stiti ca si eu am baut cate o cescuta micuta de cafea cu mult lapte, doctora a zis ca o cescuta nu strica, mai ales ca am tensiunea f mica 9 cu 5, acum imi iau tensiunea zilnic ca nu cumva sa creasca prea mult, am citit ca spre sfarsitul sarcinii se poate intampla sa creasca tensiunea.
Pe mine ma ingrijoreaza un lucru pana acum nu s-a plans nimeni de dureri in partea dreapta langa coaste, daca stau prea mult pe scaun, i-am zis doctoritei si mi-a explicat ca din cauza sarcinii care apasa pe ficat, curios este ca daca ma ridic in picioare la un interval de o ora durerea dispare dar revine cand stau mai mult de 40 minute pe scaun. Raportez am 29 saptamani...
Sper sa nu fie ceva mai grav.
Bun venit noilor mamici si primului nostru ghiocel...am inceput sa ma gandesc cum se va miscora lista nostra a burticilor si ne vom bucura si vom impartasi pe rand aici experienta unica a momentului cand ne vom tine in brate pruncii, cele mai importante fiinte din viata noastra, cele pentru care timp de 9 luni ne-am transformat odata cu ei in MAMICI.

Mergi la inceput