*LMA*Puiuti de Randunici 2008!! (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata!
Iulia e rauS-a chinuit tare toata noaptea, a fornait, a plans...pe la 3 am bagat BB si i-am dat nsite Nurofen si a adormit respirand mai bine. Dimineata la 8 s-a trezit intr-un urlet...ff ragusit. I-am facut lapte, a baut 160, cu pofta chiar, apoi s-a pus din nou pe urlat ingrozitor, incerca sa se ridice si i se inmuiau picioarele si, cel mai frapant, isi tine capul pe stanga, cred ca a facut torticolis. Apoi a adormit profund pana adineauri cand s-a trezit varsand putin din lapte. il sun pe al meu sa o ducem la spital...
Rugati-va pt noi...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Naty sanatate multa Iuliei! Asteptam vesti!


Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Naty, sanatate Iuliei!!!!!!!

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, imi pare rau, bine ca va duceti la doctor. Ma gandesc la voi si va tin pumnii sa fie bine Iulia, sa aiba doar o mica raceala si atat.

Tuchi, ma bucur ca a fost bine Suru azi noapte, chiar m-am gandit la voi ca daca io noaptea nu prea dorm ...

Luny, la voi cum a fost? Sper ca te-ai odihnit si tu putin...

Stela, gandeste-te bine si ia cea mai buna decizie...daca se poate si eu as mai sta acasa cu fata, dar tu sti cel mai bine. Si succes vineri cu masinuta , sa stea Tea cuminte in scaunelul ei sa se concentreze mami la volan.

Vio, imi pare rau ca va chinuiti cu mesele...O singura data am avut si noi o perioada din asta cand nu era complet diversificata si ajunsese sa nu mai vrea nimic...Asa ca ii dadeam sa manance in brate , in fata televizorului cu muzica tare si isi distragea atentia si manca cat de cat. Sau luam scaunul in sufragerie si o puneam tot asa la tv si o mai pacaleam...A foat doar o perioada Slava Domnului...I-a trecut si acum papa tot ce-i fac. Dar daca mai are cateodata faze din astea nu ma dau in laturi sa o iau din scaun si sa-i dau sa manance pe unde vrea ea prin casa...Ei asa ii place sa aiba muzica tare si cand este si o melodie favorita papa tot...
Sunt sigura ca si la Sean e o faza trecatoare, stiu ca e greu , incearca cu jucarii sa-i distragi in orice fel atentia si sa deschida gurita ...Pana la urma o sa pape...dar nu trebuie nci fortat rau ca apoi prinde sila de orice si nu o sa suporte cand vede ca va pregatiti pentru masa.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Miha , pana la urma a dormit Luca azi noapte? Am citit ca se frichinea si el...

Mihutza, lasa ca o sa mearga Andra cand o sa fie pregatita. Si Rebe a facut de mai multe ori cativa pasi, dar de cateva zile de cand a fost bolnavioara n-a mai vrut deloc, a stat numai atarnata de mine...

Am uitat sa zic de Vladut: BRAVOOOOOO!!!!!! Super mers , mi-a placut rau filmuletul, m-am emotionat tare si mi-o inchipuiam pe Mimo fericita si emotionata vazandu-l asa, exact cum o sa fiu si eu cand o sa mearga si Sufletica mea ca Vladutu!


mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Am uitat sa va zic ca noi am avut o noapte buna, doar cu frichinelile si trezirile ei obisnuite, dara fara temperatura, kk, varsaturi, muci...De fapt chiar n-a mai facut kk din ziua cu doctorul, adik ieri nu s-a kkcit!!! Acum s-o fi constipat saraca! Sper sa rezolvam azi problema fara supozitor...

Eu nu tin nici o dieta, dar cum am mai spus aseara sunt super multumita de a doua carte a lui Bilic, de acolo ma inspir si slabesc usor mancand aproape de toate, dar foarte putin, portii mici...Se respecta niste reguli de baza si e super ok!

A venit randunoiu' de la cumparaturi , merg sa-l ajut la despachetat ca fata doarme...



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

hello!
stella eu nu m-as duce la job in conditiile astea,pare naspa treaba la birou...mai ales daca nu ar fi substantiala cresterea salariului..dar tu stii cum e mai bine financiar!
mimo l-am vazut pe mergaret, bravo lui!!
mihuta Mufa mai tzatzeste ziua de vreo 3-4 ori, cateodata de 2 orei doar, depinde cat e de marait..problema la mine este noaptea, noapte adora sa stea mufat, si altfel nu!
vio exact in momentul asta imi vine si mie sa-mi iau campii cu tine!! a mancat fix 3 lingurite de fructe cu ou si putina branza!!ma mai tin de capul lui,il las 30 min, mai incerc, si tot asa..am noroc ca este l;esinat dupa iaurt...asta e bine si daca il intarc si nu va dori formula, fitzosul..
naty offf, iar ii e rau??sper sa nu fie nimic grav, asteptam vesti bune!
clau azi noapte a fost putin mai bine..a dormit mai mult cu noi in pat, l-am mangaiat pe stae, de vreo 2 ori a tinut, apoi nu, doar san..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, e bine asa fata!!!! Stiu ca ma repet dar iti spun iar, exact asa s-a comportat si Rebe la inceput si va povesteam aici ca de vreo 2 ori pe noapte merge cu mangaiat pe spate si-n restul noptii la san! Asa incepe procesul, usor de tot cat sa nu sufere tare, cat sa nici nu simta ce se intampla, o data mangaiat si culcat, o data mufat si tot asa! Eu cred ca sunteti pe drumul cel bun! Usor, usor cedeaza si Muffa, hai multa perseverenta in continuare , nu ceda si nu-l pune mereu,mereu la san, mergi in continuare asa ca o sa ai si rezultate, o sa vezi! In 2 saptamani o sa fie mult mai bine.



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Suntem acasa.
Am vorbit la tel cu pediatra de la Medlife (care mi-a fost colega si care a ingrijit-o cand am fost internate). A zis sa nu ma apuc sa o scot afara pe vremea asta (aa, sa nu mai zic ca randunoiul meu e plecat cu serviciul din Buc pana dupa-amiaza, incearca sa scape cand o putea); ca ii trebuie aerosoli si prednison daca face laringita. Am dat fuga la farmacie dupa prednison rugand frumos o vecina care a stat cateva minute cu ea pana m-am intors. Dar cum i-am dat in lingurita prednisomul a varsat instantaneu, inclusiv ceaiul baut inainte. Acuma doarme...nu mai e insa ragusita, dar e moale rau si cu capul intepenit pe stanga...
Intre timp am vorbit si cu pediatrul de familie care nu-mi raspunsese la tel, vine sa o vada pana in pranz...
Nu m-am spalat pe dinti, nu am mancat, de cand a adormit doar am spalat hainele si cearsafurile pe care a varsat si ma invart de colo-colo, rugandu-ma la Dumnezeu sa fie bine si sa ma descurc singura...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Unde e toata lumea?

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput