Gravidutze si mamici de Cluj - 107

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO mersi mult mult si puiutzu meu cand o intreb cum o cheama tot asa zice ca si Cari "TADIS"
Legat de 8 MARTIE eu zic ca cel mai bine e sa hotarasca mamicile care n au cu cine sa si lase bebeii
putem face intalnirea si pe 7 martie
oricum ce e f sigur, e ca seara dupa 22 noi vom fi in club ..in Obssesion cred

KITZY no sa fie usor cu 2 bb dar o sa fie minunat , incerc sa nu ma bazez pe ajutorul nimanui ......desi sunt convinsa ca soacra mea si mami imi vor fi de mare folos totusi cred ca ma voi descurca si singura ,sunt femei care au 4,5 copii ,chiar 7 si n au avut bona sau ajutor din partea nimanui

o sa vad atunci cum va fi dar sunt sigura ca o sa fie bine

ANDREEA(Eric)mai astept putzin pana ma inscriu pe listutza
dar tu ?


INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DIANA(Ana)ce super ca bea puiu lapticul din canitza ,bravo
si eu am incercat dar nu prea bea asa cum bea din sticlutza
nazdravana micutza


fetelor caut cu disperare sa i mai cumpar o oitza ca cea din poze
va rog mult mult daca ati vazut pe undeva sa mi spuneti ,nu conteaza cat costa ,imi trebuie neaparat una pt puiutz

http://picasaweb.google.com/sanda252003/Codita#

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Diana, ce ma bucur ca ai intrat. Ana nazdravana. Si noi am facut deja mutari prin casa . Asa mi-as dori si eu sa se intarce si Stefana singura. Nu acuma, mai tarziu, dar vorba ta cred ca atunci as plange eu.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Diana, tu si Alex ati fost niste norocoase. Alexia seara ma ia de mana si zice Haide. Ma duce la pat, pune capul pe perna si zice Nani(asta incluzand titi). Ce-as vrea si eu sa ii zica pa si gata...

Tineti pumnii, maine am examen...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Fete cu puiuti mici , fete care asteapta bb2 …ce frumos!!!
Vreau si eu bb2 , dar luna trecuta nu a vrut sa vina . Poate luna aceasta …cine stie. ?
Vreau sa va intreb cu ce doctori ati nascut voi , si cat sunteti de multumite de ei !!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pietricel eu am nascut la Gine1 cu Bartok Ildiko, am fost mai mult decat multumita, marele plus pe care l-a avut a fost ca n-a vrut sa-mi ia banii numa in ziua cand ne-am externat, adica dupa 5 zile de spitalizare, cand a vazut ca suntem amandoua bine si sanatoase si pe parcursul sarcinii iar n-a vrut bani, ii duceam doar fructe pe care le accepta, ca la controale mergeam cand era ea de garda si ii prindeau bine.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Bine ati venit, cele 3 noi mamici si viitoare!
Eu am nazut la Gine 1, nu pot spune despre dr din Stanca.

Alex mare strengarita e Tiadris!!
Ce pregatesti de ziua ta? Sau astepti de la sot vreo surpriza?

Diana bine ca ne mai scrii!!
Trebuie sa stabilim o regula: pentru cele care muncesc si la servici, nu numai acasa, sa intre macar 1 data pe luna sa raporteze!! Nu numesc, sa nu ratez pe cineva... va stiti voi

Ani, eu cred cel mai bine e sa vina bb2 pe nepregatite... sa vezi ce bine ne-am descurca! Asa, cele care ne tot gindim ce si cum, nu putem sa luam o hotarire prea repede.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Adriana bafta mare! La ce ai examen?
Vreau sa-ti zic ca nu am scapat de culcatul seara, adica adoarme numai cu mine si noaptea numai pe mine ma vrea, merg ii dau suzeta si o tin de mana pana adoarme. Eu ma tot gandesc cum as putea face sa o invat acum sa adoarma singura, ca in cazul Anei plansul nocturn e legat de faptul ca se trezeste si nu ma vede. Cum ea adoarme cu mine tinand-o de mana, cred ca isi imagineaza ca eu stau mereu si o veghez langa patut. Eu nu stiu sincer metode de intarcare si mereu ma gandeam cu groaza ca eu nu voi avea putere sa o intarc fortat pe Ana.

Ani cum va pregatiti sa o sarbatoriti pe ingerasa?




Diana si Ana (13.09.2007)


Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Kitzy,
Spune-mi cat mai costa un ecograf in ziua de azi?
Si cat ai platit doctoritei dupa nastere. Asa ...ca sa am si eu idee.
Pot sa ma jute si fetele celelalte , sunt sigura ca fiecare are experienta ei , total diferita de a fiecareia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna mamici

edi nu doarme noaptea..asa ca sunt cam terminata. stiu ca e din cauza maselutei nr 2 si abia astept sa iasa..ca sa ma odihnesc si eu.

MamiAlexia..cred ca am fost pe acelasi autobuz..catre Polus..nu sunt sigura. daca e asa imi pare rau ca nu te-am salutat..eu nici nu am memoria fetelor si sunt mai timida din fire...tot ma gandeam ca te stiu de undeva...din poze..evident...dar tarziu mi-a picat fisa.

Astept si de la voi idei..cum sa-l fac pe sot sa renunte la cuvantul LUPU"..folosit cand edi al meu vrea sa mearga unde nu e voie....etc...ma streseaza ideea la maxim.

le dati copiilor cicolata? m-am intalnit cu o mamica foarte mirata ca edi nu papa cioco....

o zi buna
salutari tuturor mamicilor..plus cele noi.

Mergi la inceput