frumoasele orase

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramii spune:

pacat de bucuresti ca nu prea se poate locui in el. prea mare aglomeratie, oriunde te duci si oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

www.luzern.org/de/navpage_list-ExcursionsLU-SightseeingLU.html" target="_blank">Lucerna , oras care seamana foarte bine cu Piatra Neamt-orasul meu natal, oras asezat intre munti si lac, in care frumusetile naturii si cultura - ex: renumita sala de concerte KKL, iti taie respiratia privindu-le...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Piatra Neamt.
L-am vizitat o singura data, doar pentru 2 ore, dar mi-a ramas la suflet.

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Daca ma gandesc la bucurestii mei din strainatate, atunci ei trebuie sa fie Cracovia (minunat oras si atat de bine conservat), Utrecht (nimeni nu intelege de ce-mi place mai mult decat Amsterdam), Frankfurt (atat de mic dar atat de mare) si ...ma mai gandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Ma omoriti cu subiectul asta. mi-ati facut dor de bucuresti. Mi se intimpla aici si in mijlocul unei discutii sau lecturi sa-mi vina in minte o imagine din Bucuresti: eu in Herstrau, eu mergind pe jos pe Calea Victoriei, sentimentul pe care l-am avut intrind in bucuresti dupa ce m-am intors din Chisnau in xxxx, locurile unde am lucrat, naveta facuta zilnic la Pipera, stresinile curgind ale caselor paralele cu Kiseleff, casa pe care am vrut sa o cumpar pe linga parcul carol, casa bunicii paterne, pozele pe care le-am facut in Cismigiu cu o prietena la un fotograf ambulant, ecourile repetitiilor de la Ateneu, podeaua data cu motorina a unui atelier vechi, tramvaiul serpuind pe str. turda vazut de la ultimul etaj al locuintei unei prietene, plimbarile pe jos pe bulevardul 1 Mai in drum spre restaurantul Irisa, pomii in floare in cartierul Favorit... Mi-e tare dor de Bucuresti...thank God pt. videocamrele de pe web site-ul de la jurnalul caci pot sa vad Bucurestiul "live"

Mergi la inceput