Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 ( 258 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Maria, ai scris!!!

Bine ai revenit! Da Doamne sa se rezolve toate. Sper sa nu fie legat de serviciul sotului cum spuneai odata! Si numai bine tie si frumosilor tai!





-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Maria

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara. Astazi s-a discutat despre vecini. Am si eu doi batrinei sub mine. Mai dau si ei vina pe noi pentru ploaia care li se infiltreaza pe la balcon dar in rest sunt OK.

Roxana, se poate ca alergia sa fie de la vopsea sau poate te-a sters cu ceva la spalatul de dupa vopsit.

Multumesc fetelor care mi-au scris. Vad ca parerile sunt impartite cu tunsul. De acum nu mai pot da inapoi. miine mergem la coafor. sper sa ii creasca repede dupa aceea. O prietena mi-a recomandat sa astept data de 9 februarie sa o tund pe luna plina. Tati a zis ca mergem miine. Oricum nu o rad si nici nu o tund 0. Ma gindesc la un 3.
Sper sa nu plinga prea tare.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Papanash, da motul e frumos lipit pe moneda de argint.
Restul de par il vom pune la tara intr-o rachita.

O noapte linistita tuturor!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Mary, sper sa se rezolve problemele alea. Te asteptam cat mai curand.

Papanash, sa aveti vesti bune maine!

Erina, tinem pumnii sa nu planga Daria maine, si sa-ti placa tie mai ales

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara.

Myral, asa e, Alex nu a fost chiar cheliuta, era nr 1 parca. Dar era ok asa. Nu stiu daca i s-a indesit, eu nu am afirmat asta, tocmai am zis ca nu mi-e clar. Doar ca nu era asa urata, ca fetele se temeau si de efectul vizual. Cat despre vecini, da, exista si nebuni. Aveam si cheflii, si una de la 5 care ne-a inundat in mod repetat (stia ca are robinetul stricat si a stat asa un de zile) inclusiv pe zugraveala proaspata, etc. Chiar si la casa, cred ca am povestit si pe aici de lucrarile si muzica de la vecinii de alaturi. O data eram gravida, o data avea Bubu cateva luni si dormea in zgomot de bormasina. Dar probabil si noi deranjam, uneori mai tipa si ai mei, mai alearga Alex pe scari, etc.

Papanash, pai numai ieri a gatit tati, azi a fost randul meu. Dar nu ar strica sa scap de o grija in weekend, oricum in cursul saptamanii nu mancam seara.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maria, bine ai revenit , sper ca totul e ok.

Erina, tinem pumnii pentru tunsoarea de maine.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Inainte de culcare sa va povestesc putin de vizita noastra, abia ce am ajuns pe la 10 si am reusit sa culc baiatul. Mai am si fata ca maine o luam de coada la gradi.

Am fost in vizita la cumatra! Gazde minunate cumetrii, ne-au asteptat cu veselie si multa mancare delicioasa. Dar am avut grija sa nu mai depun sunci, ca si asa se dau greu cele de la sarbatori. Mihnutul este un frumos, un dulce, un cuminte. Nu stiu ce zice cumatra pe aici, dar zau e cuminte. Mananca de toate, si bucati. Bietul de el insa nu a fost cred prea incantat de invadatorii mei. Alex a alergat, tipat, s-a dat cu masina lui Mihnea, si a facut o dezordine de nedescris, imprastiind jucarii peste tot. Bubu ceva mai civilizat si cumintel, totusi cam bataios pe jucarii, nu l-a lasat deloc pe Mihnea sa se joace cu ce voia. In plus au schimbat saliva la greu, pe toate canutele posibile (Bubu a baut cred mai bine de juma de litru de apa si era supe rumflat), inclusiv a degustat suzeta lui Mihnea. Asta dupa ce MIhnea l-a refuzat si tot fugea de Bubu care incerca disperat sa ii infiga suzeta in gura.

Cam asa ne-am distrat noi. Acum culcarica, de maine la munca. Va pup. Noapte buna si o saptamana usoara!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, imi pare rau de gogosi. Din ce zici tu, cred ca ai pus faina prea multa. Rechinul cu ghimbir l-am facut dupa reteta asta, cred ca e aceeasi la care a dar link si Erina, doar ca aranjata altfel. Mai avem in plan pentru perioada urmatoare cotlet de rechin cu portocale. Ce talent de bucatar are C! La noi nici vorba de asa ceva, tare mi-as dori si eu uneori sa nu gatesc tot eu mancarea.

Erina, din Real am luat cotletele de rechin. Imi pare rau ca nu am mai apucat sa il fotografiez, oricum te asigur ca a iesit excelent. Am facut un orez cu legume la tigaie garnitura, desi cred ca ar fi mers mai bine un orez cu sofran la steamer. Data viitoare.

Urmy, Stefan merge la Baby Acorns, am mai povestit de ea. Gasesti pe site-ul lor toate informatiile, inclus program si tarife.

Mariaaaaaaa, bine ai revenit . Sper ca s-au rezolvat problemele.

Am vazut ca s-a discutat de vecini. Am avut si noi probleme cu cei de deasupra, le-am chemat inclusiv Politia din motive de harmalaie. Cred ca Myral are dreptate, fiecare vorbeste in functie de experienta proprie.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Azi am fost pe la Mall, eu am bantuit prin magazine sa imi caut un costum, iar Stefan l-a alergat pe tati pe la toate etajele in timpul asta , au finalizat cursa la masinutele de la subsol. Cum nu am gasit ce vroiam (s-a ales doar Stefan cu 2 pijamale de la Mothercare la 57 RON/2 buc!), am tras o fuga singurica in Unirii cat a dormit Stefan la pranz si mi-am gasit un costum fainut pe acolo. Relaxante cele 2 ore, parca m-am inviorat si eu putin.

Teo, ce mai faci? Te-am sunat zilele trecute, dar cred ca nu aveai telefonul pe langa tine.

Ma retrag, mai am de calcat vreo cateva camasi, plus hainele lui Stefan pt la gradi. Noapte buna tuturor!


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput