Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Fetelor, vin si eu cu voi la cafeluta cu lapte..desi e cam tarziu.
Azi noapte, din fericire am reusit si eu sa dorm, cred ca m-a ajuns oboseala noptilor de veghe.... insa azi m-am trezit cu burtoiul tare ca o piatra si cu dureri de spate. Am bagat repede un no-spa si utrogestan si parca acuma este un pic mai bine...

Miscarile bebelinei eu le simt ca niste... impunsaturi si mai mult pe partea drepta, cred ca deja este cu capul in jos si spatele spre stanga....

Eu nu reusesc sa ma decid ce nume sa aleg, mai ales ca tati mi-a dat mana libera. Ma gandeam la EMMA-GABRIELA, sau EMMA- IOANA. Ce parere aveti?


Carmen 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

urmareste-ti cu atentie tensiunea arteriala si eventuala aparitie a proteinelor in urina. daca ai edeme atit de accentuate medicul tau isi poate pune problema unei eventuale preeclampsii.
de asemeni dormitul pe spate favorizeAZA aparitia edemelor

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza harnicutelor!

Ayla, eu nu mai stiu daca esti sau nu din Buc., la ce spital nasti? Inca o data, multa sanatate si sa intoarceti cu bine acasa

Maya, sper ca incurajarile noastre sa te ajute sa mergi mai departe

Aris, stiu ca tu tot la Iosup faci ecografiile. Mai faci morfofetala de trim3? Ca eu o fac vineri, pe 23, chiar cand intru in 32 sapt. si ma gandeam ca poate ma intalnesc cu vreuna din voi acolo.

Si la mine bebelina mai mult "impunge", nu e agitata mereu, are momente cand o simt ca pe un fluturas, dar, avand in vedere ca acum bebeii nostri sunt maricei, ganditi-va ca nu au atata loc si e normal sa fie mai "finuti" in miscari.

Fetelor, avand in vedere ca avem sarcini destul de avansate si unele dintre noi (plici, maria, millie, etc.) nu mai au f f mult, iar altele, cum e Ayla, pot naste din clipa in clipa, nu credeti ca ar fi bine ca una din fetele care administreaza pagina sau are mai mult timp sa primeasca nr de telefon alea fetelor, sau sa il dea ea, ca sa primeasca un sms cand vine primul ghiocel, sa fim si noi puse in tema? Nu stiu daca neuronul meu gravid si in trecut blond a reusit sa sintetizeze ideea, dar cred ca ar fi bine sa avem un "punct" de contact unde sa anuntam evenimentul.


31+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

buna dimineata burtici!
la noi e inca dimineata ca abia am facut ochi.

inapreda si carmenada, pt cafea. eu dau niste clatite cu dulceata de cirese.

ayla si maya,si celorlalte fete care mai au pb va doresc din suflet multa sanatate, sa stati cumintele ca sunteti pe maini bune si dd e mare.
sa dea dd sa tineti bb-ii cat mai mult.

aris si inapreda,daca o mai tineti asa cu distractii o sa nasteti dansand

eu de ex.cred am sa nasc pe drumuri, asa ma "ameninta" lumea, ca nu stau potolita.


http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze de la craciun

mitzica30+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

shasa - mi s-a parut mie ca recunosc scarile de la elias in pozele tale de la externare. eu oricum asa imi facusem planul ca o sa nasc in camashile alea minunate de la spital+ superbele halate cu buline probabil le cunoshti. sper sa nu ma lovesc de diverse asistente care sa imi comenteze garderoba. ultima data cat am stat in spital se gasea cineva sa ma intrebe de doua-trei ori pe zi de ce nu sunt imbracata in pijamale.....si trebuia sa raspund: pai astea sunt pijamalele mele. am vazut si eu acum poza cu burtik ta oricum de cate ori ma uit la pozele tale nu imi vine sa cred ca esti mama de doi copii(absolut superbi btw) si in curand chiar de trei, prind si eu curaj uitandu-ma la tine, poate fac si eu trei

ina - nici eu nu m-am obishnuit cu privirile insistente ale celor din jur. shocul mare e cand spun cate luni am. nu stiu de ce toata lumea crede ca am vreo 6 luni asa. fratilor eu in trei zile intru in luna a 8-a!!! nu imi dau seama daca lumea se uita la mine cu admiratie sau din contra: uite si pe nebuna aia cu burta la gura bate cluburile. oricum nu conteaza, imi pare doar rau ca s-a speriat piticul meu si nu am putut sa stau la dans aseara.
chiar voi mai conducetzi? ca pe mine toata lumea ma freaca ca sunt prea gravida sa mai conduc

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

shasa - si eu tot ca tine stiam, mai multe lichide si mai putzina sare. in rest asa cum zice si pisigri ai grija la tensiune, daca se agraveaza intreaba doctorul

pisik - din pacate eu nu mai fac eco la iosup in trim 3 ca ar fi fost frumos sa ne intalnim. luni o sa fiu si eu pe acolo dar la doctorul meu.

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

carmen - Emma suna f f bine!

mihaela - ei, lasa sa zica ce or vrea....tot la spital nashtem si noi ia sa vezi

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS cum as putea uita halatele cu buline
Am si o poza cu halatul magic, pe care mi-a facut-o sotul la internare. Cand ma uit la ea ma cutremur. Si se vede pe fata mea cam ce efect avea halatul asupra psihicului meuHai ca o caut poate o gasesc si ma incumet sa o pun.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 28+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Hai ca am pus poza cu halatul
http://picasaweb.google.com/shasa18/Sarbatori20082009#5292600792459700210

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 28+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Mai intru si eu putin, cu speranta sa recuperez din urma, desi am mult de citit. (am avut o perioada mai putin buna, cu contractii si dureri, dar e bine ca a trecut si sper sa mai rezist macar o luna, apoi imi propun mai mult.)

Sper ca sunteti bine toate!

Andreea, 30+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput