***SONIA - docs` did miracles *** (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

un articol despre printesa noastra www.libertatea.ro/stire/fetita-lui-alex-conovaru-de-la-b1tv-s-a-operat-228982.html" target="_blank">aici

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Oana, ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns in tara sanatoase...

am vazut pozele voastre, le-am savurat...Sonia e o scumpa frumusica foc...sa fie sanatoasa si sa creasca maaaaaare....

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)


ERIC IN IANUARIE 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4#" target="_blank">ERIC IN CONCURS(pozele ela1 si ela2)...


PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Sonia si Oana multi !!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Doamne, ce copil, ce minune se opate intampla cand Dumnezeu isi pune puterea!

Iertati-mi interventia, nu este vorba de ignoranta ci doar din lipsa de timp nu am mai trecut pe aici...insa voiam sa intreb, Sonia e ok acum cu inima? Am vazut in articolul de mai sus ca ar mai fi totusi nevoie de o interventie la inima peste cativa ani...pana atunci controalele sunt de ajuns? Oricum, din poze nu s-ar zice nici o clipa ca e un copil cu un trecut medical care intrece si multi alti pacienti adulti

Ma bucur nespus ca este in forma si sunt alaturi de ea in demersurile ce urmeaza. Chiar asa... prin cate au trecut, Oana si Sonia, nu pot fi decat niste exemple invingatoare pentru noi Problema cu auzul nu poate prezenta riscuri atat demari, poate doar o suita de alte griji pentru Oana, dar la care sunt convinsa ca le va face fata

Sanatate multa si va urmaresc din umbra, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mirandolina, . da, Sonia va mai avea nevoie de o interventie peste 7 ani, cam asa, prin care i se va schimba artera pulmonara transplantata impreuna cu valva. nu e atat de dificil, dar e musai sa fie facuta tot in SUA, din pacate (dpdv financiar). acum cu inimioara totul e perfect, functioneaza normal, eu m-am panicat rau de tot cand am ascultat-o prima data dupa corectie, batea "ciudat", adica normal, dar diferit fata de obisnuitul ei. e bine in concluzie.

cu urechile m-am enervat, ca am venit in tara sa ii fac RMN si CT la urechi, am asteptat sa vedem ce si cum si sa ii puna aparatul aici, dar deh, fiindca traim in romania, nu se poate face protezarea in tara si acum astept sa primesc o programare la munchen sau frankfurt cat mai curand, sa putem incepe terapia de vorbire si sa vb si ea odata, ca m-a innebunit cu AAA,EEE, OOO, UUU, diferite si repetate vocale... "vorbeste" intr-una, m-a zapacit, nu mai stiu ce sa fac cu ea ca sa nu se plictiseasca. dar e extrem de vocala, toata ziua ii merge gura... azi n-a tacut decat cand a adormit la pranz. in rest continuu are ceva de zis, comentat, explicat, aratat, certat, etc.

si sper sa ne auzim cand ma intorc din germania cu vesti foarte bune dpdv audiologic !

************************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valipop spune:

Va dorim mult succes si sa veniti cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Dragelor, va asteptam cu vesti minunate pentru ca asa trebuie sa fie!
va imbratisam cu drag si ne gandim la voi

Andreea , mamica de Anastasia( 23.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Buna ziua,

Sonia si Oana sunt inca la Munchen.
Au fost la controlul cardiologic si totul este in regula.
I-au fost puse aparate auditive, dar inca nu este o schimbare semnificativa: este foarte atenta la ce este in jurul ei, sunetele emise sunt altfel decat cele de pana acum, dar totusi nu raspunde asa cum si-ar fi dorit Oana. Mai trebuie reglate aparatele...., si probabil nu va scapa de operatia de implant cohlear.
Trebuiau sa vina maine acasa, dar..Sonia a contactat o viroza respiratorie foarte urata, saturatiile au scazut, asa ca este internata in spital. Tuseste, nu poate respira cum trebuie, asa ca e ajutata de oxigen, ia o gramada de medicamente si e tare bleguta. Sper sa isi revina cat mai curand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Oana Multa sanatate va doresc! Ma gandesc in fiecare zi la voi, ma rog sa treceti cu bine si de acest hop!



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Clipe de viata 2008" target="_blank">Clipe de viata 2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Oana, multi Soniei, sa-i treaca cat mai repede viroza!Multa multa sanatate, va doresc!
Iar cu urechiuse, stai linistita, ca totul va fi bine, este o fetita minunata, care va receptiona totul foarte repede!!!
Asteptam vesti de la voi!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput