Mamici si Gravidute de Italia (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Fetelor a dat la stiri ca iau arestat pe astia care au clonat cardurile

Am uitat sa va spun ca i-am luat girelo lui Fabi,la inceput ii era teama sa se deplaseze ,acum vine dupa mine prin toata casa

Vroiam sa va mai spun ceva da nu mai stiu,poate imi aduc aminte pana maine.

Noapte buna si puricii sa va sarute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

SAL DRAGELE MELEPE TOATE...!AZI am avut o zi linistita...am vb cu medicul despre rezultatul analizelor ANDREEA si mi-a spus k totul e normal in aceasta perioada a sarcinii,k pot manca cate putin din toate dar cu masuraeu clar k am intrebat:cum pot manca orice cu nivelul glucozei 30 de 2ori mai mare?el:DA...atunci eu am spus k,dupa parerea mea desi nu sunt medic nu o sa mai mananc dulciuri deloc si o sa incerc sa mananc sanatos!atunci si el a zis:dk te poti abtine sa nu mananci e bine dar sa stii k glicemia duce la DIABET GESTIONAL nu glucoza..in fine cred k o sa stau la regim pana vb cu medicul meu chiar dk si asta poate avea dreptate in felul sau,k doar e medic!

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

Citat:
Cat se plateste la scuola materna dela 2 ani jumate?



Scuole dell'infanzia
La Scuola dell’Infanzia è un servizio gratuito che accoglie i reclama - reclama mascata dai 3 ai 6 anni

este gratuit, dar nu si obligatoriu, deci se intra in baza punctajului.

se plateste doar bonul de masa, circa 4-5 €/zi.


tu apartii de Milano?

si eu trebuie sa-l inscriu pe Ale anul acesta, anul trecut inscrierile s-au facut (pentru anul scolar 2008/2009) pana pe 31 ianuarie 2008.

Pt. anul scolar 2009/2010 inca nu a aparut circulara.


Ale
le mie foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

IRINA,NELIA...cred k va agitati prea mult,nu cunosc antecedentele voastre si nu vreau sa ma bag dar incercati sa stati calme k stressul si nervii provoaca ridurispun asta in spirit de gluma sper sa nu va suparati!cat despre discutiile voastre par foarte interesante subiectele,clar k am ce invata de la voi cele trecute prin viata

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ANDREEA-nu ma plictisesti deloc,chiar imi face placere sa aflu si parerile tale cat si a altora,asa mai invat cate ceva!si eu incerc sa economisesc cat mai mult pt bebelina,dar pe de alta parte ma gandesc:suntem atat de egoisti ne gandim numai la noi,odata in viata exista PRIMA OARA,la fel si pt bebelina asa k o sa incerc sa iau ceva accesibil si frumos in acelasi timp,tocmai de teama de a nu trebui sa se strice apoi sa mai cheltui alti bani in plus!SOTUL MEU este de parere k mai bine PUTIN SI BUN...oricum sunt convinsa k vom face cea mai buna alegere la cat de mult o iubim

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

BIONDA-ce scump e ALBERT LA BAITA....ce bulanashe are dragutul de el!e marisor dupa cum se vede in fotografie,cate kg are?se vede k papa bine


KATIA-sa spunem k suntem bine,dupa medicul care mi-a analizat rezultatele..oricum eu stau la dieta(fara dulciuri si carbohidrati)ma simt mai bine decat acum 2zile,decat atunci cand mancam tot ce gaseam in cale...decizia mea este sa MANANC SANATOS SI ATAT,am observat k ma ajuta si la digestie..k mari probleme am intampinat si cu dgestia asta...unica pbl e k ma cam doare spatele..si cateodata in josul burticii..dar cred k este normal,bebelina creste si isi face spatiu impingand in stanga si-n dreapta

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sa stiti k eu sunt pe aici prin zonava pandesc..poate-poate vad vreo umbra!glumesc,astazi am dormit k ursl pana la 10 apoi dupa-amiaza in jur de 2h..cred k voi face noapte-albaufff nu pot sa-i opun rezistenta somnuluie mai tare k mine

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ANDREEA-dormi?facem schimb de ture in seara asta?

ely 25sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

M-am uitat la tv,acum ma duc sa dorm.
Ma bucur ca e totul bine.Daca reusesti sa te abtii de la mancare
inseamna ca esti tare,eu aveam depozit de toate sucurile,etc...
ca sa vezi ce diferite suntem.La mine era f. mare frica sa nu imi
fie pofta de ceva ce puteam vede prin jur(la altii, la tv,etc).Am
si aruncat multe,ca nu le mancam,le cumparam si apoi expirau...
Eu aveam dureri f. mari de spate,la inceputul sarcinii,de abia ma
ridicam din pat,dar sunt sigura ca de prea mult stat in pat.Aveam
greturi f. mari,si cand nu eram la lucru,stateam in pat.


Noapte buna!

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana7mi

Citat:
Cat se plateste la scuola materna dela 2 ani jumate?



Scuole dell'infanzia
La Scuola dell’Infanzia è un servizio gratuito che accoglie i reclama - reclama mascata dai 3 ai 6 anni

este gratuit, dar nu si obligatoriu, deci se intra in baza punctajului.

se plateste doar bonul de masa, circa 4-5 €/zi.


tu apartii de Milano?

si eu trebuie sa-l inscriu pe Ale anul acesta, anul trecut inscrierile s-au facut (pentru anul scolar 2008/2009) pana pe 31 ianuarie 2008.

Pt. anul scolar 2009/2010 inca nu a aparut circulara.


Ale
le mie foto


Ce punctaj?Nu stiu daca apartin de Milano,la ce te referi?Stau in prov. Milano dar intr-un sat cam la 10-15 km de Milano oras.Am aici aproape asilo,in vreo 3 sate dar nu stiu cum trebuie sa procedez.Ai mei in 2010 decembrie fac 3 ani ,deci ar trebui sa-i inscriu prima(nici nu stiu cand ar incepe inscrierile) ,dar imi place sa fiu informata din timp de treaba asta.
Pupici la Ale

Mergi la inceput