Strumfi de iul-aug 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Am inceput sa scriu mesajul postat mai sus la ora 9 dimineata.
Andra nu mai vrea in scaunelul ei. Sta pe scaun normal. Scaunul ei deja a ajuns la alt bb.
Miki la noi vad ca functioneaza reteta ta. Sotul ma tot intreaba daca le-am dat antibiotic.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

oana,sanatate catincai
noi abia am sosit,am fost la caine unde fii-miu a cazut intr-o balta plina ochi cu noroi..si in gura avea..in fine,apoi am venit acasa si l-am schimbat.am fost si la shooping,dar usor caci nu prea pot cumpara multe cu el..m-am decis sa-mi refac usor usor garderoba,mai ales ca sotul meu mi-a oferit o suma de bani,drept cadou pentru ziua mea,care se apropie..si am zis hai,acum e momentul...asa ca zilele astea sunt euforica,uite asa imi mai ridic moralul,sigur e o metoda temporara caci acasa iar pic in butoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Brazuca, vorbim in particular .
Nma, in Bucuresti nu mi-a cerut niciodata reteta pentru homeopate. Spune-mi ce ai nevoie si-ti trimit daca vrei.

Carla, s.17 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

la andrei a functionat de multe ori tratamentu' cu oscillo!!!eu incep sa-i dau imediat ce stranutul se asociaza cu muci! nu a mers atunci cand raceala debuta cu febra!

"gandesc incet, sa nu ma auda cineva...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Mychy, i-am mai dat oscilo si nu avut efect (nici la mine nu are!)...am bagat-o deja pe panadol si nurofen...mi-a facut si un 38.1,...da nu stiu daca e de la raceala sau de la dinti...da oricum..tratam simultan!

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Uitaseam sa schimb semnatura, am mai crescut putin .

Si mie mi-e groaza de viroze, o sa incep sa o scot pe Saby chiar daca nu suntem refacute complet, dar mi-e sa nu ia o alta tulpina de virus si sa o luam de la capat.

Carla, s.18 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna!

Tocmai ne-a vizitat dr si suntem pe drumul cel bun, dar pana luni stam in casa. mi-a zis ca pe langa tot soiul de viroze e si epidemie de varicela.


Sanatate multaaaaaaaa tuturor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Ioanaiub biberonul vreau sa il scot in masura in care nu il va mai asocia cu somnul. Adica nu vreau sa il scot de tot insa vreau sa nu mai fie nevoie de biberon ca sa adoarma, ea l-a luat pe post de suzeta de cand am scos suzeta si nu stie sa adoarma singura, ii trebuie sa suga altfel nu poate.

Aseara si-a baut biberonul in sufragerie si apoi a adormit relativ usor in camera ei (cu mine langa ea binenteles)insa la 2 noaptea a avut concert si am cedat pentru ca sotul merge la munca deci nu o puteam lasa sa urle in nestire. A baut lapte s-a culcat apoi la 5 i-am dat apa si la 6 am dus-o jos ca iar urla. Ea de obicei se trezeste la 8 insa numai daca bea biberon pe la 5. Acum doarme ca e franta.

Aseara initial tortelini au fost bune si dupa cateva guri a fost bleah. Bine si asa. A mai mancat ceva legume si castraveti.

Jadi dai si fugi? nu ne zici nimic?

Carla sa fie bebe ce vreti voi si sanatos.

Housepocket si Aylin ma consider norocoasa cand citesc cum e la voi. Lasa ca vor manca ei pana la urma.


Sanatate strumfilor bolnavi.



Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Luna, am inteles ... noi inca mai suntem cu suzeta dar vom scapa in curand ...
astazi Mara nu a dormit la pranz ... azi dimineata m-am trezit ca am auzit zgomot la ei in camera copiilor, am vazut lumina aprinsa si David o striga pe Mara sa se trezeasca , era ora 6,30 , nu sunase ceasul, noroc ca s-a trezit David ... Mara s-a trezit si ea, nu a mai dormit asa ca la 10,30, cand eram la plimbare, a adormit in carucior ... la intorcerea acasa s-a trezit dar la pranz nu a mai vrut sa doarma. acum e foarte obosita dar nu vrea sa o pun in pat

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Si noi suzetim la greu. Mai uita cand si cand, dar somnul e legat de suzeta.
De mancat, mancam la doua linguri, dar noi suntem restrictionate de alimentele cu potential alergen. Are perioade si perioade, uneori ma mir din ce traieste. Cu kg, cum sa stam? 10.
De spalat pe dinti... o imita pe Alexia si nu avem probleme.

Mergi la inceput