FIV 210

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ioana, Maria08,
Cristal am inceput prednisolon in prima zi a CM. Am avut protocolul scurt. A, si prednisolonul a fost sub denumirea de Solupred, iar cand mi s-a terminat am continuat cu Prednison pana prin sapt 8 de sarcina. Iti trimit prin mail schema mea de stimulare.


cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Maria08 multa bafta atunci. Eu sunt inca pe anticonceptionale, iar in jur de 25 januarie incep inhibarea si cam in jur de 15 feb cred ca o sa fie punctia.
Many_iani Daca faci ET la MNL vezi ca profu vine pe 15 feb in loc de 8 feb, deci e posibil sa faci ET in 16-17 feb. Si eu tot acolo fac FIV-ul. Primul FIV a fost un succes si acum am un baietel de un anisor si 5 luni. Sper ca si de data asta sa reusesc..daca nu mergem mai departe. Multa bafta

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

many_bani cred ca voiai sa spui monitorizari ecografice, nu "ecologice"

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

betty78 ai un baietel minunat si tu esti o mamica frumoasa!Iti doresc sa ii faci o surioara sau un fratior in curand!Multa bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

korapop cu sigurata am sa-ti spun daca aflu ceva,..cu siguranta ne va anunta pe fiecare in parte. Eu nu am mai insistat, ...astept tel de la dna dr...
o zi buna, ...tuturor
mufiinuta.."umblu" dupa tine pe la gravidute sa vad ce mai faci... p.s. iti respect dorinta

cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna,
Kora, ai dreptate am vrut sa spun ecografice, dar cand esti cu mintea in sapte parti, iese altceva
Betty78, esti sigura? eu stiam de 8-9 feb.O sa sun acum sa vad.
Si la mine FIV 1 a fost un succes, dar din pacate nu pana la capat,
Stie cineva ceva de ceaiul de cretisoara,.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

Buna.
Moniland, saru'manushik de capitol si sa fie unul norocos. Mersi ca m-ai trecut pe listuta de ianuarie.
Candy, nu fii suparici, probabil nu ti-au raspuns mai multe fete la intrebari ptr ca nu stiu nici ele f multe despre ET-ul cu embrioni criogenati, dar suntem aici toate cu sufletul ptr fiecare dintre noi.Se pare ca eu deschid anul acesta lista fetelor cu ET de embrioni criogenati, am asa niste emotii...dar sper sa fie bine ca sa va ridic si voua moralul.
Am sa revin diseara sau maine dimineata cu amanunte de la monitorizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna ziua,fetelor!

Catank...nu v-am lasat balta aici sunt va citesc zilnic ca mi-e drag sa fiu cu voi acolo ,aici cum zicea si Elena sunt alte emotii,asteptare ,batalia castigata..apoi fetelor urmeaza stresul adevarat de la eco la eco traim cel putin in primele trei luni cand stiti si voi e mai riscant..asta e stres,alte minuni,scurgeri,sangerari,lacrimi,cand vezi fete care pleaca dintre noi ti se strange inima in tine..Acum mi se pare cumva mai usor cand asteptam cu nerabdare sa treaca zilele pana la analiza de sange..ce sunt alea 10-14zile?Sa vedeti pe urma din 2 in 2 saptamani emotii cat casa sa fie bebeul sanatos!!Parca nu mai trece timpul!
Asa am si eu zile mai amarate,mai bune si cand nu-s in apele mele nu mai vreau sa supar pe nimeni,mai ales pe voi care aveti nevoie de suport moral..asa ca vin numai cu doza maxima de optimism ..Cata sper ca ti-ai luat ce vorbeam,nu?te pregatesti de atac?sper..te pup si iti doresc numai bine si ma bucur sa vad ca atmosfera generala e ca intotdeauna aici cu forfota mare si pregatiri ca de nunta..

Fireyes..cum esti?din cate am citit esti in focuri..pareai dezamagita..nu uita unul si puternic sanatos,e de ajuns sa devii mama,nu iti pierde speranta!iti tin pumnii stransi..

Maria 08,asa m-am bucurat cand am vazut ca esti si tu pe linie dreapta..februarie da,bate la usa!!mult noroc,Maria!te pup

Va doresc fetelor sa luati cele mai bune decizii,doctori,medicamente..si sa aveti in sfarsit anul acesta copilasul mult dorit si asteptat..va pup pe toate si va mai scriu,aici sunt mereu.Imi place energia voastra..

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Florela..

Pumni stransi stransi de tot ,sa mearga totul struna la monitorizare si dupa..fii tare asa cum te stim ,ca cei mici sunt sigura sunt puternici ...i-ai acasa si sa fie totul stii complet..copilasi,pisici,parchet deh,familion mare..parca vad ca vei avea gemeni!!ia aminte la baba omida..
te pup ..bafta!!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

muffinuto, ce frumos ar fi...! Am inceput sa citesc prin zodii si cica anul asta balantele o pun de copii ( si eu sunt balanta )

Mergi la inceput