Despre Suflete pereche

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanita spune:

Cartea inca nu am citit-o, dar am vazut filmul...mi s-a parut ravasitor de emotionant:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Undeva in alta lume,
Ne-am mai intalnit camdva...
Imi aduc aminte cum e vocea ta,
Privirea ta, umbra ta peste ape...

Daca n-ai fi tu, nici eu n-as fi eu
N-as putea iubi, n-as fi iubit nici eu
O leme-as rascoli ca sa te stiu...
Sa ma stiu...

Daca n-ai fi tu, nici eu n-as fi eu,
Fara nici un drum si fara Dumnezeu,
Dar poate te-as visa, te-as astepta sa apari
Undeva, candva...

Ce simt de aproape 10 ani...ca viata mea a inceput pe 6 iulie 2001, asta ti-am spus , zi de zi din viata mea alaturi de tine m-am simtit cea mai iubita, cea mai frumoasa, cea mai dorita si cea mai interesanta femeie... Cand te-am cunoscut am simtit ca tu esti Acela...Eu cred in suflete pereche pt ca tu m-ai invatat asta in fiecare zi. Nu cred ca nimeni, nimik, nici viata si nici moartea nu va opri aceasta iubire..nu va opri iminile noastre sa bata una pt alta...chiar daca fizic nu vom mai fi cred ca vom merge spre eternitate mana in mana asa cum am mers si pana acum...nu cred ca pentru o dragoste ca a noastra exista vreun obstacol...pt ca am trait destule impreuna si nimik nu s-a dovedit suficient de puternic sa ne doboare.Multumesc lui Dumnezeu pt copilul nostru, Iustin...un ingeras care ne aduce numai bucurii si care va duce povestea noastra mai departe...Te iubesc mult Gaby!!! Sper sa fim sanatosi ca sa-ti pot arata asta cat mai mult timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Undeva in alta lume,
Ne-am mai intalnit camdva...
Imi aduc aminte cum e vocea ta,
Privirea ta, umbra ta peste ape...

Daca n-ai fi tu, nici eu n-as fi eu
N-as putea iubi, n-as fi iubit nici eu
O leme-as rascoli ca sa te stiu...
Sa ma stiu...

Daca n-ai fi tu, nici eu n-as fi eu,
Fara nici un drum si fara Dumnezeu,
Dar poate te-as visa, te-as astepta sa apari
Undeva, candva...

Ce simt de aproape 10 ani...ca viata mea a inceput pe 6 iulie 2001, asta ti-am spus , zi de zi din viata mea alaturi de tine m-am simtit cea mai iubita, cea mai frumoasa, cea mai dorita si cea mai interesanta femeie... Cand te-am cunoscut am simtit ca tu esti Acela...Eu cred in suflete pereche pt ca tu m-ai invatat asta in fiecare zi. Nu cred ca nimeni, nimik, nici viata si nici moartea nu va opri aceasta iubire..nu va opri iminile noastre sa bata una pt alta...chiar daca fizic nu vom mai fi cred ca vom merge spre eternitate mana in mana asa cum am mers si pana acum...nu cred ca pentru o dragoste ca a noastra exista vreun obstacol...pt ca am trait destule impreuna si nimik nu s-a dovedit suficient de puternic sa ne doboare.Multumesc lui Dumnezeu pt copilul nostru, Iustin...un ingeras care ne aduce numai bucurii si care va duce povestea noastra mai departe...Te iubesc mult Gaby!!! Sper sa fim sanatosi ca sa-ti pot arata asta cat mai mult timp!


fie ca dragostea voastra sa dureze vesnic

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Multumim mult Ioanaiub...daca ai o poveste de dragoste iti doresc sa dureze for ever and a day!!! Va doresc la toti sa aveti parte de iubire si fericire..conteaza cel mai mult!!!

Mergi la inceput