graviduta dolofana

graviduta dolofana | Autor: bebita1980

Link direct la acest mesaj

Buna,sunt noua pe aici,o sa devin si eu mamaica in august 2009,acum am cam 11 saptamani si am si eu o problema,sunt mai dolofana unde imi gasesc si eu haine,tinand cont ca o sa ma fac si mai mare,multumesc mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Buna, o sarcina usoara iti doresc! Vrei neaparat sa porti haine de gravida? Eu mi-am cumparat doar o pereche de pantaloni de aceia cu banda speciala, in rest am purtat haine normale cat am fost gravida. Avand in vedere ca nasti in august, va fi cald cand vei avea burta mare, asa ca merge sa iti pui niste tricouri largi pe deasupra unor pantaloni de in cu betelie speciala de bumbac. In rest, cred ca iti vor mai veni o vreme hainele normale, doar ca va trebui sa umbli cu nasturii desfacuti la pantaloni. Ce mi s-a parut util au fost niste esarfe-bandane (nu stiu cum sa le numesc) din bumbac. Gasesti prin magazine, se numesc centuri de sarcina. Le poti lega peste blugi, bluza, etc, ca sa nu se vada ca umbli cu nasturii sau fermoarul desfacut. Sunt colorate, arata chic si le poti folosi si dupa ce nasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebita1980 spune:

Multumesc mult pentru raspuns,nu ma gandisem,e o idee super,da cred ca pana mai tine iarna mai pot fenta cat de cat si vine primavara vara si pot lua o rochita ceva,multumesc inca o data.

Mergi la inceput