America (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sunt pe aici, incerc sa mai lucrez un pic la teza de masterat ca tb sa refac un capitol. Cam greu cu pozitia, stau cumva la 45 de grade, pe covor
Nici un semn...Am dat cu aspiratorul (mi-am facut un hobby din asta, Luc rade de mine si imi spune ca am transformat aspiratorul in poseta, in fiecare zi cu el de brat) si mai pe seara ma duc jumatate de ora la plimabare...

Voiam sa va spun ca am vizionat niste filme romanesti: "Nunta muta" - genial, am ras cu lacrimi, "Supravietuitorul" de Sergiu Nicolaescu - booooring," Restul e tacere" ( bunicel). Mai este unul de lung metraj, se gasesste pe google, free, "Marinela de la P7", de Cristian Nemescu, interesant.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Miere

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Sanzi, la multi ani si sa folosesti sanatoasa si voioasa biticla! Si io tot asta vreau de ziua mea

Ramona si fetele slabicioase, cum se numeste grupul pe Sparks?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Anamari, ne zici reteta de fish cake?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani Sanzi! Sa stapanesti sanatoasa si voioasa bicla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mersi fetelor!!!
Am facut o tura prin cartier , de imi flutura abcesul si se uitau vecinii ca la mere padurete.
Mama cica am infectie sa iau antibiotic...
David tusea acu 2 zile dimineata si mi-a spus ca are tuse magareasca...apoi nu a mai tusit deloc si s-a minunat ca ce repede i-a trecut tusea magareasca...noroc ca i-a dat ea 2 lingurite de miere!!! (asta in caz ca nu stiati ca s-a descoperit leacul pt tuse magareasca!!!!)
Acum o dor rinichii (sau ceva pe acolo) si trebuie sa cautam nu stiu ce medicament!!!!

Mire, pai cum sa nu ii placa baietului in burtica cand il tratezi numai cu delicatese??? Ia du-l la Hulk movie si vezi ce repede iese!!!
Io estimez ca are cu siguranta peste 4kg!!! Sper ca nu i-ai luat hainute new born



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am uitat sa spun...
cum nu se mai vobeste de diete si retete de mancare, cum nu mai posteaza nimeni...
si aveam si eu timp si chef de vorba azi!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

LucasMom ...ma duc sa o scriu la subiectul cu gateala...


Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Miere, ce marca e "poseta" ta?
Sinzi- nasol cu abcesul ala, imi pare rau ptr tine. Stiati ca pe scara durerilor, durerea de masea e pe primul loc? Urmata de nastere pe locul2.
Ramonka- ai "descoperit" cum sta treaba cu grupul pe Sparks?
eu am infiintat grupul asta si am trimis cateva invitatii la cei la care mi-am amintit nickul.

Oricum pentru cele interesate sa join us- please:
http://www.sparkpeople.com/myspark/groups_individual.asp?gid=29183

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Multumesc Anamaria

Adrianaloy, eu stiam ca pe primul loc sunt by far durerile de crize/pietre de rinichi, sunt printre putinele pentru care se administraza morfina in ziua de azi in US. Asa ne-a zis doctorul cand a avut sotu' una de rinichi cu cativa ani in urma.

Alina

Mergi la inceput