Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (112

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata!
Ariya, La multi ani si tie si celorlalte mamici a caror zi este azi, sotilor, bebeilor, la toata lumea. Azi e si ziua Ioanei mele si a Ioanei lui Naty. Sa fiti sanatosi cu totii!
Bebelusi, eu am fost alaltaieri la eco si scrie clar pe rezultat ca sunt in 34 s si 5 zile. Daca fac calculul, azi intru in sapt 35...ma doare capul, ca nu stiu ce sa mai cred...:) Daca si tu, si Cami si Jasmi ziceti ca intram in 36, atunci asa e....mie-mi convine mai mult
Si Bebelusi, apropos, daca mai pui poze cu bunatatile pe care le faci, sa stii ca te raportez la moderator ...trec la masuri extreme. Nu vezi ce isterii provoci? Eu abia azi ajung la cofetarie si am pe lista savarine, eclere, acum si cozonaci. Ce mai ai de gand sa faci ca sa le iau pe toate....eeeee.....

Miere, cam asa arata aspiratorul de nasuc, numai ca e de productie frantuzeasca...dar fetele zic ca e cam apa de ploaie si mai bine raman la batistuta bebelusului, ca e sfanta!
Andreea, eu am folosit o perioada ulei de masline la Ioana si e oarecum ok, numai ca e cam prea uleios, nu intra repede in pielicica...poate o sa folosesc si de data asta numai in primele zile, saptamani, sa vad...



Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (34+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

rox - ce bine arati. acuma am vazut ce tare seamana patrick cu tine. el ca de obicei ma



Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cristi ce bine arati, nu-mi vine sa cred ca ai nascut!!!!

ALINUTA SUPER POVESTIOARA, SI SUNTETI FRUMOSI CU TOTII!!!!Sa va dea DD multa sanatate

35+ Vlad Mihai

AMR 6 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Am trimis si eu 2 poze pe contul de poze.
Ca sa facem cunostinta



lui David Andrei 4.5 ani si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

spic de grau - esti tare draguta. da eu eram sigura ca esti blonda - de la nickname...

si david e o scumpete

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anuc cand ai 34 si 7 zile termini sapt 35 si intrii in sapt 36 .... ce nu intelegi ??? dar vei scrie 35+ .... asta inseamna ca esti in timpul sapt 36 ... dar nu poti scrie 36 pana nu se termina sapt 36 ...

bebelusi nu intrii in luna a 9-a decat sapt viitoare .... sapt 35 spre 36 e ultima din luna a 8-a .... de aceea zicem ca din sapt 37 putem naste .... ca suntem in luna a 9-a ... 37,38,39,40 acestea sunt sapt lunii a 9a

roxana am trimis alt PM la tine ....

34+ANTONIA IOANA

AMR 6 SAPT

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Roxana foarte frumoase poze! Si Patrick e un scump, ca de obicei
Cristi super bine arati!
Anuc, am vrut si eu sa-ti mai explic faza cu saptamanile, dar a explicat Cami f bine

Si ziceti ca peste o saptamana intram in luna a 9-a?

Jasmi 34+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Spic de grau, ai un scump de baietel!
Andre_ea ... si zici ca vineri e ziua cea mare?


Jasmi 34+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

roxanaz, bee, la indicatia medicului (doctorita de familie) am dat-o cu violet. Doctorita a zis si Bepanthen, si violet, dar o sa ma limitez la violet. Azi cica imi aduce si trimiterea catre Pediatrie, vrea s-o vada un medic de acolo, nu i-a placut ca mai are un pic de icter, se vede in obrajori, si ca i se invinetesc palmutele, s-a temut sa nu aiba ceva la inimioara, dar a ascultat-o si a zis ca e totul OK... Nu i se invinetesc mereu, ci sporadic si spontan...

Eu am racit... Stranut, imi curge nasul, ma ustura gatul... Stau cu masca de-aia chirurgicala in camera bebelinei, sa n-o contaminez...

Ieri dimineata si azi-dimineata, bebelina mea si-a prelungit programul de somn, a dormit cate 5 ore, m-a speriat... E OK?

spic, si noi folosim Pampers, dar nu m-am uitat la provenienta, mi se par grosi, adica umplutura e destul de groasa... Tine bine, pana acum, n-am avut probleme...

lisa, da, se face, imediat dupa nastere - la bebelus ma refer. Cum il scoate din burtica, cum il inteapa. Doua vaccinuri se fac pana sa iasa din spital.

Dark, vazut poze, sa va traiasca puiutul! De mai fac un baiat, ma dau si io pe nume irlandeze... La Daria mi-am satisfacut damblaua cu India, una dintre cele doua tari preferate. A doua e Irlanda, of course, deci... Mama nebuna, ce mai...

Alina, am apa termala de la Avene. Acum e mov pe fata, de la violetul ala. Bubitele erau mai naspa putin decat cosuletele, adica deja erau mai rosii...

De bagajul meu, cat am fost in preoperator, a avut grija o colega de salon. Pe urma, mi l-a pus infirmiera pe targoaca pe care eram, dupa ce am nascut si au trecut cele doua ore de masaj pe burta si perfuzie cu glucoza, si m-a dus cu totul in salon. Acolo mi l-a asezat langa pat si m-a preluat matusa, au lasat-o sa intre si sa-mi dea de mancare, pentru ca le-a spus ca sunt vegetariana si asistenta a zis "hraniti-o dvs., ca mie mi-e frica". N-a umblat nimeni in bagajul meu, nu mi-a disparut nimic.

cristi, in poza cu tricoul albastru, sa nu-mi zici ca esti dupa nastere...


Daria Nandini s-a nascut in data de 18 decembrie 2008, la ora 16.44.

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:



Apropo de lunile de sarcina - mie medicul mi-a zis asa: termenul iti e 25/feb (ca ei calculeaza 41 saptamani), atunci in fiecare 25 al fiecarei luni schimbi "prefixul".
Asa ca ptr mine de ex, luna a 9a incepe pe 25 ianuarie - si corespunde la inceputul saptamanii 37.
Daca e sa ma iau dupa modul de calcul din RO - cu 40 saptamani - intru in luna a 9a in saptamana 36, adica pe 18 ianuarie...
Complicat rau

lui David Andrei 4.5 ani si 34+

Mergi la inceput