Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salut mamici, LA MULTI ANI! un an nou cu sanatate si cu multe realizari.

LA MULTI ANI!
IOANELOR si IONILOR!

RALUCA IOANA
ELIANA IOANA
NORA IOANA
MARTHA IOANA
TEODORA IOANA
EDUARD IONUT
THEODORA IOANA
TUDOR IONUT

SA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI!


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

LA MULTI ANI TUTUTOR CELOR CARE POARTA NUMELE DE ION SI IOANA!!!!!!
TOT CE E MAI BUN PE LUME SA VA IASA IN CALE,SANATATE SI MULTE ,MULTE BUCURII!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:


La muuuulti anii, Ioniciloooor!
Sa traiasca la multi ani toata lista lui Stefimic si nu numai!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Pisikuta, nu am zis ca de la antibiotic ii creste imunitatea. Am vrut sa ii spun Roxanei ca ai nostri pot raci mult mai tare decat ceilalti copii ca nu au anticorpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

LA MULTI ANI SFINTILOR ION!!! SA FITI SANATOSI SI BANOSI!

Si daca doriti sa revedeti , sau sa vedeti ca nu ati mai vazut-o de multa vreme

PRINTESA MOFTUROASA

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

revenim si noi acasa si la stup,dupa atatea zile petrecute in alta casa.
nu pot sa spun ca a fost rau.bunica a avut grija si de nepot si de mine si de fie-su.....dar cel mai bine e in casa ta.
am citit mai pe sarite.....poze nu am apucat sa vad.....am sa incerc sa recuperez din urma.
acum inca mai sunt racita......
vreau doar un dus fierbinte si sa dorm linistita in patul meu.

revin......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Salutare inca o data si vin si eu cu o durere.

Poate ca o sa radeti de mine dar eu sunt un pachet de nervi, tocmai o suna SOCROSENIA pe mama mea sa-i spuna sa o ducem pe Catalina la dr ca are ata la limba, de asta nu vorbeste, ca noi nu vorbim cu ea etc... Oricum vin si va intreb cu cea mai mare seriozitate ai vostrii chiar vorbesc ??? Catalina nu spune nimic corect , singurele cuvinte pe care le zice sunt "api", "agi", "tati", "mama" si in rest o plimba limba , chinezarii... Eu inteleg ce vrea ca stau pe langa ea dar cine o vede rar cum sunt bunicii habar nu au ce vreaasa ca au ajuns la aceasta concluzie. Si una peste alta nici nu vrea sa pape mai nimic , singurele mese consistente sunt cele de lapte dimineata si seara . In rest nu mai vrea NIMIC gatit , mai ciuguleste cascaval , branza topita si pastrama de pui. Sincera sa fiu arunc mancare peste mancare , ea nu vrea si pace. Sau ia 2 lungurite si gata pleaca.

Mai este cineva asa ca noi?? Oare e bolnava? Ea oricum are muci de vreo 3 zile , dar si inainte de muci tot asa manca.




Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

duamna alina,
nu dispera! copilul n-are ata la limba. daca ar avea sigur ai fi stiut. socrosenia o fi vrut sa zica altceva, dar n-a stiut ce. chinez avem si noi, stai calma. si mai sunt si alti "chineji" pe-aci (rog mamele sa iasa la raport ... ca sare inima duamnei alina).
despre mancat ... nu mananca vere ... da-i vitamine, dc crezi ca e cazul. iote eu acuma vin de la bucatarie, unde d-l matei mi-a facut creierii MUCI. piure cu fishfinger (altfel preferate) nuuuu, si strambaturi si urlete si tipete si mofturi. schimbam ... orez cu pui ... nuuuu .... 2 lingurite de ziceai ca rade castronul si apoi mofturi. i-a mai dat tatal din dotare niste paine, acum mananca pufuleti. am zis ca-l arunc cu tot cu scaun si castroane pe geam. de maine ... vitamine nene, ca eu m-am saturat de fitze de-astea. acu mananca, acu nu, mai mult nu si cu talente.

te-ai calmat?
hai ca m-am inflacarat eu. pai unii zic poezii, culori, stiu litere, spun cuvinte, fac propozitii si mutulone n-are rabdare sa-i zic 3 vorbe. ma duc sa-l leg de scaun. pana nu numara pana la 10 si nu stie ROGVAIV, nu-l dezleg.

P.S. acuma a venit ta-su cu farfuria cu mancare si se duce si fura cate o lingurita. barem de-ar manca. eu ma duc sa fac baie cu spumele de le-am facut!!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Kitty,pai daca-i place asa mult zapada lui Raul,poate se insoara pe aici ,ca 6 luni pe an o sa se sature de sanie,patine,schiuri...Sau,poate,va mutati cu totii in ,nu e imposibil .
Si apropo,la noi ninge iar ...nu ma mai joc ...
Si vreau si eu reteta aia cu peste pe pat de legume,mi-ai facut o poftaaaa ...

Eu nu-l laud pe David ca nu prea am cu ce,nu ma da pe spate cu nimic...are in vocabular cuvinte din trei limbi,le amesteca,e o varza tot ce zice,nu face propozitii,nu stie culorile,etc.Cand mananca singur parca e un porcusor,e un zvapaiat,face ce vrea,obtine ce vrea,e obositor,obositor si...racit(again ).

Hai ca fug la..cratita,ca ma asteapta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

ANAALINA, nepoata ema are 2 ani si 3 luni, nu vorbeste nimic clar. Mananca foarte prost, nu vrea un fruct , nimic, nimic, doar laptele si acela imi spunea sora ca este tare suparata ca nu il mai vrea. Problema ei mare este ca este foarte constipata si nu stie ce sa ii mai dea. Eu zic ca sunt copii care mananca si copii care nu papa. Al meu a papat bine pana de vreo 2 saptamani cand a inceput sa faca mofturi. Nu stiu daca de la canini ca am vazut ca incep sa ii iasa. De stiut stie multe, culorile le stie de mult timp, am ramas socata cate litere stie si eu habar nu am avut. Intamplator l-am intrebat ce sunt si am vazut ca stie . Stie multe povesti, seara imi arata ce poveste sa ii citesc. De vorbit, primul cuvant a fost bani, alta, altu, aia, si spune tot dar primele litere din fiecare, la carte-ca, la poveste-po, la masa-ma si uite asa. In seara asta i-a dat cartea fratiorului, punandumi-o pe burta. Sa vedeti cum imi pupa mereu burtica si sta cu capul pe ea, si zice ca ii da toate jucariile si ca o sa suga de la tate. Cand il vad cum face cu fratele lui ma topesc. Am fost cu el la toate piesele de teatru, este inebunit sa mergem. Sa va duceti la Punguta cu doi bani, mi-a placut cel mai mult, este super, Mihai la piesa asta nici nu a miscat. Sunt sigura ca multi copii ar fi tare incantati.
Fetelor, mai e vreun copil asa mica ca al meu? Nu cred ca are peste 80cm si 9500. Unde ma duc nu aud decat, ce mic este, ce mic este. El alearga si foarte repede si aud in jurul meu, cum se mira lumea, ca este prea mic si ce repede merge. Dar nimeni nu stie ca de fapt el este mare de varsta. Peditra mi-a zis ca daca nu crestea in decurs de cateva luni deloc, ar fi fost o problema. Socrii mei sunt mici de statura si sotul la fel. Oricum nu ma enervez cand toti se leaga de statura lui, pentru ca atata timp cat este sanatos nu mai imi trebuie nimic. O sa creasca el. Cine isi da din toamna puiul la gradinita? Eu am inceput sa caut, ca pana in iunie cand nasc vreau sa ii gasesc.

Mergi la inceput