Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Hello fetele,

Scriu si eu pentru ca sa mai stam pe prima pagina si mai ales sa va pup pe toate.

Eu am facut ultima injectie pe 23 decembrie si astept...astept..., stie cineva cam cat timp mai dureaza?

pentru toate burticile si viitoarele burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare dragelor , ce mai faceti?
eu sunt la penultima injectie pe 10 fbr, iar pe 11 febr prima eco dupa operatie, o sa-mi vad outzele. mai voua cand va venit dupa tratament? ca vad ca la iliraluca e deja de o luna in asteptare....iar fertilitatea cand?
ca pe ale mele injectii scrie ca fertilitatea revine intre 4 si 31 luni....inca nu resimt nimic din reactile adverse ale menopauzei nici macar bufeurile .....tot cu frigu'n oase va pupacesc
ps: m-am mutat intr-un apartament iei

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

la 79 de zile la mine. pe la vreo 60 deja se vazuse ca am ovulat, outzul lui tudorica, adica al meu, nu va mai ganditi la prostii
31 de luni??!!!???...jesus, asta e menopauza curata daca stai pe bara 3 ani juma
felicitari pt apartament didi, sa fie intr-un ceas bun. imediat cum ne-am mutat in noua casa la noi a venit bebe
ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor, hai ca s-au umplut paginile de diphelerinoase
magdita, pe 18 feb fac diphe 3, dar urmeaza sa fac si diphe 4 de la mine putere, cred ca am nevoie de o pauza mai lunga, interesant este ca, cu toate incovenientele tratamentului, ma simt mult mai linistita asa pentru ca stiu ca nu trebuie sa mai astept nici ovulatia, nici cm-ul, nu mai verific fiecare semn si simptom, cred ca incepe sa-mi placa sper din tot sufletul ca primavara sa vina cu bebelin la fata draga
ralu, io vad partea buna a lucrurilor, daca tot dau 5 mil juma in ficare luna pe tratament, macar fac economie la gaze, toata iarna am folosit centrala numai la minim, iar baietii mei (sotul si cu Piticul-catelul meu)au tras un frig de milioane, ehee, da ce nu fac ei pentru fata lor, imi aduc si eu aminte de nebunia anilor de facultate, examene si sesiuni, cursuri chiulite, imi este dor, eee... poate mai putin de examene, da cine are Tudorel scump
lucia, scumpa mea, la servici stau toata ziua cu geamul deschis, se uita colegii cam ciudat la mine si nu le vine sa creada ca sunt eu, cea mai mare friguroasa din firma, cu medox-ul nu stiu inca ce sa-ti zic, cred ca este putin am devreme, nu simt nimic deosebit, oricum m-am profilat pe struguri negri, in fiecare seara si dimineata beau cate 2 cani de suc facut in casa si este tare bun, cred ca dau fuga sa mai fac unul, cu riscul ma va alerga sotul ca ca dam faliment, eu reusesc sa scap de constipeala daca beau dimineata o ceasca de ciocolata calda..ahhh si stiu a nu avem voie, da' nici nescoasa pe afara nu pot sa stau

mie mi-a venit cm pe la 70 de zile de la ultima injectie cand am facut trata cu zoladex,

va pup

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Magdi hai ca ar fi cazul nici sa nu-l mai astepti.Deci,bifeaza zilele cu gler asa in treacat...ca din intamplare,de dragul sosului si de dragul fufuluiMacar aveti voie...incaSper ca ai scapat de examenul cu E mare,ala mare si rau.
Iliraluca ai citit ce i-am scris Magditei?Da?Chiar vreti sa mai vina?Glumasca,glumasc...stiu ca nu vreti de-asta in loc sa va intrebati ce si cand,mai bine "vine-vine primavara...cu barzaaaa si e dragosteee in aeeer"(na ca iar am cantat,notele sunt cele de la vine-vine springul,dupa care poti schimba cu love is in the aire)
Didi felicitari pentru noul cuib gasit!Ai vazat ca nu era dansul asa de negru?Lasa tu ce scrie acolo pe ale tele injectii...baga mare la alti sele(trebi la care altii nu au voie ) si mai vb noi pe la Odisee!
Ralu chiar asa!Mi-ai adus aminte:"astept sa vina toamna" urmata de "a venit toamna cu un BB"...dupa care se facu albastru si dupa care il chema si Tudor si uite acum,ca avem 8 luni jumate de cand a facut multe matusi virtuale fericite
Cristy si eu am facut de la mine putere no 4.Ca mi s-o parut ca la ultima nu intrase bine aculDar si pt ca citisem pe prospect ca minim 4 maxim 6 injectii pt endometrioza,deci mi-am spus OK!Mai las piticii menapuzati sa tropaie pe nervii sosuluiMiam imi faci pofta cu sucul ala de struguricu ciocolata-va vine sa credeti?tineti-va bine:eu, Lucia detest ciucalata!Mai mananc asa putina,raaaar foarte raaar si nu ma incanta.Bene,inteleg ca a ta e lichida si calda,dar nu cred ca ar avea soccesuri nici asa la Mazaricul meu
Va pupacesc!Noapte buna,plec sa ma dusulez si sa cremez suprafata epidermica ca iar simt ca pocneste.Mai Ralu,asa ma doare acum de parca ar trage careva de toate cele de pe acolo din bortica.E normal?
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fatelor, m-am mai lamurit cu injectiile astea eu sper sa nu dureze mult pana cand fertilitatea sa revina insa cm vine in luna urmatoare cand termini?
in rest ce sa zic n-am resimtit efecte adverse ale menopauzei,doar putini nervi,iar bufeuri nici nu stiu cum se manifesta eu una sunt gerila.....
va pup pe toate ca am sedinta la munca

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Lucia,

Cate dreptate!! Nu vreau sa mai vina...ce bine e cand ma gandesc...

Maine plec cu sotul meu la Praga, e ziua mea si am primit cadou. Poate facem ceva ce ne dorim mult.

Va pup pe toate si ma gandesc si la voi.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

da lucia, aveam mereu dureri ca de ciclu, eu auzisem, imi spusese tutu sau citisem pe undeva ca sunt f normale ca se destinde uterul, ca se intind ligamentele care-l sustin( si asta simti cel mai bine la miscari bruste-eu intepeneam de durere daca ma intorceam brusc de pe o parte pe alta) asa ca am stat f linistita cu durerile. nu luam nici nospa. acum ce crezi? ca nu simtit nimic in timpc ce creste ceva la tine in burta si se reaseaza toate organele pe unde pot saracele? si cel mai rau si mai rau a fost incepand din luna a 7-8, durerile de simfiza pubiana. eram convinsa ca mi s-a fracturat bazinul fiindca apasa rau bb cu capul acolo asa ca dupa ce ma ridicam din pat, vreo 10 minute nu puteam sa merg...eeee, da mai e pana acolo, hang on
ileana praga e orasul meu preferat o sa va simtiti minunat, sunt convinsa. si La Multi Ani
de aerlilian cine ce stie?

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Ralu,

Multumesc frumos si iti trimit un gand frumos de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Iliraluca LA MULTI ANI sa ne traiesti,sanatoasa si voioasa si-n curand si mamicoasa!!!Sa fii iubita!Distractie placuta si calatorie frumoasa!
Ralu merci.Experimentez chestii noi si chiar imi trec o mie de ganduri...Stiam ca alea de menstra nu sunt bune,iar astealalte ma gandeam ca e prea devremeSunt tare aiurita si sucita


my little sunshine

Mergi la inceput